Jump to content
  • Similar Content

• Perła
      By Perła
      Witam od jakiegoś czasu mam problem z odpalaniem peugeota 206 z 2001 roku wersja silnikowa to 2.0 Hdi 90km.
      Problem nastąpił z dnia na dzień a dokładnie wcześniej auto odpalało od razu lekko przekręciłem kluczyk i odpalał,teraz niestety troche mu to zajmuje muszę chwile przytrzymać kluczyk aby odpalił do tego lekko falujące obroty gdy auto stoi odpalone czuć lekkie wibracje co jakiś czas.
      Pierwsza myśl jako że zbliżała mi się wymiana oleju to wymieniłem wszystkie filtry i oczywiście olej ale niestety problem nie zniknoł,jeden dzień był taki że auto odpalało jak wcześniej bez problemu lecz następnego dnia problem wrócił. Auto użytkuję od 3 Lat i nigdy nie miałem takiego przypadku więc pytanie do was,miał ktoś z was taki problem albo ma jakieś pomysły jak to ugryźć?.
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Remington
      By Remington
      Wie ktoś która to jest rolka od napinacza paska? Ta która jest zaznaczona na zdjęciu to przy "poluzowaniu" , śruba porostu odkreca... Rolka niżej wgl nie drgnie... Peugeot 206cc, 1.6 16v. 2002r. Może ktoś pomóc? :)

• puzio 14
      By puzio 14
      Witam. Mam problem z moim peugocikiem 206. Silnik 2.0 hdi  Kupiłem autko z niby padniętymi wtryskami które wymieniłem ale niestety nie pomogło. Silnik odpala od strzała, dość głośno metalicznie klepie, na obroty wkręca się do max 3 tys obrotów i mocno kopci na biało. Po wcisnięciu gazu na maxa obroty nie więcej niż 2800 3000 i zaczyna się szarpanie silnika. Wymiana wtrysków nic nie zmieniła w pracy silnika ponad to sprawdziłem czujnik w listwie wtryskowej,  wyczyściłem regulator w pompie paliwa, sprawdziłem przepływke i zaślepiłem egr i nic. Proszę o pomoc bo nie znalazłem nic podobnego do mojej usterki. Podejrzewam jeszcze turbine ale jak by ona była padła to auto chyba powinno się wkręcać na obroty. Umówiony jestem na diagnostykę komp. Dam znać jak coś znajde.   
    • bogda1257
      By bogda1257
      Witam,
      Jestem posiadaczem 206 gti od ponad pół roku i jak to z czasem, zaczyna powoli brakować mocy. Chce włożyć do silnika kompresor celuje w jakiś od Mercedesa 2.0.
      Wraz z postępem w planowaniu nasuwa się coraz więcej pytań z którymi sam sobie nie poradzę. Wiem, że jest to nieopłacalne, że się nie da itp., przerabiałem to i wiem że na pewno włoże kompresor do silnika, prawdopodobnie w miejscu kompresora od klimatyzacji.
      1.Czy w przypadku kompresora z Mercedesa CLK W208 potrzebny jest jakiś zawór sterujący ciśnieniem?
      2.Z jaką maksymalną mocą poradzą sobie orginalne wtryski od s16, skrzynia, sprzęgło (pomijamy kwestie trakcji).
      3.Co z przepustnicą, trzeba wymieniać na bardziej wydajną ?
      4. Jak wyregulować takie cacko, nie chodzi mi o komputer, tylko jak dobrać odpowiednie przekładnie.
    • James1994
      By James1994
      Witam, dzisiaj zaobserwowałem przy zawracaniu, czyli maksymalnie skręcone koła plus kierownica dobita na maksa, że coś mi delikatnie przeskakuje/stuka ( zawracanie w lewo ). Przyczyn może być dużo prawdopodobnie obstawiam przegub zewnętrzny ale może ktoś miał taki przypadek i podzieliłby się info o przyczynie ?:) 2.0 hdi.
FlakON_

Przeszczep głowicy 16v do 2.0 HDi

Recommended Posts

FlakON_

Witam

Rozmyślał ktoś kiedyś nad jakimś przeszczepem głowicy 8 zaworowej na 16 zaworową do puga w dieslu? 

Jak myślicie, zrobiło by to jakiś pozytywny efekt? 

Wypowiedzcie się co sądzicie 🤭

Damianos1

Ile trzeba wyjarać żeby mieć takie pomysły? :crazy:

FlakON_

@Damianos1 taki pomysł mi wpadł do głowy 🤣

• Haha 1