Jump to content
bartwaw

206 CC konieczna wymiana głośników i przy okazji radio. Prośba o pomoc

Recommended Posts

Damianos1

@yeti Wiem, ale "mój partner do rozmowy" mówił o tym że przyklejona mata bez wzmocnień na otworach technologicznych będzie robiła za membranę bierną a żeby membrana bierna spełniała swoją funkcję to musi być szczelnie zamknięta w obudowie razem z głośnikiem, tak czy nie? xD Ale mogę się mylić bo nie mam o tym pojęcia

ufik

mylisz sie i gdzieś tam dzwonią. Dostałeś w skrócie nazwe "membrana bierna" żeby łatwiej zrozumieć to zjawisko no ale dalej lecimy w koło Macieju. To że ty tego nie usłyszałeś nie znaczy że nie ma takiego zjawiska.

yeti
38 minut temu, Damianos1 napisał:

@yeti Wiem, ale "mój partner do rozmowy" mówił o tym że przyklejona mata bez wzmocnień na otworach technologicznych będzie robiła za membranę bierną a żeby membrana bierna spełniała swoją funkcję to musi być szczelnie zamknięta w obudowie razem z głośnikiem, tak czy nie? xD Ale mogę się mylić bo nie mam o tym pojęcia

membrana bierna wystąpi w przypadku gdy ciśnienie jakie wytworzy tyna część membrany nie zdąży ujść przez otwory, w drzwiach masz gwarancje że wystąpi. Ufikowi chodzi o efekt ala membrana bierna, bo gdyby zadziałało jak membrana bierna to akurat był by to pozytywny efekt. Tak mylisz się i nie masz pojęcia o czym piszesz....

weź głośnik np taką 16cm, duży kawałek deski min 2x2m zrób w niej otwór na głośnik w odleglości ok 10cm (mniej wiecej tyle masz do otworów techlogicznych) przyklej tam kawałek foli i zacznij grać, zobacz jaki efekt będzie na foli.