Jump to content
Kamilekk93

Linka Sprzęgła Samoregulator

Recommended Posts

Kamilekk93

Witam serdecznie jak juz wspomniałem wczesniej wymieniałem linke sprzęgła po wymianie linki biegi zaczeły cięzko chodzić jednak co jakiś czas jest normalnie.. nie wiem od czego to zależy dlatego mam pytanie sprzęgło ciągnie normalnie więc raczej nie jest do wymiany ponieważ przed wymianą linki wszystko było dobrze. czytalem coś o wciśnięciu jakiejś białej tulejki jednak nic nie widze... znajomy mechanik mówił ze trzeba coś przekręcic.. Pytanie moje brzmi czy istanieje jakaś możliwośc uruchomienia tego samoregulatora?  w zalączeniu przesyłam zdjęcie starej linki z góry dziękuje za pomoc ponieważ juz sam nie wiem co robić raj dobrze raz zle.. Pozdrawiam.

IMG_20200109_153446.jpg

Damianos1

Jak sprzęgło dobrze bierze, nie ma uślizgu to może cięgna zostały źle założone? Łatwy to sprawdzić, na zgaszonym silniku wciśnij sprzęgło i wrzucaj po kolei biegi. Jak będą dalej wchodziły źle to znaczy że masz problem z układem zmiany biegów a nie ze sprzęgłem.

Kamilekk93

Wlanie na zgaszonym silniku biegi caly cza wchodzą normalnie.. zmieniłem ta linke bo wydawało mi się ze stara jest wystrzępiona gdybym jej nie ruszał to nic by nie było...;/

Damianos1

No to musisz kombinować co jest z tą linką nie tak.

Kamilekk93

raz  chodzi w miate raz cięzko.. w najgorszym przypadku będe chciał wymienić linke na zwyklą regulacje podejrzewam iż wtedy by nie było problemu.. może ktoś jeszcze sie wypowie jak z tym samoregulatorem.

kanngax

Linka zamiennik? Warto kupić oryginał. Ja u siebie przerabiałem 2 zamienniki i za 3 razem kupiłem oryginał. Wszystkie problemy znikły :)

Damianos1

@kanngax A tak z ciekawości, jakie zamienniki montowałeś? Wiesz może kto robi linkę dla ASO?

Krzynowek

Ja u siebie też się bawiłem w zamienniki i ciągle było coś, kupiłem oryginalną w ASO i wszelkie problemy odeszły. Koszt takiej linki to ok 220zł 

Kamilekk93
Posted (edited)

Witam własnie linka jest oryginalna przynajmniej tak twierdzą w sklepie pisze na niej oryginal a pozatym jest identyczna wyglądem o tej zamieszczonej na zdjęciu te same numery linki itp.Pozdrawiam.   linki firmy Linex

Edited by Kamilekk93

kanngax

Jedna była sachs a druga lecoy super francuska 🙄 a na oryginalne o ile dobrze pamiętam były numery jakieś, firmy nie pamiętam, nie kojarzę nawet żeby było coś napisane... ale możliwe że nie zwróciłem uwagi bo jak ją kupiłem to odrazu poleciałem do mechanika 😜 Napewno była - jak dla mnie - lepsza pod względem jakości, chodziła bardzo lekko. Jak ją wymieniłem to nie mogłem się przyzwyczaić że to działa pięknie w porównaniu do tamtych śmietników.

• Thanks 1

Krzynowek

A do tego nowe sprzęgło i w ogóle jest bajka 🙂

Kamilekk93

Własnie nie wiem co mam zrobić czy idzie coś zrobić z tym samoregulatorem? Jeszcze myśle czy ostatecznie nie rozejrzec się za linką z regulacją reczną.