Jump to content
bartwaw

206 CC konieczna wymiana głośników i przy okazji radio. Prośba o pomoc

Recommended Posts

Damianos1

Taaak, wskazówka na pasku żółtym to prawidłowy poziom oleju. Tak to wygląda u mnie.

84788636_1484953448319009_594164989749624832_o.thumb.jpg.dc8b07f4e4c3bc1e54b9942ed6da56f4.jpg

Edited by Damianos1

bartwaw

Dziękuję :)

bartwaw

Jak to miało grać :)

IMG_20200215_122301.jpg

bartwaw

Drzwi odtłuszczone, jedne już od środka wykleiłem, ale już kończyłem po ciemku i nie mam fotek.
Połapałem trochę kable specjalnym elastycznym klejem tak by nie latały. Podkleiłem delikatnie też parę detali by nic potem nie rezonowało.

Powiedzcie mi, bo tak się zastanawiam. Pozbyć się tego plastikowego "plastra" co jest w środku drzwi ?
Tak mnie też intrygują styropiany na tapicerce od środka.

Zapomniałem kupić dystanse na głośniki. Ale zaprojektowałem sobie swoje - wysokie na 9mm. Wydrukowałem i wygląda że będą ok.

IMG_20200215_141232.jpg

Edited by bartwaw

Damianos1

Ten plaster w drzwiach i styropian w boczku jest nie bez powodu, wydaje mi się że to jest jakieś zabezpieczenie przy bocznym uderzeniu. Ja go zostawiłem, podkleiłem ten plaster żeby nie rezonował i tyle, w niczym on nie przeszkadza.

bartwaw

No to zrobiłem tak samo. Chwyciłem elastycznym klejem, i podkleiłem jeszcze w paru miejscach pianką bitmat. Kurcze, już czuć, że drzwi cięższe. Właśnie bylem w sklepie wybebeszonym 206 i słychać już ze po wyklejonej stronie ciszej, a to na razie tylko wyklejone od wewnątrz.
Tak oto prostym zabiegiem podnoszę wartość auta o jakieś 30% ;)

bartwaw

to się jeszcze pochwalę drukowanymi adapterami :) i na dzisiaj koniec

_1120874.JPG

Damianos1

Jak mi coś trzeba będzie wydrukować to wiem do kogo mam pisać :D Wyglądają jak z fabryki, ja przed montażem dystansów przesmarowałem je klejem do szyb tak aby łączenie było szczelne. Nie wiem czy to dobrze czy źle ale taki pomysł mi wpadł do głowy :) 

bartwaw

Done ...

Zrobiłem to dwa razy - po raz pierwszy i ostatni.
Wykleiłem prawie całe wnętrze drzwi. Ten plastikowy wafel podklejony klejem i pianką.
Dorobiłem wstawki z włókna szklanego  (to zielone na zdjęciach) i przykręciłem ( przykelilem na wszelki wypadek elastycznym klejem) je tak by ułatwić mi wyklejanie matą i by dać jej dodatkowe usztywnienie.
Zaprojektowałem i wydrukowałem dwa tunele by przez przypadek nie przykleić cięgna (te szare wydruki). Den dłuższy dał też dodatkowe podparcie dla maty - czyli to krótsze zielone usztywnienie okazało się zbyteczne. Tunele przykleiłem do elementów metalowych. Mata dodatkowo je złapała więc nie powinny i nie mają prawa się poluzować.

Zużyłem prawie 4.5 m/kw maty bitmat. Jeszcze zostało wyklejenie tapicerki pianką. Ale już dzisiaj założyłem ją i nie wiem kiedy wykleję.

Gra fajnie, ale dupy mi nie urwało - jak na oczekiwania poprzedzone dwoma dniami ciężkiej harówy.
Drzwi kapkę cięższe. Jakoś tak fajniej się domykają no i chyba w aucie ciszej.

IMG_20200216_095546.jpg

IMG_20200216_121403.jpg

IMG_20200216_125246.jpg

IMG_20200216_134744.jpg

Edited by bartwaw

Damianos1

Dlatego ja dawałem piankę do środka drzwi żeby zmniejszyć ich objętość. Po za tym poczekaj niech się głośniki trochę rozruszają, będzie tylko lepiej :) 

buziaczek1431

Co to za osłony na cięgno od klamki ?

bartwaw
8 godzin temu, bartwaw napisał:

Zaprojektowałem i wydrukowałem dwa tunele by przez przypadek nie przykleić cięgna

wydrukowane z plastiku na drukarce 3d :)

yeti

jeżeli dałeś tylko te 2 wzmocnienia zielone pod maty to deko mało

bartwaw

no teraz za późno :) Nie zamierzam tego zrywać.
Ale tak na przyszłość. Rozumiem, że więcej wzmocnień na te otwory, żeby matę usztywnić ?
Dzisiaj musiałem parę spraw załatwić. Bas jak by to napisać jest czysty i wyraźny, liczyłem na więcej - nie wiem jak to napisać, taki bardziej rezonujący. Dużo hip-hopu i klubowych kawałków słucham. Jednak przypuszczam, że tutaj to raczej sub pomoże.

buziaczek1431
8 godzin temu, bartwaw napisał:

wydrukowane z plastiku na drukarce 3d :)

Zrób mi takie tylko na całość

Damianos1

@bartwaw Niestety ale same głośniki w drzwiach zasilone 50W RMS nie będą łamać żeber :D 

bartwaw

Ok, szczerze to coraz bardziej jestem zadowolony. Trochę popracowałem korektorem i jest ok. Kolega dzisiaj posłuchał i przyznał, że bardzo fajnie jak na audio bez suba.
Jak podjechałem powiedział, że z zewnątrz też całkiem inaczej brzmi niż w przypadku innych aut. No a w środku to już nie to samo co standardowe audio montowane w autach.

Najważniejsze, że jest ciszej w aucie. Wczoraj do żony dzwoniłem to nawet nie wiedziała, że z auta dzwoniłem.
Choć teraz zacząłem słyszeć szum za plecami, czyli blacha za drzwiami do wygłuszenia ;)

Radio. Tutaj muszę powiedzieć, że mile jestem zaskoczony. Działa tak jak bym tego oczekiwał.  Wyłączyłem to kolorowe dicho.
Zamontowałem mikrofon ( na lewym słupku) od zestawu głośnomówiącego, osoby po drugiej stronie mówią, że działa dobrze. Dla mnie to spory +
BT działa ok, wracam, odpalam auto, paruje się automatycznie i gra dalej. O to mi chodziło.

bartwaw
7 godzin temu, buziaczek1431 napisał:

Zrób mi takie tylko na całość

No drukarki mają ograniczone pole robocze. Mało kto w Polsce ma drukarki co by wydrukowały takiej wielkości element. Nie wspomnę ile by taki element kosztował ;)
Z tego co mierzyłem to jakieś 1100mm x 480mm. W sumie to nie wiem czy w ogóle ktoś ma drukarkę o takim polu roboczym.
Moja drukarka FDM ma jakieś 270x240mm. Kolejna będzie jakieś 400x450mm. Choć tą drugą szło by wydrukować "zaślepki" na pawie wszystkie otwory.
Nie wiem jakie ma wymiary ten największy.
Jednak uważam, że taniej by było wyciąć na CNC panele i je przykręcić.

Takie jak te zielone elementy na zdjęciach. Fakt, mogłem ich więcej zrobić i kapkę szersze,

Edited by bartwaw