Jump to content
lukas1986

Zamiana wyświetlaczy centralnych

Recommended Posts

lukas1986

Witam. Chciałem zamienic sobie wyświetlaczy centralny, z takiego z samym zegarkiem na takiego, który wyświetlanie nie tylko godzinę, ale i datę i temperaturę , ale napotkałem problem z wtyczkami. Moja wtyczka w aucie ma 5 kabli, a ta która zakupiłem z wyświetlaczem ogólnie ma 18 pinów ale kabli też jest 5. Teraz który od czego, może ktoś wie może przerabiał temat?? 

IMG_20191121_090700.jpg

Edited by lukas1986

marcin90

Mam przejściówkę do podłączenia takiego jak masz po prawej stronie w miejsce zegarka.

lukas1986

A ile chcesz za te przejściówkę? 

marcin90

PW.

Jaga

lukas1986 a czy masz instalacje podprowadzoną do lusterka u siebie? Bo ja sobie też wymieniłem wyświetlacz i do tego jeszcze lusterko, plus dorobiłem kable których nie było. Teraz będę robił przełącznik aby mieć inne funkcje. Ja mam wyświetlacz typu B i muxa a i tak nie miałem instalacji do temperatury i podgrzewanych lusterek. 

lukas1986

@Jaga lusterka też leżą i czekają na montaż, nie rozbieralem u sb tych które są na aucie jeszcze. Te która kupiłem są z muxa i pewnie znów będzie komplikacje z wtyczkami dodatkowo prawe jest z czujnikiem i też będę chciał aby była wyświetlana temperatura, więc pewnie czeka mnie dorabianie kabli. Ja mam bezmuxa, więc u mnie całkiem inne wtyczki, co ciekawe nawet wtyczka od przycisku awaryjnych jest inna, bo musiałem też daszek zmienić, a daszek dostałem razem z przyciskiem awaryjnych z muxa. Ale tu akurat zamieniłem przyciski i po robocie 

Jaga
25 minut temu, lukas1986 napisał:

@Jaga lusterka też leżą i czekają na montaż, nie rozbieralem u sb tych które są na aucie jeszcze. Te która kupiłem są z muxa i pewnie znów będzie komplikacje z wtyczkami dodatkowo prawe jest z czujnikiem i też będę chciał aby była wyświetlana temperatura, więc pewnie czeka mnie dorabianie kabli. Ja mam bezmuxa, więc u mnie całkiem inne wtyczki, co ciekawe nawet wtyczka od przycisku awaryjnych jest inna, bo musiałem też daszek zmienić, a daszek dostałem razem z przyciskiem awaryjnych z muxa. Ale tu akurat zamieniłem przyciski i po robocie 

Ja sobie odrazu lusterka kupiłem z ogrzewaniem i szukałem takich kostek aby były idealne do moich w drzwiach. U mnie w BSI grzanie było w szarej kostce. Temperatura biała kostka 8 i 18 pin 

lukas1986
23 godziny temu, Jaga napisał:

Ja sobie odrazu lusterka kupiłem z ogrzewaniem i szukałem takich kostek aby były idealne do moich w drzwiach. U mnie w BSI grzanie było w szarej kostce. Temperatura biała kostka 8 i 18 pin 

Rozumiem że te piny które wymieniłes to piny w kostce przy wyświetlaczu?? Może być różnica bo Ty masz muxa a ja bezmuxa. Znalazłem jakiś schemat, zobaczymy czy dobry, jeśli nie to kolega marcin90 się oferował z przejściówka. 

Jaga
59 minut temu, lukas1986 napisał:

Rozumiem że te piny które wymieniłes to piny w kostce przy wyświetlaczu?? Może być różnica bo Ty masz muxa a ja bezmuxa. Znalazłem jakiś schemat, zobaczymy czy dobry, jeśli nie to kolega marcin90 się oferował z przejściówka. 

Nie, nie. Piny 8i18 na białej kostce miałem w BSI i musiałem ciągnąć dwa kable od kostki w drzwiach do właśnie tych pinow. Nie wiem co im dało zaoszczędzić nie dając kabli właśnie do temperatury. Tak samo do ogrzewania lusterka brak kabla a pin na kostce wolny i czekał na mnie abym odrazu też zrobił podgrzewanie. 

marcin90
2 godziny temu, lukas1986 napisał:

Może być różnica bo Ty masz muxa a ja bezmuxa.

2003 rok i bezMUX? Ten wyświetlacz który masz na zdjęciu jest do MUXa.

Damianos1

Własnie też mi coś nie pasowało.

Jaga

Panowie jak u Was zachowuje się na wyświetlaczu temperatura ujemna, bo zauważyłem teraz u siebie ze jak jest - 1 to mi to tak mruga. Odnośnie muxa to od połowy 2001 wsadzili i ten wyświetlacz po prawej na zdjęciu jest właśnie taki sam jak u mnie był. 

DAWID MILER

Przy 3 stopniach na plusie już mruga to jest tak jakby alert 

Edited by DAWID MILER

Damianos1

A da się to jakoś wyłączyć czy będzie tak mrugać cały czas? Po za tym w jakim zakresie temperatur jest to mruganie?

DAWID MILER

Do 3 stopni na plusie napewno ale na minusie ile to nawet nie zwróciłem uwagi

Jaga

A no właśnie jako alert, bo na początku coś po angielsku pisało pewnie że ślisko i temperatura była - 1 a dopiero testuje to i nie wiem właśnie co się dzieje heeee. Okłamuje mi tak o 2 stopnie bo napewno nie ma u mnie - 1.Ale dobrze wiedzieć że tak ma być. 

marcin90
1 godzinę temu, Damianos1 napisał:

A da się to jakoś wyłączyć czy będzie tak mrugać cały czas? Po za tym w jakim zakresie temperatur jest to mruganie?

+3 do -3 jak dobrze pamiętam.

Damianos1

@marcin90 I to będzie sobie tak mrugać cały czas, czy po jakiejś chwili przestanie?

marcin90

W tym zakresie cały czas miga.

• Thanks 1

Jaga

To dość że to tak miga, to umnie dochodzi jeszcze info o airbag coś tam haaaa . 

lukas1986
6 godzin temu, marcin90 napisał:

2003 rok i bezMUX? Ten wyświetlacz który masz na zdjęciu jest do MUXa.

W sumie to może i racja bo gość od którego kupowałem ten wyświetlacz wsadzal zamiast tego typ B... I co teraz nie zadziała u mnie ten niby duży bezmux jak auto bezmux?? 

marcin90
7 godzin temu, lukas1986 napisał:

duży bezmux jak auto bezmux

Duży bezMUX zadziała, ale też trzeba przejściówki. Jakby co to mam taki zestaw.

lukas1986

Dobra pogrzebalem pogrzebalem i coś wyszło, ale sciemniacz nie wiem gdzie wpiąć, bo po przekreceniu manetki od świateł zero reakcji, wyświetlacz świeci tak samo czy światła włączone/wyłączone. Jednak wyświetlacz jest z muxa. Trzeba było inaczej kable wpiąć niż na schemacie (foto w załączniku).

Zdjęcie przeswietlone bo lampa na szybie leżała. 

Tak więc teraz szukam rozpiski do takiego wyświetlacza z tym że do wersji mux, bo muszę podłączyć sciemniacz i temperaturę. 

Screenshot_20191121-165659.jpg

IMG_20191124_191451.jpg

Edited by lukas1986

Jaga

lukas1986  jaki Ty chcesz ten wyświetlacz założyć? Bo ten co teraz wkleiłeś to standardowy, ja taki wywaliłem i wsadzilem typu B. 

lukas1986

Na wyposażeniu samochodu był wyświetlacz z lewej z foto w pierwszym poście. Ja mam bezmux, typ B z muxa u mnie nie zadziała, może kiedyś przy okazji swapa na 2.0 albo RC. 

Edited by lukas1986