Jump to content
Sign in to follow this  
=AM=

Pulsujące, gasnące światła mijania,

Recommended Posts

=AM=
Posted (edited)

Witajcie,

Dziś na chwile włączyłem światła drogowe, szybko to się na mnie zemściło bo po ich wyłączeniu, wyłączyły mi się też mijania...

Ustawiałem na 0 potem znowu na mijania i dalej nie świeciły. Tak kilka razy i się zaświeciły, ale podczas jazdy zaczęły gasnąć, zaświecać się, mrygać.
Problem w sumie dotyczy tylko lamp świateł mijania.

Czy to są sygnały że przełącznik zespolony do wymiany?

Edited by =AM=

=AM=

Update 1:

Dziś włączyłem światła. Kawałek przejechałem (zbyt jasno było bym mógł ocenić czy migają) ale podjechałem do ściany budynki i kilka razy przełączyłem na 0, światła mijania, 0. drogowe i szybko zaczęły się problemu że światła mijania nie chciały się za każdym razem uruchomić, aż mi się wql. nie chciały odpalić...

Wróciłem pod dom, w akcie desperacji wymieniłem bezpieczniki tych świateł. Może przypadek bo auto było trochę wyłączone ale problem powyższy pozostał...

=AM=

Update 2:

Wczoraj trochę podłubałem, głównie chciałem sprawdzić jaki model przełącznika zespolonego mam. Rozebrałem obudowę kierownicy, sprawdziłem przy okazji czy wszystkie obwody całe, ale wyglądały ok. Jeszcze przy tym popstrykałem trochę manetką dla testu i doszedłem do efektu że światła mijania cały czas się paliły, nawet po wyłączeniu silnika. Doszedłem do wniosku że czas na restart BSI

Wykonałem go kilka razy, choć nie dał efektu aż do rozładowania się akumulatora...
Podładowałem na koniec dnia akumulator, zrobiłem rundkę. Przyjechałem pod dom, wyłączyłem auto, światła też zgasły. 😅

Porobiłem kilka prób włączenia silnika i włączenia świateł mijania, wygląda ok, też się sprawniej zapalają choć pozostał efekt takie pierwszego mignięcia.
Teraz to mnie tak naprowadza że z BSI się bardziej coś nie tak dzieje, nie wiem na razie będę "jeździł i obserwował"