Jump to content
baremoto97

Podświetlenie zegarów/wyświetlacza/przycisków

Recommended Posts

baremoto97

Cześć,

Dziś byłem ze swoim peugeotem u elektryka wymienił parę żarówek zajrzał do kabelków i sprawdził podświetlenie zegarów. Wszystko fajnie tylko pytanie mam bo do was bo już raczej z nim w najbliższym czasie się nie zobaczę. Gdy mam wyłączone światła i kluczyk w stacyjce przekręcony za pozycję prze zapłonem podświetlenie wyświetlacza centralnego (duży bezmux) oraz przebiegu na liczniku świeci jasno nawet w słońcu widać godzinę datę i przebieg, ale gdy już włączę światła to automatycznie ściemniają się czy można coś z tym zrobić - czy jest to naturalne? Oraz podświetlenie przycisków (nie samego wyświetlacza) w klimatroniku po zmroku nie są one widoczne. Np podświetlenie przycisków do opuszczania szyb są widoczne.

Damianos1

Jeden kabelek trzeba odłączyć, z tego co pamiętam to ma kolor jasnoniebieski. Może ktoś podrzuci ci schemat to będziesz wiedział dokładnie który to kabelek :) 

PanMarcinPL

Sciemnianie się wyświetlacza to normalna sprawa po odpaleniu świateł, standardowa funkcja dimmer dostępna w każdym aucie. Po włączeniu świateł, przyciemnia resztę podświetlenia. Założenie proste, zapalasz światło jest ciemno, więc aby Cie nie raziło przyciemniamy resztę. Przy krótkich odcinkach niezauważalne i tak jak mówisz może nawet przeszkadzać, że słabo świeci. Przy dłuższej jeździe nocnej sprawdza się to.

Rozwiązania masz możliwe dwa. Pernamentne odłaczenie funkcji dimmer poprzez odlaczenie kabelka tak jak pisal kolega wyżej, lub możesz dołożyć światła do jazdy dziennej. Wtedy w dzień nie będziesz używać normalnych i podświetlenie będzie żywe i widoczne, a w nocy jak zapalisz mijania to będzie przyciemnione.

Co do panelu climatronic to raczej wymiana w nim żarówek na nowe.

Edited by PanMarcinPL

kanngax

Tak jak pisze kolega 2 posty wyżej, wypnij kabelek, wtedy jest bezinwazyjne i zawsze można wpiąć jak ci się znudzi :) w panelu nawiewu masz żarówki do wymiany.

Co do dejlajnu w 206 to nie polecam. Wygląda paskudnie :/

Damianos1

@PanMarcinPL Ja mam odłączony kabelek i nic mnie nie razi w nocy a zegary mam rozjaśnione na maksimum i do tego założone żarówki 2.1W, ale jeśli ktoś chciałby żeby po zmroku ekran na środku mu się ściemniał to można by wykombinować jakiś przełącznik albo zrobić jakieś cudo z czujnikiem światła które będzie odłączać i załączać ściemniacz w zależności od natężenia światła :D

PanMarcinPL
2 godziny temu, kanngax napisał:

Co do dejlajnu w 206 to nie polecam. Wygląda paskudnie :/

Ja tam mam DL u siebie i wyglada elegancko ?

kanngax

Pokaż :)

kanngax
20 godzin temu, PanMarcinPL napisał:

Ja tam mam DL u siebie i wyglada elegancko ?

No pokażesz czy nie? :) Chce zobaczyć ten elegancki element :)

• Haha 1

PanMarcinPL
4 godziny temu, kanngax napisał:

No pokażesz czy nie? :) 

Pokaże ;)

IMG_20191206_135736.jpg

IMG_20191207_124304.jpg

PanMarcinPL

Szukałem czegoś slim co wejdzie w kratkę zderzaka bez żadnego piłowania docinania ładnie się zmieści w środku i nie będzie wystawać, a do tego będzie świecić mocno.

To na szybko próbka oświecenia w słoneczny dzień.

IMG_20191207_124647.jpg

IMG_20191207_125119.jpg

kanngax

Właśnie o takie paskudztwo mi chodzio. 

Najważniejsze że tobie się podoba :) ja bym nigdy w życiu nie dołożył pasków. Jak dla mnie to auto po prostu nie jest przystosowane do czegoś takiego. 

Ewentualnie ale to tylko ewentualnie mógłbym wrzucić w kierunki. Tam jak dla MNIE - oczywiście - wygląda w ostateczności w porządku :)

PanMarcinPL

W kierunki do 206 nie przejdzie, dowód szybko by polecial, nie wyglada to na rozwiązanie fabryczne w tym aucie...

kanngax

Żadne rozwiązanie w 206 dejlajna nie jest fabryczne :) jeździłem 6 lat z czarnymi szybami z przodu i przechodziło więc myślę że w kierunkach by nie było problemu a wygląda sympatycznie ;)

kanngax

Zresztą niektórzy mają takie paski powsadzane że ledwo świecą. Większość ich jest źle zamontowana względem prawa i przechodzą także ładnie kierunki też by przeszły :)

Damianos1

Szczerze to chyba jedne z najlepiej zamontowanych DRL, na pewno czołówka :D 

Quid_est_Veritas?

Ja zrobiłem sobie dzienne w "długich" tak jak na zdj. Imo lepiej to wygląda. I zapalają i gasną automatycznie w pozycji "0" na manetce

images.jpeg

Edited by Quid_est_Veritas?
.