Jump to content
Sign in to follow this  
ziachu

[guide] montaz xenonow

Recommended Posts

Hudzior
Ziachu, pisząc "zestawy" masz na myśli żarówki + przetwornice?

Pewnie tak. Ja tydzien temu kupilem dokladnie ten zestaw:

http://www.allegro.pl/item462061410_xenon_xenony_zestawy_hid_h1_h3_h7_warszawa.html

na H7-6000K swieci fajnie. POLECAM

Miał ktoś do tej pory problemy z kontrolą policji, lub przy przeglądach z xenonami na H7?

Od 2 lat jezdze na xenonie i niebylo problemow ani z policja, ani z przegladami.

Ceglarz

Sam jeżdżę na xenonie 5000K, ale coraz częściej się zastanawiam czy nie wrócić do żarówek, coraz częściej o tym mówią, i powoli policja już organizuje "nagonki" na takie przeróbki. W ostatnim poradniku Auto Świat jest o tym artykuł, co grozi, jakie są kary, co w przypadku kolizji jeśli oślepimy kogoś, mimo że to ktoś w nas wjechał. Polecam poczytać.

sopel

eee w auto swiecie duzo rzeczy pisza :)

w niektore z nich naprawde nie warto wierzyc. ja gdyby nie gwarancja to bym w swoim hultaju tez zamontowal, a tak to lipa , nie wiem co robic

Cwikol

Hmm właśnie podoba mi się xenon, ale zastanawiam się, czy gra jest warta świeczki...

krejzRudy
Hmm właśnie podoba mi się xenon, ale zastanawiam się, czy gra jest warta świeczki...
Gra jest warta świeczki i to bardzo. Myślę, że nie będzie zakładać 8000k, albo więcej, więc Miśki się nie będą czepiać, przynajmniej nie powinni, jak zobaczą białe, a nie niebieskie światło ;)

A świecenie na xenonie jest o wiele lepsze, niż na standardowych żarówkach :)

Ceglarz

Xenki mam od prawie roku, w lampie gładkoszybowej, niestety palniki mam bez R. Na soczewce nic by nie oślepiało. I tak kilka patroli się za mną oglądało. Kolega miał kiedyś kolizję, pijany mu wybiegł i urwał lusterko. Policja sprawdzała na miejscu wszystko, czy ma spryski sprawne na szybie z tyłu, wyciągali żarówki, sprawdzali jakie są lampy, pytali czy jest ABS - był, kazali pokazać działanie, na szczęście kolega kilka dni wcześniej wymienił czujnik. Także w przypadku kolizji może nie być tak różowo.

Cwikol

Żartujesz że żarówki wyciągali... Co za osły. No właśnie nie chciał bym popłynąć na tym. Na soczewki nie chcę wymieniać, myślałem właśnie o H7 normalnie zamienić, ale dalej mam wątpliwośći. Choć wiele osób ma xenony założone a nie pisał jeszcze nikt że miał przez to problemy. Jedyne posty to że ktoś słyszał że ktogoś tam policja zatrzymała przez to itp. ale nie było głosu że od kogoś kogo to faktycznie dotyczy...

adasiko

właśnie zastanawiam sie nad zmiana koloru żarników na 6kK albo 8kK ale dwa razy kilka dni temu mnie policja zatrzymała i nic do świateł nie mieli (tylko do OC :P) może i sie przyglądają czasem, ale mam dobrze światełka ustawione, świecą płasko :D i żadnych problemów, nikt nie mruga ani nic

Darek
Choć wiele osób ma xenony założone a nie pisał jeszcze nikt że miał przez to problemy.

To tak jak z ciemnymi szybami, tyle artykułów było ze nie wolno mieć wszystkich ciemnych szyb,a zobacz ile aut na takich jeździ. Zawsze można mieć żarówki w bagażniku na przekładkę, jak sie trafi na jakiegoś nie ludzkiego policjanta. Ostatnio tez uczestniczyłem w karambolu, na palmie oleju, dwa radiowozy przyjechały i nikt stanu technicznego aut nie sprawdzał, a tym bardziej żarówek...

Pretorian

a mnie drażnią barany co montują ksenon do lampy halogenowej, razi to srasznie, powinni coś z tym robić bo coraz więcej tego jeździ i oślepia. A juz najwięcej tego typu "tuningu" jeździ po wioskach w golfach i innych szrotach, co poniektórzy nawet żarówki dobrze nie umieją usadowić, żeby poprawnie świeciła tylko wali po oczach conajmniej jak na długich.

adasiko
To tak jak z ciemnymi szybami

to pogadaj z Anirackiem :P

chyba 5 razy odbierali jej dowód, kiedyś mówila :P

-----dodane po chwili ( 22/10/2008 o 19:42:26 ) -----

a mnie drażnią barany co montują ksenon do lampy halogenowej, razi to srasznie, powinni coś z tym robić bo coraz więcej tego jeździ i oślepia

mnie dobija jak maja w ryflowanych lampach hehe

dlatego dużo mądrych ludzi montuje xeny do soczewki :D

Cwikol

No i tu właśnie problem bo soczewek nie chcę zakładać. Jeśli coś, to do H7 ale z kolei jak mam kogoś oślepiać faktycznie, to nie jest to dobry pomysł.

Z szybami to nawet ja widziałem jak kolesiowi mierzyli przepuszczalność światła i dowód zabrać chcieli... Nie wiem jaki był finał, bo pojechałem.

krejzRudy
ale z kolei jak mam kogoś oślepiać faktycznie, to nie jest to dobry pomysł.
Jak będą dobrze zamontowane i wyregulowane, to nie mają prawa oślepiac innych :)

Z szybami to nawet ja widziałem jak kolesiowi mierzyli przepuszczalność światła i dowód zabrać chcieli... Nie wiem jaki był finał, bo pojechałem.
Ostatnio o tym było na forum. Lepiej oddać dowód, 20 zł kosztuje odebranie dowodu - jeśli się ma zaufaną stację diagnostyczną, to nie trzeba zdzierać folii ;)

Cwikol

No ja sam napewno nie będę tego zmieniał, z prostej przyczyny, nie znam się na tym.

Jeśli pokusze się o xenony, to napewno dam to do zrobienia komuś, kto to potrafi dobrze zamontować.

Nie chcę nikogo oślepiać i nie chcę, żeby później ktoś wyżywał się na mnie i nazywał mnie "baranem". Dla tego między innymi pytam się jak to wygląda, jak to zrobić i przede wszystkim czy to ma sens...

Biz-on

Xenon to temat rzeka heh. Ja sam nie wiem jak to będzie - zawitają kiedyś ringi i aż prosi się o xenon do tego.

Co do oślepiania to jak już pisałem - głupota imo. Dziś pod robotą koleś zapomniał zgasić świateł, xenonowych właśnie. Specjalnie ukucnąłem naprzeciwko nich żeby się przyjrzeć no i fakt, troszkę po oczach dało. Ale to trzeba się ustawić dokładnie na ich wysokości, co podczas ciągłej jazdy raczej nam nie grozi przy ich dobrym ustawieniu.

Ceglarz

Adasiko, jakie masz lampy - gładkoszybowe czy soczewka?

Zakład o flache dobrej wódki że palnik H7 w reflektorze bez soczewki oślepia, przypatrz się że z xenonem świeci cała lampa, a nie jak na żarówce - jej dolna część. Jakbyś nie ustawiał to xenon w lampie bez soczewki będzie oślepiał, przyjrzyj się palnmikowi i żarówce H7, zobaczysz różnice. Są jeszcze palniki z przesłoną o symbolu R, te podobno nadają się do lamp gładkich bez soczewek i mają nie oślepiać.

GOLDI

Ja mam pytanie do osób, które mają xenony od co najmniej roku, jak jest z trwałością żarnika??? Przepalają się one???

gofer206
Ja mam pytanie do osób, które mają xenony od co najmniej roku, jak jest z trwałością żarnika??? Przepalają się one???

Mam juz z cztery lata i jeszcze swieca:)

Darek

Ja mam ponad rok i zarniki sa oki, tylko jedna przetwornica padla po roku i 14 dniach dokladnie

Cwikol

Ok, czyli jeśli myślał bym o zakładaniu xenonów, to te z oznaczeniem "R", żeby nie oślepiać innych i będzie git?

Ktoś pisał, że dobrze wozić ze sobą zwykłe H7 tak czy inaczej w razie czego.

W takim razie, czy wymiana xenonów na H7 jest taka łatwa? A co z przetwornicami itp? To działa w tą stronę??

Darek
Ok, czyli jeśli myślał bym o zakładaniu xenonów, to te z oznaczeniem "R", żeby nie oślepiać innych i będzie git?

Ktoś pisał, że dobrze wozić ze sobą zwykłe H7 tak czy inaczej w razie czego.

W takim razie, czy wymiana xenonów na H7 jest taka łatwa? A co z przetwornicami itp? To działa w tą stronę??

Przetwornica jest zasilana z gniazda podlaczeniowego zarowki H7, takze powrot do zwyklych zarowek to kwestia wypiecia zasilania przetwornicy, wyjecia palnika i umieszczenia w jego miejscu standartowej zarowki H7, oraz podpiecia do w/w gniazda zarowki halogenowej. To tak w skrocie.

chaos

Nawiazujac do postu Ceglarza, mozecie podac jakiekolwiek aukcje gdzie sa xenki z symbolem "R". Bo tez od pewnego czasu przymierzam sie do xena, ale tylko i wylacznie do gladkoszybowki (soczewka mi sie po prostu nie podoba). Bylbym wdzieczny :)

Cwikol

Widzę chaos że podobnie myślimy ;)

chaos

Cwikol dyskutowalismy juz kiedys ze mamy podobny tok myslenia :]

Tak przegaldalem to allegro to raptem tylko ta aukcja jst z tym Xenem H7R, ewentualnie mozna kupic inny zestaw i wymienic palniki, tylko jaki to ma sens hmm. Musze popdytac naszego forumowego handalrza xenem krzysiekrzy, co on w tym temacie wie :]