Jump to content
Sign in to follow this  
ziachu

[guide] montaz xenonow

Recommended Posts

adasiko

Tzn. Ja osobiscie uważam ze da sie legalnie zrobić xenon w 206 tylko ze jest to nieopłacalne i powinna to zrobić firma

bo xenon to musi być homologowany reflektor do xenonu (czyli wytłoczenie na kloszu) z samopoziomowaniem i opryskiem i tyle. Nic wiecej prawo nie reguluje w kwestii xenów

mozna by wyrwać bebechy z jakiegoś auta z ori xenami i wklecic to do 206 spoko

ale $$$

sam chcialem z bmw wsadzic xenonowe soczewy te skrętne ale $$$, a robić cos takiego dla samej świadomości to eee

Phantom
to nie jest temat o dywagacji na temat slusznosci xenonow! prosze nie robic OT!
uszanujmy to ;)

sebomaster

Jedynie xenon w soczewce nie oślepia ..

Adi152

nie oślepia ale podczas kontroli pan policjant spogląda na lampe i mówi lampa nie przystosowana pod xenon tylko pod żarówkę halogenową i dupa i po dowodzie.

jawor.urs

Mam takie pytanie. Mam założoną instalację ksenonową, wszytko pięknie świeci, ale trochę oślepiam. Nie tak jak inni na ksenonach ponieważ ustawiałem je na przyrządzie, ale nie mam dokładnej linii światło cienia i do tego jak stanę przy ścianie to nie świeci mi tak samo intensywnie w każdym miejscu. Starałem się coś z tym zrobić, ale nie mam już pomysłu, co możecie mi doradzić? Jak mam dalej oślepiać (niby nie bardzo, ale zawsze coś) to wrócę do normalnych żarówek albo wsadzę soczewki, ponieważ jest przepaść jeżeli chodzi widoczność. Próbowałem ustawić żarnik pod różnym kątem, ustawiłem najlepiej jak się da. Zastanawiam się jeszcze czy nie wsadzić żarnika D2R, ale czy to na pewno pomoże?

Tasaczek

Ja mam D2R Ustawione przez diagnostę i przeze mnie skręcone o jedno przekręcenie w dół, chyba zbytnio nie oślepiam, bo robię sporo km zwłaszcza wieczorem i nikt mi od tego czasu nie mrugnął. Przed ustawieniem przez diagnostę kilkukrotnie mi mrugnęli. Ogólnie jednak jak już wsadzać ksenon do lamp to najlepiej do soczewek.

jawor.urs

Mi też nie mrugają, a głównie jeżdżę wieczorami lub w nocy. Wydaję mi się jednak że trochę oślepiam, ale może tylko mi się tak wydaję. Ale jeżeli można jeszcze bardziej poprawić linię światło-cienia to chętnie to zrobię. Na soczewki jeszcze zbieram. Poczekam co jeszcze inni napiszą na ten temat

zbyniu

kupuj tylko certyfikiwane przez iso/eu inne sa nie warte uwagi

Dambala

Tyle to ja wiem, pytam o jakość tych tanich.

Whiteman91
A jakie zzestawy polecacie?

Na allegro są zestawy juz za 100 zł co Wy na to?

Przykładowe:

http://moto.allegro.pl/peugeot-206-ksenon-hid-zestaw-xenon-xenony-i2192260249.html

kupuj tylko certyfikiwane przez iso/eu inne sa nie warte uwagi

Ja kupiłem najtańsze jakie znalazłem na allegro, za 96 zł chyba...

I mysle ze nie ma róznicy, nie ma co przeplacac i kupowac jakies za 120, 200, czy nawet 400, wszystko to ta sama chińszczyzna, fotki moge wam wyslac na @.

No i jak sie dzisiaj dowiedziałem od 2003 sa na can bus wiec szukaj takich bo jak załozysz w dlugie to wszystkie kontrolki sie zapalaja i predkosciomierz opada i nie nabija również przebiegu. Ale w krótkich jest ok.

Ogólnie ja to jestem taki w moim oświetleniu postawiłem na cene i kupiłem co najtańsze. Zwykle jakies chinskie zarówki psalm blu za 10 ( dwie sztuki) i te hidy, teraz z daleka kazdy wie ze to ja jade... Barwa porównywalna do hid 6k. ale jednak slabsza...

zbyniu

po pierwsze jedna bedzie świecic inaczej,żadko się zdarza że trafisz na dobry egzemplarz na prawe rzadki,to są zwykłe chinczyki,znajomy kupił włąsnie chinczyki no name,tako coś podobne i własnie jedna żarówk świeciła na niebiesko,druga zaciągała żółtym,chciał je oddać na gwarancje to sprzedawca powiedział że są za duże koszty wysyłania ich do chinoli.

Dobrze jest dołożyć 200-300 i mieć atest i bezpieczenstwo(widziałeś tematy o spalonych autach napewno) no i te lepsze mają gwarancje na 2-3 lata i zapewnione 2500 godzin świecenia

Whiteman91
po pierwsze jedna bedzie świecic inaczej,żadko się zdarza że trafisz na dobry egzemplarz na prawe rzadki,to są zwykłe chinczyki,znajomy kupił włąsnie chinczyki no name,tako coś podobne i własnie jedna żarówk świeciła na niebiesko,druga zaciągała żółtym,chciał je oddać na gwarancje to sprzedawca powiedział że są za duże koszty wysyłania ich do chinoli.

Dobrze jest dołożyć 200-300 i mieć atest i bezpieczenstwo(widziałeś tematy o spalonych autach napewno) no i te lepsze mają gwarancje na 2-3 lata i zapewnione 2500 godzin świecenia

moja swieca tak samo,

kumpel pozazdroscił to mu tez zamówiłem ale 8k i swieca ok. Nie nazeka.

moje odrobine jaśniejsze

zbyniu

ja będę kupował te

http://www.ebay.co.uk/itm/Peugeot-206-98-Mid-Slim-HID-Conversion-kit-H4-35w-/220462025299?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item33548f8a53

Już pare osób pytałem i mówią że dobre,nie wiem czy w polsce ta firma jest też

---------- Po chwili dodano... ----------

moja swieca tak samo,

kumpel pozazdroscił to mu tez zamówiłem ale 8k i swieca ok. Nie nazeka.

moje odrobine jaśniejsze

Narazie,gwarantuje ci że długo nie pożyją+ nie są testowane,jak spalisz auto to nie dostaniesz kasiory z ac,no i 90% postów jakie czytałem na 206info to własnie tanie chinskie hidy ,skaczące wskazówki,załucienia radia,mryganie,spalone auta i takie tam różne dziwne żeczy.

W ogóle jak może być zestaw hid dobry jak kosztuje mniej niż zestaw dobrych H7?

Waheto206

A potem jedzie taki maniak zenonów i myślę że to policja, ma tak niebieskie światła...

Ostatnio widziałem takie Uno, normalnie kolor syreny policyjnej. :wmorde

Naprawdę, kupcie sobie za tę cenę dobre żarówki, lepszego oświetlania drogi nie trzeba, serio. A masz legal, auto Ci nie spłonie i nie oślepiasz innych.

zbyniu

waheto jak masz dobrze oświetlone i czyste klosze to nie razi,światło jest ładnie skupione.

No i dobrze jest założyć jak sie nie ma auto poziomowania spryskiwacze reflektrów zaraz

Tasaczek
Tyle to ja wiem, pytam o jakość tych tanich.

Kupuj przede wszystkim od osoby blisko miejsca zamieszkania, by móc jeździć i wymieniać :P Ja zmieniałem dwa razy nim trafiłem w końcu dobre.

Guest mecenas

ja po 3 razie dalem spokoj choc jedna strone mam dobra i kusi mnie zeby dokupic 2x zarnik i przetwornice i znow wpakowac

jawor.urs

Ja wypatrzyłem swój zestaw na allegro. Nie daleko mnie więc pojechałem kupić tego samego dnia. Następnego zamontowałem, nie miałem i nie mam do dziś żadnych problemów z tym związanych. chcę wymienić żarniki na d2r, żeby poprawić linię światłocienia, a z czasem założyć soczewki :-) nie oslepiam innych, przynajmniej tak mi się wydaje, bo nikt mi nie mruga. Przegląd też przeszedłem bez problemu

hadeu

Oślepiamy czy nie [bo ja też mam xenon] nieważne, głupia kontrola drogowa = mandat + zabranie dowodu i ewentualne holowanie auta, najgorzej stłuczka nawet nie z twojej winy i jest Zonk :( . Dlatego w najbliższym czasie wymieniam HID na H1. Będe jeździł ze spokojnym sumieniem, że nikogo nie oślepiam [na pewno będę gorzej widział w nocy :( - trudno]

Dodam tyle, że HID założył poprzedni właściciel auta.

Waheto206

gcfpc, spróbuj zdobyć zwykłe czarne H7mki gładkoszybowe, super wyglądają, a świecą najlepiej. :ok

hadeu
gcfpc, spróbuj zdobyć zwykłe czarne H7mki gładkoszybowe, super wyglądają, a świecą najlepiej. :ok

Zastanawiałem się nad tym.