Jump to content
Kamilekk93

Linka sprzęgła

Recommended Posts

Kamilekk93

Witam w moim 206 cc cięzko chodzi linka sprzęgła zakupiłem juz nową jednak nie wiem jak wyjąc ją z pedału.Ma ktoś jakies sugestie lub zdjęcia za które bym byl wdzięczny. Linke mam w takim lączniku https://allegro.pl/oferta/lacznik-mocowanie-linki-sprzegla-peugeot-206-206-7620418922?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_pla_czesci-samochodowe&ev_adgr=Części+samochodowe&gclid=EAIaIQobChMIr8eE88b25QIVl-N3Ch1D0Qd9EAYYAiABEgI66PD_BwE Pozdrawiam.

Kamilekk93

Można prosić o pomoc? Jakiś poradnik lub coś?Bardzo dziękuje za pomoc Pozdrawiam.

kanngax

Wymiana linki to koszt 40 zł :)

Kamilekk93

No dziękuje Bardzo za pomocną rade. 

kanngax

Informacyjne napisałem bo skoro nie wiesz jak i nie chce ci się samemu spróbować aczkolwiek jest to banalna rzecz której też sam nie robiłem a nikt nie odpowiada to zawsze może zajechać mały hajs za wymianę :D

Kamilekk93

Witam udało mi sie załozyć linke jednak biegi cięzko wchodzą linka jest taka sama sprowadzana po numerze ze starej linki nie wiem co może by nie tak dodam iż sprzęgło na tej lince bierze prawie odrazu po puszczeniu pedału.Dodam ze na starej lince było wszystko ok z biegami. Z góry dziękuje za sugestie Pozdrawiam.

Krzynowek

Może samo regulator musi się ułożyć albo coś źle założone albo linka lince nie równa i może być inna. Skoro wcześniej z biegami nie było problemu. Ja w swoim peugeocie wymieniałem 3 razy, raz pękła raz była za długa i w końcu kupiłem w ASO i jest git.

Kamilekk93

Witam kwestia ile ma sie ukladać rozumiem iż zadnej innej regulacji nie ma ręcznej? Linka jest oryginalna identyczna.

Krzynowek

Raczej nie ma żadnej ręcznej regulacji, samo powinno się ułożyć. A jeśli ciągle jest źle to albo coś jest z linką albo może sprzęgło już nie daje rady. Najlepiej podjechać gdzieś do warsztatu i niech sprawdzą o co chodzi.

Kamilekk93

No wlasnie też mi się tak wydaje ze nie ma ewentulanie myśle nad tym plastikiem trzymajacym linke koło pedala.Zauwazylem iż jak troche juz przejechałem na tej lince to niewiele lepiej ale wchodzą powoli te biegi.Wczesniej było wszystko ok poprostu wymieniłem linke bo stara cięzko chodziła.Myśle jeszcze sprawdzić olej w skrzyni chociaż wątpie aby to mialo coś to rzeczy.

Krzynowek

Ten plastik to mocowanie linki sprzęgła i w  ASO kosztuje ok 50zł ale nie wiem czy on ma coś wspólnego. Olej w skrzyni, też może mieć jakiś wpływ ale wątpię żeby po samej wymianie linki trzeba by było olej wymieniać. Albo jeździć i obserwować albo podjechać gdzieś do warsztatu. Na mój gust to prędzej sprzęgło nie daje rady nowej lince i też może być bliskie końca.

Kamilekk93

Witam wszystko to trochę dziwne jest ponieważ auto coraz częsciej zmienia biegi normalnie płynnie jednak zdzarza się iż znowu wchodzą cięzko rozmawiałem z mechanikiem mowił coś iż trzeba coś wcisnąc na harmonijce na lince i się linka rozwinie czy coś nie wiem dokaldnie o co chodzi jak nic nie wymyslę będe musiał do niego jechac jak bedzie miał chwile.Pozdrawiam.