Jump to content
Sign in to follow this  
bidi

Kontrolka poduszki cd.

Recommended Posts

bidi

Kiedys pisalem o migajacej kontrolce od airbagu. Niedawno sytuacja sie powtorzyła (znów kontrolka migła), pojechalem wiec do ASO gdzie wykonywałem 1 naprawe zareklamować, wrzucili pod komputer rozebrali kolumne i okazało się ze do wymiany jest kawalek kabelka zwany stycznik obrotowy. Podobno odpowiedzialny jest za napinacze pasów i właśnie poduche i jakby co to poducha by nie zadzialala. Taka prezyjemność kosztuje 330 zł + 70 założenie. :x Narazie nic sie nie dzieje (przez 1 dzien).

Guest Kat4Ni

Szkoda boss_dogg, ze pojechales do servisu - stycznik na allegro kosztuje ok 70 zl, można go tez dostać w sklepach z czesciami do 206.Stycznik obrotowy znajduje sie pod kierownica i łaczy air-bag + klakson z instalacja pod kolumną kierownicy.Myśle ze z wymianą poradził byś sobie..Co do migajacych kontrolek air-bag - w 206 to normalne.Ja kiedys musialem kasowac kompa w ASO bo migalo , ale znajomemu ten problem czesciej sie powtarza.

pozdr.

Guest Garage

miłosnicy allegro nie zapominajcie tylko że francuzi lubią utrudniać....takich styczników są dwa rodzaje, bez numeru katalogowego może byc cięzko poznać czy ten który kupujecie jest prawidłowy, nie wspominając już o tym że jest to część ściśle związana z bezpieczeństwem, czy za 250 pln warto ryzykować ???

Pozdrawiam

Koblant

boss_dogg, Witam ja tez bylem na ustrce i powiedzieli ze do wymiany manetka. Zamowili i jutro jade na zalozenie. Auto mam na gwarancji. Na czesc czekalem ok miesiaca.

kasper

mam 206 z 202 roku byly momenty ze zaczela swiecic kontrolka i czasami gasla bylo tak ok pol roku po czym zaswiecila sie na dobre jezdizlem tak ze 3 miesiace, rozmawialem ostatnio z milosnikiem 206 w krakowie iwi sie nazywa :) fajny gosc, powiedzial mi ze to czeste i u siebie tez to mial i w wiekszosci przypadkow problemem jest czujnik kierowcy i napinaczy znajdujacy sie pod siedzeniem kierowcy tam wchodza do fotela 2 kable i jest kostka, rozlaczylem to , po czym zalaczylem ta kostke spowrotem i wiecie co??? :eek: :eek: :eek: kontorlka zgasla i maam spokoj od miesiaca !!!!! problemem sa styki tej kostki pod siedzeniem a nie pieprzenie ze stycznik i przelacznik zespolony !! choc naswiasem mowiac jak powiedzilem mojemu znajomemu z serwisu jak mu powiedzilem jakies rok temu ze mi zaczyna swiecic kontorlka od airbaga to powiedzial ze to przelacznik zespolony co sie mija z prawda !!!!!!!!!!!!! noi czy aso jest takie zajebiste??

[ Dodano: 20-05-2005, 16:24 ]

a swieci airbag poniewaz napinacze, ten czujnik i poduszka to jeden zamkniety obieg podlaczony pod ten sam kabel :|

Guest Garage

czy aso jest zajebiste nie wiem, czasem napewno nie, ale tak jak pisalem wcześniej...mnogość wersji i skłonności do utrudniania do domena francuzów.

Nawet nie wiesz, że w Twoim samochodzie o ile masz zespolony przełącznik kierunkowskazów to nie masz właśnie stycznika Airbagu, więc Twój znajomy z aso MÓGŁ mieć rację, co nie znaczy oczywiście że powodów nie może być wiele, a w śród nich między innym sławetne kostki pod fotelami.

Pozdrawiam

kasper

nie mail racji bo znal wersje i go widzial i ze to jest nowszy z 2002 gdzie jest zespolony przelacznik, a glownym powodem jest wlasnie kostka..... wiec zaden stycznik zaden zespolony tlyko kostka :P

[ Dodano: 20-05-2005, 16:41 ]

nie mail racji bo ja zespolonego nie tknalem :P

[ Dodano: 20-05-2005, 16:41 ]

a ty Garage masz cos wspolnego z ASO ze ich tak bronisz? ;p

Guest Garage

no to zmień mechanika :)

nie bronię ASO, staram się tylko pokazać że jakość ASO zalezy nie od tego czy serwis ma lewka nad wejściem czy nie , tylko od ludzi jacy tam pracują i ich wyszkolenia.

ps. ciekawe z której części mojej wypowiedzi odczytałeś że bronię aso :))))))

Pozdrawiam i miłego weekendu

Tomek

Guest kozapda
z 202 roku

hmm cosik stary ten Twój :pug

AniracK

:lol: :lol: :lol:

a tak technically speaking: gdzie dokladnie umiejscowiony jest ten stycznik???

no i to ze sie te przelaczniki zespolone sypia czesto w puga to niestety juz legenda i cos w tym jest :|

Wald82

U mnie czasem kontrolka nie chce zgasnac po odpaleniu wiec trzeba zgasic i znowu zapalic i jest ok, czy trzebaby cos z tym zrobić czy sie nie przejmowac? Zdarzalo sie czesto w zimie a obecnie juz dawno nie zaobserwowalem, wiec chba jet ok.

AniracK

mi sie tez pare razy zdarzlo (z 3-4?) ale juz dawno tego nie bylo :P;)

kasper

jest na to sposob jak mowilem poruszac kostka pod siedzeniem kierowcy :D i bedzie GIT ;-)

redgilda

dobra, ja mam wlasnie migajaca kontrolke.... :eek: gdzie ta kostka pod siedzeniem?? 8-)

ja nie mam auta na gwarancji :(