Jump to content
bartwaw

206 CC konieczna wymiana głośników i przy okazji radio. Prośba o pomoc

Recommended Posts

bartwaw

Witam forumowiczów.
Jakoś tak się złożyło, że się stałem posiadaczem 206CC. Całkiem przypadkiem. Nie ważne.
Z racji, że mam małego hopla na punkcie jakości dźwięku. (audiofilem nie jestem, ale jak coś gra do dupy to wole nie słuchać).
Nie chcę inwestować w to auto dużych kwot. Jednak to co mnie irytuje to pierdzący jeden głośnik z tyłu oraz archaiczne radio.
To co chcę osiągnąć:
- wymiana radia na coś z BT, tak by móc korzystać z Tidala, wybrałem PIONEER MVH-S320BT.
- na pewno wymiana głośników z tyłu - HERTZ DCX 100.3
- i może jak wymiana audio to na przód HERTZ DCX165, Pytanie czy te adaptery w zestawie podejdą też pod 206cc
   https://allegro.pl/oferta/hertz-dcx165-glosniki-peugeot-206-przod-7286165968

Do tego jeszcze jakieś maty, by przy okazji wygłuszyć drzwi.
Pytanie, czy tylne głośniki idzie też jakoś wygłuszyć/uszczelnić ?

Pytanie drugie, dla mnie najistotniejsze czy ten pionieer i te głośniki to zagra ze sobą. Widzę, że te HERTZ mają wysoką efektywność. Z tego co już tutaj wyczytałem, to by pójść w zestaw bez wzmacniacza to właśnie głośniki z wysoką efektywnością.

Jaga

Widziałeś te radia z androidem dedykowane pod P206? 

bartwaw

Widziałem jakieś tam, ale chcę to zrobić:

1. jak najszybciej
2. jak najmniej wymieniać.

Chcę radio 1din bez jakiś dupnych wyświetlaczy :) To ma grać nie wyglądać :)

bartwaw

Tak jak pisałem, interesuje mnie na chwilę obecną, czy ten zestaw zagra dobrze i czy te dystanse 206 będą pasowały też do 206cc.
Jak też pisałem wykorzystam maty przy drzwiach by zamknąć "pudło".
Interesuje, mnie też,  czy tylne głośniki idzie podobnie jak przednie jakoś matą uszczelnić.
Nie zamierzam wydawać parę tysi do auta za parę tysi :) Chcę to zrobić tak by grało dobrze za akceptowalne pieniądze.
Tak myślę, że może później skuszę się na jakiegoś suba pod siedzenie bo lubię dobre basiki.

Damianos1

Po pierwsze pod zwykłym radiem nic nie zagra dobrze, po drugie dobre wygluszenie to podstawa a po trzecie nigdy w zyciu nie zaklada sie glosnikow współosiowych do drzwi, tylko zestaw odseparowany ma sens. A te "drewniane" dystanse są kompletnie nie potrzebne, lepiej dobrać pierścienie o odpowiedniej grubości.

Ja robiłem to tak i efekt jest zadowalający.

https://www.206club.net/forum/topic/68081-peugeot-206-xs/?do=findComment&comment=1037767

bartwaw

Fajna robota z tym co zrobiłeś, tylko ja na to nie mam C.Z.A.S.U :)

Ok, może inaczej. pisząc " Chcę to zrobić tak by grało dobrze za akceptowalne pieniądze" chodziło mi o coś lepiej niż fabryka. Bo to co się wydobywa na razie z tego auta, to rani moje uszy :)
Nie wierzę, że taki pionieer czy sony czy nie zagra lepiej niż te fabryczne radio, nie biorę już pod uwagę faktu, że będę miał do tego BT.
Domyślam się, że głośniki co są to też d...y nie urywają.

Wiem, że wzmaczniacz itp... ale to implikuje za sobą dalsze ingerencje, bo by dobrze to zrobić to warto by już kable nowe, zasilanie pociągnąć itp.

Pierścienie mogę dorobić bo mam drukarki 3d i maszyny CNC. Jednak liczyłem, że to podejdzie. Bo zrobić to nie problem ale to znowu kosztuje CZAS a jak wiadomo czas to pieniądz :) Więc wolę najprościej w świecie zapłacić za coś niż od nowa wymyślać koło i kombinować z tematem przez parę godzin. Liczyłem, że te dystanse będą typu plug-n-forget.

Jak pisałem będzie wytłumione i uszczelnione na pewno w drzwiach.

Czyli do drzwi coś w ten deseń:
https://allegro.pl/oferta/hertz-dsk-165-3-glosniki-samochodowe-system-165mm-8139857038

Edited by bartwaw

Damianos1

Niekoniecznie muszą być Hertze ale tak, chodzi o to żeby zestaw był odseparowany. Ja ci mogę polecić radio które ma wzmacniacz w klasie D, Pioneer 280FD, gra to naprawdę spoko to chyba jedno z najmocniejszych radyjek na rynku, ale nie posiada BT.

Co do pierścieni to możesz je kupić https://allegro.pl/oferta/dystans-10mm-audio-system-lsr165-10-lity-abs-wrocl-7874235682

Damianos1

Do tego jak byś założył Audio System MX 165 to na pewno byś był zadowolony :) 

bartwaw

dobra, to co na tył ;)

Damianos1

Nic, zrobić dobry przód i będzie git. Głośniki z tyłu tylko wszystko zepsują, takie moje zdanie.

bartwaw

i jeszcze jedno pytanie, ile tak maty oraz pianki zejdzie na dwoje drzwi od 206cc ?

Damianos1

Policz sobie, zmierz drzwi i ci wyjdzie, oczywiście zmierz z zapasem żeby później nie było zonka :D To radyjko chyba umożliwia mostkowanie kanałów więc jakiegoś tam małego suba by pewnie zasiliło.

bartwaw

policzę, myślałem że pamiętasz ile Ci mniej więcej wyszło.
Chyba się skuszę na tego DSX-GS80 właśnie z racji na jakiegoś małego suba. W wolnej chwili poszukam jakiegoś magika co mi zrobi taką małą skrzynkę pod siedzenie. Zresztą wystarczy by mi ktoś dostosował wymiary i policzył pod konkretny głośnik. Wyciąć MDF, HDF czy inny materiał to se mogę sam :)

Za twoją radą oleję te tylne głośniki. Rozbiorę tak czy inaczej i obadam jak to tam wygląda z tyłu.

Damianos1

Wyliczyć skrzynkę do odpowiedniego głośnika możesz w BassBox lub WinISD. Z tego co pamiętam to chyba zamawiałem 2m2 na dwie furtki tylko na zewnętrzną stronę. 

bartwaw

Dzięki, Z tego co widzę, dobre narzędzie, jednak trzeba trochę nad nim posiedzieć by go dobrze wykorzystać.
Tak z ciekawości, pod te radio Sony, jeżeli pasywny sub to głośnik musiałbym szukać taki który ma 100W RMS ?
Teoretycznie taki znalazłem, Tonsil GDN 20/100/3 4 Ohm .
Muszę obczaić co te programy potrafią bo opcji jest multum i nie wiem na czym się skupić pamiętając do tego jeszcze, że mam ograniczoną przestrzeń.
Tak myślę, że vent mogę spokojnie wydrukować taki jaki będzie potrzebny.

Edited by bartwaw

yeti

to radio wymaga poprawy kabli zasilających, bo seria jest za cienka.

co to suba pod fotelem to tam raczej nie upchasz nic,

ten tonsil to głosnik domowy, to ci się nie spisze w aucie, z tanich to zobacz stx, z lepszych it mds08, re audio re8 (czy tam excrusion)

bartwaw

Dzieki za info. Z tego co sprawdzałem właśnie ten tonsil nie potrzebuje dużo litrów.
Ale właśnie czytam, że dupy nie urywa. Pytanie, czy głośnik muszę taki z rms w okolicach 100w czy można mocniejszy. Bo tego jest, ale jest problem z bazami do softu.
Ten sub to tak na wszelki wypadek w ramach rozrywki jak znajdę czas, by ewentualnie podbić basy. Cudów nie oczekuję. Zobaczę co wyjdzie z tego co przyjdzie.

bartwaw

Co do zasilania, ktoś przerabiał ten temat. Skąd najbliżej można pociągnąć więcej A ?

Jaga

Kiedyś miałem pod siedzeniem taki bass https://allegro.pl/oferta/subwoofer-pioneer-ts-wx130ea-plaski-aktywny-160w-7677983097?utm_medium=app_share&utm_source=facebook, tylko że boshmana, parę lat ładnie śmigało to ale niestety wilgoć zrobiła swoje i przestało grać. Jak będę miał jakieś lewe pieniądze heee to kupię właśnie to pod siedzenie. 

Jaga

Przy okazji się zapytam do czego jest to podłączenie w głośniku przy tym małym głośniczku? Co to się dopina, tweteery? 

received_1220459751476977.jpeg

received_544650849728266.jpeg

bartwaw

domyślam się, że fabryka stosuje standardowe "złączki" w głośnikach. Przypuszczam że standardowe rozwiązanie by móc podłączyć do głośnika kolejny, ale tylko przypuszczam bo tak logika mi podpowiada.
Zresztą po co zmieniać jak nie przeszkadza ;)

Informacyjnie, radio DSX-GS80 oraz MX165 EVO zamówione. Suba na razie olewam. Jeszcze muszę sobie pomierzyć ile maty i pianki będę potrzebował.

Damianos1
6 godzin temu, yeti napisał:

to radio wymaga poprawy kabli zasilających, bo seria jest za cienka.

Ja mam na seryjnych kablach i one są grubsze niż te które dodaje producent w swojej przejściówce z iso na gniazdo radia. Znalazłem jakieś stare foto, według ciebie te kable są za cienkie żeby dźwignąć taką jednostkę? 

DSC_0179.JPG