Jump to content
  • Similar Content

• kociolek
      By kociolek
      Hej,
      Tak jak w tytule - kupię Peugeot 206. Wymagania w skrócie:
      • rocznik od 2001 (czyli z muxem),
      • silnik najlepiej 1.4 - 1.6 benzyna,
      • klimatyzacja,
      • trójmiasto - okolice!
      Wszelkie propozycje wraz z cenami proszę kierować pod tym postem.

• woron36
      By woron36
      Witam,
      W moim PUG-u wysiadły kierunkowskazy. Znaczy wyłączają się kiedy chcą (Niedługo będę rękę za szybę wystawiał :D) . Tak samo jest z długimi światłami. Obstawiam przełącznik zespolony. Mam chyba DELPHI ze sterowaniem radia pod kierownicą. Czy znacie jakiegoś magika który by mi to zregenerował. Nowy ponad 700 zł a to jedna dziewiąta auta  Najlepiej od razu z wymianą podjechać zostawić odebrać naprawiony. Okolice Warszawy lub Skierniewic najlepiej  Patrzyłem wymianę jest dosyć łatwa ale czas przesyłek mnie jakoś bardzo nie kręci (auto cały czas potrzebne) chciałbym to zostawić jako ostateczność. 
    • Fidel
      By Fidel
      Witam
      Poczytałem trochę forum i rzuciło mi się w oczy, że pojawia się co jakiś czas narzekanie na MUX. Skąd wiedzieć, że się to ma, albo że się tego nie ma?
      A w ogóle, to chyba nie jest takie straszne? :?
    • beazee
      By beazee
      Czym różnią się przełaczniki zespolone? (Pug 206, 2002)

Przegladam aukcje i najczesciej sprzedawcy (nowych) prosza o numer VIN by potwierdzic zdatnosc...
      Skad te roznice? Co za róznice?
      206/307/406 maja to samo, tak?

Komu moge podać swoejgo VINa?

Dzięki, pozdrawiam.
gojik

krótka rozprawka na temat MUX'a

Recommended Posts

flus

Witam was. Przeczytalem kiedy mux wystepuje a kiedy nie. Ok. Wiec majac autko z 1998 i 1.1, napewno nie mam MUX-a ??? Co to jest BSI ??? i czy posiadajac wyswietlacz gdzie pokazywana jest tylko godzina w trybie 12h mozna zamienic na wyswietlacz inny? I czy musze do tego wyswietlacza komputer montowac czy moze juz taki mam tylko wymienic wyswietlacz ?? Jestem totalnym laikiem. Wiec pytam fachowcow. czyli Was :)

mat
Wiec majac autko z 1998 i 1.1,

Napewno nie masz muxa.

czy posiadajac wyswietlacz gdzie pokazywana jest tylko godzina w trybie 12h mozna zamienic na wyswietlacz inny?

nie nie mozna.

buziaki.

flus

Czyli jednym slowem mowiac majac autko bez mux-a nie mozna nic praktycznie robic z elektronika? np. Chcialem takze wstawic diody w lusterka jakko kierunkowskazy. Ale chyba to takze nie jest mozliwe co? :rozpacz:

mat
Chcialem takze wstawic diody w lusterka jakko kierunkowskazy. Ale chyba to takze nie jest mozliwe co?

-eee złap sie zasilaniem poprostu kierunkowskazów i nie będzie zadnych problemów :D

flus

Thx. Wiec juz cos moge. ;P;) nie jest zle hehehe :rotfl

wieczny
czy posiadajac wyswietlacz gdzie pokazywana jest tylko godzina w trybie 12h mozna zamienic na wyswietlacz inny?

nie nie mozna.

buziaki.

Czy aby na pewno? Visterio robił coś takiego.

Czyli jednym slowem mowiac majac autko bez mux-a nie mozna nic praktycznie robic z elektronika?

Ja bym powiedział że można wszystko, w przeciwieństwie do muxa który co chwilę "grozi palcem" ;)

mat
Czy aby na pewno?

zamianą samego wyświetlacza nie można tak jak w muxie. trzeba głębiej tam ingerować.

Visterio

mat, jesteś nie w temacie ;]

wystarczy spojrzeć w moj podpis :)

Odpowiednia przejściówka i można zmienic wyświetlacz :)

ArekG

Czyli jeżeli mam MUX nie mogę dołożyć elektrycznych lusterek, alarmu z domykaniem szyb?

Czy jeżeli mam MUX muszę mieć komputer pokładowy? Jak sprawdzić czy mam kompa? Jak się go obsługuje?

Shapeshifter
Czyli jeżeli mam MUX nie mogę dołożyć elektrycznych lusterek, alarmu z domykaniem szyb?
Możesz.

Czy jeżeli mam MUX muszę mieć komputer pokładowy?
Nie musisz, ale możesz.

Jak sprawdzić czy mam kompa?
Pokazuje spalanie, czy inne komunikaty na wyświetlaczy środkowym? Masz przycisk na górze prawej manetki( od wycieraczek)?

Jak się go obsługuje?
Wciskając przycisk w wyżej wymienionej manetce.

ArekG
Możesz.

Czy wymaga to jakichś dodatkowych ingerencji?

Shapeshifter

Domykanie szyb, to jakieś specjalne moduły się kupuje, chyba na allegro. W pugach oryginalnie nie było to montowane, z tego co pamiętam.

AniracK

cześć

czy ja mam muxa?

.

.

.

:D

podbijam tylko temat zeby byl widoczny ładnie, bo nie kazdy do encyklopedii zaglada a dla nowych to bardzo przydatne ;-)

andrzejb181

może by tak przykleić?????

lutekwet

A ja mam? 2003r , 1,4 Pb, wersja Mistral ? Ni w ząb nie kumam :mur:

:help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help:

Wydaje mi się na pierwszy rzut oka, że mam.

kocurr

lutekwet, czego nie kumasz? Tego, że auto z 2003 roku zostało wyprodukowane po 2001 roku, kiedy to wprowadzono instalację mulipleksową zwaną potocznie MUXem ? hmm

:mur:

lutekwet

kocurr, czyli mam na 100% , sorki,że zaśmieciłem temat. Mam Puga od tygodnia :206

MarcusSkaurus

hmm z roku produkcji mojego Pyzia i z silnika wynika, że mam MUX, natomiast kierownicę mam jednolitą co wskazywałoby, że nie mam MUX, a manetki mam jak w MUX bo były wymieniane w ASO jak kupowałem Pyzia bo świecił cały czas kontrolką poduchy (zresztą te stare wymienione mam w pudełku i właśnie sobie je jeszcze raz oglądnąłem i wyglądają jak MUXowe)...

chyba, że ta kierownica taka siajowa bo to jakaś wersja Societe i to na Vanie, czyli może jest MUX a kierownica inna żeby było taniej hmm

kocurr
natomiast kierownicę mam jednolitą co wskazywałoby

Co znaczy jednolita kierownica?? :eek: poka foto lepiej, a niee... tu jakieś takieś ...

MarcusSkaurus

mogę użyć zdjęć AniracK z początku tematu, czyli kształtowo mam taką jak dla wersji MUX, natomiast nie jest obszyta skórą, lany plastik na około kierownicy bez żadnych nacięć jak w wersji MUX

- jeśli kierownica obszyta jest fabrycznie skórą i posiada wybrzuszenia na kciuki (patrz fotki wyżej) MASZ muxa. Jeśli jest jednolita - NIE MASZ muxa.

[ Dodano: 11-06-2008, 10:53 ]

zdjęcia mogę dać, ale później jak będę robił z antenką (muszę starą jakoś z podstawką usunąć bo ją na jakimś kleju dali - nie mylić z silikonem ;) ) to przy okazji pstryknę

kocurr
czyli kształtowo mam taką jak dla wersji MUX, natomiast nie jest obszyta skórą, lany plastik na około kierownicy bez żadnych nacięć jak w wersji MUX

O dżizas...

- jeśli airbag w kierownicy - w miejscu gdzie jest lewek ma lekkiego "garbka" - jest taki wypukły to NIE MASZ muxa. Jeśli airbag jest bardizej płaski - MASZ muxa

Rzeczywiście AniracK wyraziła się nieprecyzyjnie - ważniejsze jest to, co napisała wyżej :hyhy:

Mux to rodzaj instalacji a wraz z nią wygląd pewnych elementów ale nie wersja wyposażeniowa :zabawa:

Są muxy bez skóry - zwykłe wersje oraz muxy w skórze - S16, RCki, QSy, XSy, gdzie tam tylko mogli wsadzić :)

MarcusSkaurus

czyli tak jak przypuszczałem mam MUXa tylko kierownicę bez obszycia

Phoenix

Witam wszystkich jestem tu nowy czytam i czytam i nie wiem może ktoś mi powie czy ja mam MUXa powiem wam że nie wiem nawet jaka to wersja bo pisze u mnie tylko Model pojazdu 206 1,4 KAT typ pojazdu; wariant/wersja 2KFW Samochód kupiony w Niemczech kraj producenta Francja . Może niektórym się to wyda śmieszne ale szukałem takiej wersji 2KFW i znajść nie moge :( a nie znam się na samochodach więc jeśli ktoś wie jaka to wersja i czy ma MUXa to bardzo prosze odpowiedź bo niedługo zwariuje

Shapeshifter

Phoenix, nie pisz pogrubioną czcionką.

MUXa masz.

P.S. nie wariuj z powodu głupot.

Czy Twoje auto ma nadwozie kombi?

Phoenix

Sory za czcionke z plemion mi sie udzieliło i spróbuje nie zwariować ;) nadwozie mam hatchback