Jump to content
  • Similar Content

• kociolek
      By kociolek
      Hej,
      Tak jak w tytule - kupię Peugeot 206. Wymagania w skrócie:
      • rocznik od 2001 (czyli z muxem),
      • silnik najlepiej 1.4 - 1.6 benzyna,
      • klimatyzacja,
      • trójmiasto - okolice!
      Wszelkie propozycje wraz z cenami proszę kierować pod tym postem.

• woron36
      By woron36
      Witam,
      W moim PUG-u wysiadły kierunkowskazy. Znaczy wyłączają się kiedy chcą (Niedługo będę rękę za szybę wystawiał :D) . Tak samo jest z długimi światłami. Obstawiam przełącznik zespolony. Mam chyba DELPHI ze sterowaniem radia pod kierownicą. Czy znacie jakiegoś magika który by mi to zregenerował. Nowy ponad 700 zł a to jedna dziewiąta auta  Najlepiej od razu z wymianą podjechać zostawić odebrać naprawiony. Okolice Warszawy lub Skierniewic najlepiej  Patrzyłem wymianę jest dosyć łatwa ale czas przesyłek mnie jakoś bardzo nie kręci (auto cały czas potrzebne) chciałbym to zostawić jako ostateczność. 
    • Fidel
      By Fidel
      Witam
      Poczytałem trochę forum i rzuciło mi się w oczy, że pojawia się co jakiś czas narzekanie na MUX. Skąd wiedzieć, że się to ma, albo że się tego nie ma?
      A w ogóle, to chyba nie jest takie straszne? :?
    • beazee
      By beazee
      Czym różnią się przełaczniki zespolone? (Pug 206, 2002)

Przegladam aukcje i najczesciej sprzedawcy (nowych) prosza o numer VIN by potwierdzic zdatnosc...
      Skad te roznice? Co za róznice?
      206/307/406 maja to samo, tak?

Komu moge podać swoejgo VINa?

Dzięki, pozdrawiam.
gojik

krótka rozprawka na temat MUX'a

Recommended Posts

dymek

kliknąłem nie to okno i spojrzałem na inne manetki... (dopiero sie zorientowałem) mój błąs

auto odebrałem dopiero dziś, nie miałem okazji się pobawić dokładnie... przepraszam za zamieszanie...

a jak z obsługą? gdzie się tym steruje, bo kręciłem tymi manetkami i nic na wyswietlaczu się nie zmieniało chyba :)

Shapeshifter

dymek, pokaż zdjęcie wnętrza dobrze ? wtedy poględzimy :D

[ Dodano: 16-02-2007, 00:10 ]

dymek, chłopie to póki nie jesteś pewien swego w 99% to nie pisz tego typu sentencji ;

tere fere kuku, strzela baba z łuku, bullshit!

mam 1,4 HDi i nie mam muxa! jak to wyjasnicie?

ok ?

dymek
dymek, pokaż zdjęcie wnętrza dobrze ? wtedy poględzimy :D

nie mam jeszcze fotek, tak jak pisalem na górze - auto dzis odebrałem

do błędu też się już przyznałem, kilka okien miałem otwartych i byłem przekonany ze najpierw kliknalem na to bez muxa, a bylo na odwrot.

muxa jednak mam, ale jak tym sterowac?

Iceman_x
a jak z obsługą? gdzie się tym steruje, bo kręciłem tymi manetkami i nic na wyswietlaczu się nie zmieniało chyba

MUXem się nie steruje manetkami :(

MUX oznacza Multipleksową instalację elektroniczną (jak dobrze pamiętam) ... czyli wszystkie impulsy dotyczące sterowania elektroniką całego samochodu ida jedną wiązka :)

a manetkami steruje się komputer pokładowy.... :)

AniracK

no i wszystko jasne, ale lepiej najpierw sie spytać niż siać zamęt w topiku ktory ma służyć za guide dla innych....

jak tym sterowac?
tym sie nie steruje - to po prostu jest albo teog nie ma, taki typ instalacji elektrycznej...

dymek
dymek napisał/a:

jak tym sterowac?

tym sie nie steruje - to po prostu jest albo teog nie ma, taki typ instalacji elektrycznej...

z tego co wyczytałem w 1 poście to obecność muxa łączy się z obecnościa komputera pokładowego, ale mogę się mylić. jestem już mocno zmęczony i wciąż podekscytowany nowym autem więc wybaczcie przywinienia i pewność siebie w pierwszym pytaniu :P

Shapeshifter
z tego co wyczytałem w 1 poście to obecność muxa łączy się z obecnościa komputera pokładowego, ale mogę się mylić. jestem już mocno zmęczony i wciąż podekscytowany nowym autem więc wybaczcie przywinienia i pewność siebie w pierwszym pytaniu :P
w porządku Stary :)

to zdanie :

jestem już mocno zmęczony i wciąż podekscytowany nowym autem

wszystko mi wyjaśnia i więcej nie musisz wyjaśniać :) rozumiem Cię doskonale. nikt nie ma Ci nic za złe :wink:

Karina z racji tego, że jest to guide, proszę, usuń te zbędne posty :)

AniracK
obecność muxa łączy się z obecnościa komputera pokładowego
czytaj ze zrozumieniem ;) ;) :P

jesli mas mux to albo masz komputer pokład. albo mozesz go w prosty sposób miec - czyli kupic wyswietlacz, zmienic lub przerobic manetke i ewentualnie aktywowac w BSI (kompie) tyle...

dymek

dzieki za wyrozumialosc, jutro porobie jakies fotki choc wolabym najpierw zarejestrowac auto i oplacic, bo dzisiejsza jazda na pożycoznych tablicach była trochę stresująca :P

pozdrawiam i życzę miłego snu

Iceman_x
bo dzisiejsza jazda na pożycoznych tablicach była trochę stresująca

wery ryzykowna :(

gojik
dymek napisał/a:

jak tym sterowac?

z tego co wyczytałem w 1 poście to obecność muxa łączy się z obecnościa komputera pokładowego, ale mogę się mylić.

nie do końca... zależy co rozumiesz przez tzw. komputer pokładowy...

istniały samochody z tzw. komputerem pokładowym, a nie mającym CAN'a... (chodzi mi o całokształt - nie tylko o Peugeot'a)...

nie łączcie tego bezpośrednio z obecnością komputera pokładowego... były, tyle tylko że wiele uboższe w funkcje, ale jako tako istniały....

są to drobne kompy w newralgicznych punktach samochodu, które są połączone między sobą (wraz z komputerem sterującym) CAN'em... po co ciągnąć metry kabli z drzwi, gdzie znajduje sie naprzykład sterowanie centralnym, komfortem, lusterkami, szybami - skoro można tam wstawic kompa i pociągnąc z niego tylko 1 pare kabelków do kompa sterującego (poza oczywiście tymi prądowymi). I tak samo jest z fotelami, resztą drzwi, komorą silnika etc. wszystko zależy od ilości funkcji dostępnych w samochodzie...

nie wiem czy za bardzo nie namieszalem...

ogólnie MUX jest, ale za bardzo go nie widać... ot! takie cary :D możesz cieszyć się co najwyżej większą ilością funkcji... :hyhy:

Janus
tere fere kuku, strzela baba z łuku, bullshit!

nie ma jak to porwać się z motyką na księżyc :)

K(R)NEL

Czytam i czytam na temat tego MUX'a i zamiast być mądrzejszym, coraz bardziej głupieję. I w końcu nie wiem czy mam go w swojej 206 czy nie. Ale po kolei. Dzięki uprzejmości moderatorki o tajemniczo brzmiącym nicku AniracK a.k.a. CARina (która twierdzi, że WIE WSZYSTKO :) ) mogłem - podając numer identyfikacyjny auta - dowiedzieć się różnych ciekawostek na temat mojego Peugeota. I dostałem info, że moja 206 POSIADA instalację multipleksową. Jednak po przeczytaniu niniejszego tematu zacząłem się zastanawiać cóż za cudaka posiadam, ponieważ wśród informacji typu "jak rozpoznać czy mam MUX'a" jest wiele rozbieżności. Oto one:

1) Moje manetki wyglądają następująco:

59144527qq4.th.jpg 82652177ms3.th.jpg

2) Kierownica ma na środku wybrzuszenie:

12122792rc9.th.jpg

3) Mam potencjometr do regulacji jasności wyświetlacza:

23841436id2.th.jpg

4) Przycisk świateł awaryjnych wygląda następująco:

37882422wo8.th.jpg

Powyższe przykłady przemawiają jednak za tym, że NIE MAM MUX'a. Czy ktoś mógłby mnie oświecić i napisać czy mam to ustrojstwo czy nie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dodam, że moja 206 została wyprodukowana we wrześniu 2001 roku.

greg25

objawy pokazane na fotkach mówią ze nie masz muxa

w 2001 mogły jeszcze wychodzić twoje wersje w bezmuxie.

Oby tak bylo, bo jak nie to znaczy ze ktoś powymieniał Ci wszystko w środku. Ale dlaczego i po co?

K(R)NEL

Mam wrażenie, że w ogóle jestem posiadaczem jakiejś przejściowej wersji. Dziwi mnie bardzo brak elektrycznie sterowanych lusterek, co w bogatej wersji XS - jaką posiadam - było w standardzie...

96435590mz4.th.jpg

Szisz

K®NEL, zależy od roku produkcji i od kraju gdzie kupywałeś ;)

ale dla mnie to typowy bezMUX :)

K(R)NEL

Urodzony we wrześniu 2001 roku we Francji

Szisz

to rzyczywiście dziwota hmm

nei wiem dokładnie kiedy wprowadzili muxa ale gdzieś w połowie 2001 r hmm

ale to musi być bezmux bo jak ktoś by zmieniał z muxa na bezmuxa to by musiał wymienić silnik, całą wiązke elektryczną, panel climatronica, zegary itp. :)

dla mnie to na 100% bez mux :P

[ Dodano: 01-07-2007, 21:36 ]

czeka, Ty masz 16.110hp!!!

żeczywiście jakiś składak bo ten silnik powinien być w MUXIE!

Fidel

Szyszunia, nie siej zamętu. Silnik 1.6 16v był też w bezMUXach. Np. kocurr ma taką wersję.

K®NEL, skontaktuj się z kocurrem, być może macie bliźniacze auta.

K(R)NEL

Uffff co za ulga! :))

Thanx Fidel

Magik35

Ja też czytam i nie wiem.

Wizualne wygląda u mnie tak samo jak u K®NEL`a ale ja ma licznik podłączony na jedna wtyczkę. Więc jak mam z czy bez?

Hudzior

Magik35, wedlug roku produkcji jaki masz w avantarze to na 100% masz bez MUXa.

Magik35

Dzięki

a w takim razie co z ta pojedynczą wtyczką do licznika?

michal77
masz bez MUXa
a w takim razie co z ta pojedynczą wtyczką do licznika?
Fakt dziwne to hmm ma ktoś na to jakieś wytłumaczenie :?:

[ Dodano: 16-01-2008, 13:10 ]

Magik35, masz licznik z obrotomierzem?

Możliwe że liczniki bez obrotomierza miały jedną wtyczkę. :)

Magik35

nie no licznik mam z obrotomierzem

ps.tylko tak teraz sobie myślę (pisałem o tym wcześniej ,że mój licznik źle pokazuje ilość przejechanych km),że może poprzedni właściciel coś zakombinował z tym licznikiem?