Jump to content
Sign in to follow this  
GOLDI

TUNING 1.1

Recommended Posts

GOLDI

Mam pytanie, odnośnie tuningu 1.1 . Chodzi mi o tuning silnika. Co można tam wsadzić, żeby autko miało trochę więcej mocy????

GiPi

GOLDI, no ja sie przymierzam do swapa 1.6 V8 to chyba jedyne co mozna zrobic bez wiekszej ingerencji

tu trzeba jedynie wymienic silnik plus mod. komputera

[ Dodano: 17-01-2007, 21:58 ]

tak btw...

TUNING 1.1 <--- rozwalil mnie ten opis ;] jakos tak mi sie na smiechy zebralo jak przeczytalem :P

eMeM

nazwa tematu to jakis zart ?

GOLDI

a ja myślałem, że obejdzie sie bez "chirurga".... bo z tego co widziałem to nawet doloty są robione od 1.4 a o 1.1 chyba zapomnieli....

GiPi

eMeM, nie czepiaj sie ;]

ja z czasem bede posiadał taka jednostke jak ty i juz taki cfaniak nie bedziesz :P

GOLDI, bo z 1.1 to za duzo nie wyciagniesz... jedyne co mozesz to kanape tylna, zapas, siedzenie pasazera i moze ze 2KM zyskasz :)

Szisz

GOLDI, są do 1.1 :P

chudej

to nie jest takie do konca smieszne, tuningowac mozna nawet kosiarkę

tylko ,ze w przypadku 1,1 koszty sa niewspołmierne do efektu

ale zapewniam , ze dolot + wylot daje poczucie wiekszej elastycznosci

eMeM, na początek przesiadam sie na Twój motorek, a pozniej trzymaj sie stary - zaczynam znowu zbierac, tym razem na odmulenie tych 90 kucy :hyhy:

Chorus

Dolot do 1.1 i 1.4 jest taki sam...

A tak szczerze. Jedyne, co ma sens, to SWAP na 1.6 8V. To już jest fajny silniczek.

Silnik da się kupić za jakieś 2500. A plus jest taki, że w większości osprzęt jest taki sam. Ostatnio był temat, chudeja przekonali, żeby robił SWAP'a na 1.6.

Ja bym nie inwestował w 1.1, bo z tego silnika to w zasadzie nie da się za bardzo nic zrobić sensownego... Zrobisz dolot, wylot, inny program, wydasz na to więcej niż za SWAP'a, a z 60 do 90 to go nie wciągniesz, gwarantuję :P

Dlatego jak chcesz na prawdę poczuć różnicę, to SWAP.

Oczywiście, jak SWAP to i heble by się przydało wymienić etc etc... I na oponkach 175/65 r14 też bym nie pomykał... Jakieś 195/50 R15... Już jakieś hamowanie i trzymanie w zakrętach :)

Musisz to wszystko dokładnie policzyć...

GOLDI
tak btw...

TUNING 1.1 -- rozwalil mnie ten opis ;] jakos tak mi sie na smiechy zebralo jak przeczytalem

ja sie tylko pytam.... więcej wyrozumiałości

[ Dodano: 17-01-2007, 22:09 ]

Musisz to wszystko dokładnie policzyć...

Właśnie.... myślałem, że ze swapem jest wiecej zamieszania

GiPi
więcej wyrozumiałości
jestem wyrozumialy :) bo sam dysponuje takim samym sprzetem :) wiec wiem jak cierpisz :)

eMeM
ja z czasem bede posiadał taka jednostke jak ty i juz taki cfaniak nie bedziesz

masz 2004 rocznik wiec mux, 1.6 8v z 206 sa tylko bezmuxowe, wiec powodzenia z bawieniem sie ;) no chyba ze uda Ci sie wyrwac 1.6 8v z innego puga

GiPi
ja z czasem bede posiadał taka jednostke jak ty i juz taki cfaniak nie bedziesz

masz 2004 rocznik wiec mux, 1.6 8v z 206 sa tylko bezmuxowe, wiec powodzenia z bawieniem sie ;) no chyba ze uda Ci sie wyrwac 1.6 8v z innego puga

z tego co mi wiadomo wał korbowy i korbowody do wymiany i lux ;] no ale jak uzbieram kesz to sie dopiero bede zastanawial... tak czy siak nie pocieszyłes mnie ;]

GOLDI
sam dysponuje takim samym sprzetem wiec wiem jak cierpisz

Tylko, że ja się wpakowałem w ten silnik troche przypadkiem....

olgierto

czyli SWAP z 1.1 na 1.6 8V nie wymaga dużej ingerencji??

sam bede z czasem robił swap i myślałem że jedynie bez wiekszej ingerencji to 1.4, widze że sie myliłem i to nawet lepie :hyhy:

czyli wiem co bede robił, no chyba że bedzie wiecej kasy to 2.0 w co raczej nie wierze :(

eMeM
z tego co mi wiadomo wał korbowy i korbowody do wymiany i lux ;] no ale jak uzbieram kesz to sie dopiero bede zastanawial... tak czy siak nie pocieszyłes mnie ;]

i 3/4 elektryki ;) i sprzeglo ;) i skrzynia ;) heble ;) z zawieszenia w sumie tylko sprezyny z tego co mi wiadomo ..... wiec w sumie niewiele do wymiany :piwo:

Chorus

CyberNet twierdzi, że skrzynka jest taka sama w 1.1, 1.4 jak i 1.6. (oczywiście 8v). Sprzęgło chyba też, ale tego już nie jestem pewien.

GOLDI

i 3/4 elektryki ;) i sprzeglo ;) i skrzynia ;) heble ;) z zawieszenia w sumie tylko sprezyny z tego co mi wiadomo ..... wiec w sumie niewiele do wymiany :piwo:

to może jednak mialem troche racji pytając sie o sposoby tuningu... (bez swapa)

GiPi

rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

eMeM

wszedzie w katalogach sprzegla sa oddzielnie do 1.1/1.4 8v i do 1.6 8v ...... skrzynia z tego co wiem tez lekko sie rozni, bo kiedys dowiadywalem sie ile by mnie nowa kosztowala ..... i od reki mozna dostac do 1.1/1.4, a do 1.6 juz gorzej .......

[ Dodano: 17-01-2007, 22:29 ]

oczywiscie sprzeglo i skrzynie mozna zostawic z 1.1, ale dlugiego zycia to im nie wroze .....

GiPi

eMeM, no adam jak u niego bylem wspominal ze 1.6 spokojnie podejdzie wiec dlatego tak sie medrkuje tu :) ale zobaczymy... :) obyś sie mylil bo jakos 1.4 to mnie nie cieszy za bardzo... no ale lepsze 75kucy niz 60 :/

Zuska

czy to jawa czy to sen;) ;);)

Chorus

eMeM, dlatego napisałem, że CyberNet tak twierdził. Ja to tam nie wiem, wiem, co pisał :)

chudej

eMeM, a ja Cie zapewniam,ze przewale cały blok i nie bedzie tylu przeróbek, o których mówisz

a silnik 1,6 8v?

pyzio 306 - i po bólu

[ Dodano: 17-01-2007, 22:32 ]

ale dlugiego zycia to im nie wroze .....

to nie ma zyc, to ma jeżdzic :P

eMeM
eMeM, a ja Cie zapewniam,ze przewale cały blok i nie bedzie tylu przeróbek, o których mówisz

a silnik 1,6 8v?

pyzio 306 - i po bólu

[ Dodano: 17-01-2007, 22:32 ]

ale dlugiego zycia to im nie wroze .....

to nie ma zyc, to ma jeżdzic :P

no oczywiscie nie musisz zmieniac skrzyni i sprzegla, ale one lada moment poleca po zmianie silnika .......

chudej masz bezmuxa to mozesz bez problemu ladowac 1.6 z 206stki

chudej

eMeM, moja skrzynia domaga sie dorżniecia - i ja jej to zapewnię , skoro tak głośno domaga sie wymiany :)

chudej masz bezmuxa to mozesz bez problemu ladowac 1.6 z 206stki

i to mnie wlasnie cieszy :) nie moge sie doczekac tego swapa ...