Jump to content
Sign in to follow this  
ziachu

[guide] montaz xenonow

Recommended Posts

ziachu
Pewnie tak. Ja tydzien temu kupilem dokladnie ten zestaw: http://www.allegro.pl/item462061410_..._warszawa.html na H7-6000K swieci fajnie. POLECAM

tez o tych myslalem, ale popatrz na Imax = 9A

ja wybralem z krakowa z Imax 5.6A.

no z tym ze ja mam soczewki w dodatku w moim samochodzie sa wersje z xenonami.

sopel

o co chodzi z tym Imax ? co to zmienia/psuje/daje ?

ziachu

prad startowy. za wysoki moze poniszczyc instalacje

kubsiol

ale bez przesady chyba? Wiara lata na xenach po kilka lat i kiedyś nikt się imax nie przejmował.... Gadałem z kilkoma osobami co przywożą xeny i podobno jeden shit a napiszą na nich wszystko żeby opylić towar... Ja zamówiłem te co Hudzior i w przyszłym tygodniu instaluję

Hudzior
ale bez przesady chyba? Wiara lata na xenach po kilka lat i kiedyś nikt się imax nie przejmował....

W pugu mialem prawie 2 lata z Imax=9 i bez zadnych problemow.

adasiko
Adasiko, jakie masz lampy - gładkoszybowe czy soczewka? Zakład o flache dobrej wódki że palnik H7 w reflektorze bez soczewki oślepia

patrz zdjęcia :D rozklejalem lampki nawet :D

ziachu

nawet tak jak mowisz prąd startowy przez bardzo krotką chwile jest tylko do wzbudzenia łuku elektrycznego, potem on spada do Inorm.

No ja sam napewno nie będę tego zmieniał, z prostej przyczyny, nie znam się na tym. Jeśli pokusze się o xenony, to napewno dam to do zrobienia komuś, kto to potrafi dobrze zamontować.

i dać sie skasować hehe to tak samo jak byś wymieniał zwykłą żarówkę :D tylko musisz pamiętać o biegunowości :D

a tak samo jest ze zwykłyni h7-demkami, h7s do lamp projekcyjnych, a h7r do refleksyjnych :D

bolotelewidz

Zalozylem dzis xenony do H7 6000K kupione na ebay'u. Calosc z przeslaniem z Chin kosztowala mnie 52 euro. Zaplata Paypalem, czekalem 10-12 dni.

http://cgi.ebay.com.au/CAR-HID-XENON-KIT-H7-H3-H4-H1-hb3-d2r-6000k-12v-50W-55w_W0QQitemZ250316737876QQihZ015QQcategoryZ6763QQcmdZViewItemQQ_trksidZp1742.m153.l1262

a sa to dokladnie te same co HID na Allegro, tyle ze taniej:

http://www.allegro.pl/item462061410_..._warszawa.html

Montaz prosty ok 0,5 godz bez pospiechu, wg wskazowek jak wyzej, do tego zadnych przerobek (nawet klapki zamykajace lape od tylu nie docinalem bo 4 kabelki przeszly przy normalnym zamknieciu). Najdluzej trwa zdjecie i zalozenie lamp bo balasty najlepiej przykleic pod nimi.

Edited by bolotelewidz

czarek-23

Jestem nowy i widze z ktoś poruszył temat xenonów w 206 mam pytanie czy nie szumi komuś radio po włączeniu świateł bo jam tą przypadłość i nie wiem co z tym zrobic mam oczywiście orginał radio/cd peugeot

prosze pomocy

adasiko
Jestem nowy i widze z ktoś poruszył temat xenonów w 206 mam pytanie czy nie szumi komuś radio po włączeniu świateł bo jam tą przypadłość i nie wiem co z tym zrobic mam oczywiście orginał radio/cd peugeot prosze pomocy

heh taki troszke kolega archeolog widze :P

hmm co do tych szumów w radiu - niestety musisz sie pogodzic, moze sproboj troche bedziej pod lampe schodzac przetwornice

mi moze nie szumi ale radio gorzej odbiera troszke ale w cb nic nie slysze (mam te najcieńsze przetwornice V generacja ??)

natomiast są dostępne jakies filtry przeciw zakluceniowe na allegro, ale czy dają coś to, Anirack chyba takie filtry sobie kupila, ale czy cos to dalo to niewiem

EndRRiu

ale gdyby zaekranowac cale radio i przetwornice to by problem zniknął:P

ziachu

bo sa "przetwornice" i przetwornice ;)

te najtansze powoduja szumy niestety

mps

Ja podam ciekawostkę.

U mojej Pani w 206 hdi włożyłem ksenony w ringi in-pro (zestaw hid z allegro) kupiony w 2007 i świecą bez problemu do dzis.

W wakacje chciałem włożyć do swojej 307 identyczny zestaw. Oczywiście operacja się udała ale pacjent zmarł po 2 dniach - najpierw jedna przetwornica potem druga. Wysłałem zestaw do sprzedawcy i wysłał mi drugi nowy komplet - ten poświecił dokładnie 5 min :) Zapaliłem w garażu, zgasiłem, wyjechałem autem i już nie działał. Sprzedawca oddał mi kasę ale już nie kupiłem kolejnego zestawu - widocznie 307 nie lubu xeniaków.

sebomaster

Panowie litości nie montujcie tego bez soczewek ... oślepiacie !

Pretorian
Ja podam ciekawostkę.

U mojej Pani w 206 hdi włożyłem ksenony w ringi in-pro (zestaw hid z allegro) kupiony w 2007 i świecą bez problemu do dzis.

W wakacje chciałem włożyć do swojej 307 identyczny zestaw. Oczywiście operacja się udała ale pacjent zmarł po 2 dniach - najpierw jedna przetwornica potem druga. Wysłałem zestaw do sprzedawcy i wysłał mi drugi nowy komplet - ten poświecił dokładnie 5 min :) Zapaliłem w garażu, zgasiłem, wyjechałem autem i już nie działał. Sprzedawca oddał mi kasę ale już nie kupiłem kolejnego zestawu - widocznie 307 nie lubu xeniaków.

i dobrze o jednego oślepiacza mniej...

latawiec

Ja to bym tak z chęcią przez kolano przełożył i zamiast wlać to centralnie zaświecił w oczy wam tymi pseudo ksenonami może poczulibyście to samo co ja czasami na drodze.

ziachu

to nie jest temat o dywagacji na temat slusznosci xenonow! prosze nie robic OT!

Kapitan_Bomba

Moze i OT, ale moim zdaniem na kazdym kroku powinno sie przypominac drogowym egoistom o tym, ze OSLEPIAJA. Niestety taka jest prawda. Niefabryczne xenony to dla mnie jedna z glownych oznak braku drogowej kultury, czy zeby byc bardziej dosadnym po prostu chamstwa.

Witos

Koncząć OT należałoby dodać, że żadne xenony dołożone do 206 nie posiadają homologacji i w związku z tym sa prawnie zabronione.

kiubryk

No to stałem się kolejnym "oślepiającym", zamontowałem xenonki H7 8000k

reflektory zostały ustawione na stacji bez problemowo (kryzys?)

i biorąc pod uwagę naj.... lepsiejsze zwykłe żarówki stwierdzam że warto

A do pełnej legalności wystarczą chyba tylko spryskiwacze,podstawowe na allegro kosztują około 150 zł a 200zł takie lepsiejsze chowane w zderzak, zresztą miałem spotkanie z panem policjantem z "R" na drzwiach auta :) (troszkę mi się spieszyło) i nie było "bilecika" więc też chyba zależy od człowieka.

W sumie sam go zapytałem ile za to grozi, nie udzielił informacji..

pozdrawiam

krejzRudy
A do pełnej legalności wystarczą chyba tylko spryskiwacze
Nie, nie i jeszcze raz - NIE.

W 206 xenon nigdy nie będzie legalny.

Phantom
Nie, nie i jeszcze raz - NIE.

W 206 xenon nigdy nie będzie legalny.

dokładnie :)

A uprzedzając pytanie- gdyby Peugeot 206 jakikolwiek wyjechał z fabryki z xenonami, wtedy można sobie legalnie własnoręcznie wsadzić xenony + spryskiwacze ;-)

Niestety, żaden nie wyjechal tak z fabryki więc każdy rodzaj xenonu jest illlegal ;)

PawelOknw
Niestety, żaden nie wyjechal tak z fabryki więc każdy rodzaj xenonu jest illlegal

Tak samo jak każda jedna rzecz wsadzana do samochodu bez homologacji jest illegal ;) Ja mam xenony i dla mnie ważne jest to że widoczność w nocy jest o niebo lepsza i to że światla ustawilem tak że nikogo nie oślepiają i to jest ważne że jest napewno bezpieczniej i nikomu krzywdy nie robie, a że jakieś piz.. w urzędzie wymyślają jakieś przepisy to już inna sprawa....

Phantom

zgadzam się z kolegą wyżej, jednak nic ani ja, ani Ty na to nie poradzimy ;)

Law is law ;-)

PawelOknw

Czyli dobra rada zalożyć xenon, DOBRZE go ustawić aby nikogo nie oślepial i wozić w schowku na wszelki wypadek zwykle żarówki w razie upierdliwych psyjacieli....

Adi152

Jak nie przesadzisz z barwą to i panowie niebiescy nie będą się czepiać ...