Jump to content
kelly

LEDy.... niebieskie ...yummy....

Recommended Posts

kelly

Wczoraj pora ranną zaczeliśmy z mareckiem bawić się zakupionymi niedawno niebieskimi LEDami. Znaczy ja sie bawiłam a on ciężko przcował :P Efekt przeszedł nasze najsmielsze oczekiwania. Mała rzecz a strasznie mnie ucieszyła. Wiem, że zdjęcia nie oddadzą pelnego efektu ale popatrzcie sami:

najpierw powstała instalacja "choinkowa" ...wiecie świeta sie zblizaja a dekoracje swiateczne są triendi :P

k1.jpg

dumny marecek i jego wspaniały produkt

k2.jpg

ech ja sie moge gapic na te drzwi godzinami teraz :)

k3.jpg

no własnie sie gapie :P

k4.jpg

dziadowskie listewki ale po podswietleniu od razu wygladaja lepiej, a na błyszczącym tak ładnie się swiatełko rozchodzi :)

k5.jpg

honory dla naszego klubu

k6.jpg

Mamy jeszcze jednego asa w rękawie. Podgrzewane lusterka. Wygladaja tak:

k7.jpg

nie dokończylismy jeszcze pracy z nimi więc o tym w następnym odcinku :)

Krzycho

tez eksperymentuje we wnetrzu z niebieskimi ledami :D

podswietlenie diodami ma same zalety ale jedna powazna wade: ledy emituja swiatlo za bardzo kierunkowo i wyglada to nienaturalnie :(

moze ktos zna sposob jak to wyeliminowac aby uzyskac rownomierne oswietlenie jak w neonach?

zmatowac soczewke?

AniracK

o w morde jeza kota w dupe kopanego :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

JA TEEEEEZZZZZZZZZZ CHCEEEEEEEEEEEE :!: :!: :!: :!: :!:

Guest Mecenas
o w morde jeza kota w #cenzura# kopanego :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

JA TEEEEEZZZZZZZZZZ CHCEEEEEEEEEEEE :!: :!: :!: :!: :!:

//prosze baczniej dobierac słowa

ADMINISTRATOR

AniracK

d*pa to brzydki wyraz? od kiedy? :roll: :P

popatrz tutaj: http://mecenasik.freeprohost.com/viewtopic.php?t=74 jesli chodzi o BRZYDKIE wyrazy.. tylko tego nawet sie zmoderowac nie da bo albo straci urok albo zajmie to jakies dwie dekady... :lol:

Kudlacz

widze kelly ze autko staje sie coraz bardziej atrakcyjne :):) <a ja nadal na gwarancji:( >

marecek
widze kelly ze autko staje sie coraz bardziej atrakcyjne :):) <a ja nadal na gwarancji:( >
I...? Co z tego? Kudłacz, w świetle prawa nie ma czegoś takiego jak utrata gwarancji... (jest w świetle serwisu), ale mimo wszystko możesz wiercić dziurki w drzwiach, uwierz mi (tak samo jak pomalować sobie elementy wnętrza) :P

kelly

Dupa to bardzo ładne słowo ..... Przynajmniej ja swoją lubię ..... Muszę bronić Kariny :lol: :lol: :lol: wiecie babska solidarność

Cieszę się, że się państwu podoba ( musi się wam podobać hahahahaha)

Kudlaczek coś za bardzo przejmujesz się ta gwarancją. Mówiłam ci co możesz robić z pugiem bez utraty gwarancji. Zacznij od detali jeżeli bardzo się boisz ewentualnych konsekwencji :)

AniracK

nie no juz bede grzeczna... przeciez moderatorowi nie wypada ;) doopa :) i jest ładnie :P

Kelly.... jest maly problem... wczoraj Twoje fotki zobaczył moj kabrioleciarz.... i troszke sie zeslinił... i teraz mysli kombinuje jak by to u siebie zastosowac... tylko naturalnie on chce czerwone diody :roll: :D

Guest Mecenas

z tymi ledami było by wszystko pieknie iladnie tylko ze mi sie nie podoba sposob swiecenia - ktos juz o tym wspominał... popatrzcie na foto na ktorym na ziemi zostaja prazki - albo ktos odwalił fuche i zle rozmiesił diody albo zle sa wpasowane i swiatło sie nakłada nie mozna by tego jakos uporzadkowac??? zeby było ładnie a nie tylko zeby było.. rownie dobrze moge usmiescic lapki choinkowe...

marecek

cicho Mecenas :) nikt nie zauważył :) A nad tym trzeba jeszcze troche popracowac, bo cholernie ciężko te 'prążki' w jednym rządku ustawić :P Otworki muszą być powiercone równo w jednej linii i diody powkładane pod tym samym kątem - niezauważalne odchylenie przy włożeniu diody owocuje centymetrowym przesunięciem "prążka" na ziemi :( Ale to zrobimy jeszcze, że będzie ok.

kelly

mecenas jak nie chcesz mnie zezłościć to nie mów nic o odwaleniu fuchy bo tak dokładnie jak robi wszystko marecek to naewt w servisie tak nie robią.... Jak nie podoba ci się ustawienie to paluchami można je ustawić.

Guest Mecenas

przepraszam nie chciełem nikogo obrazic - przepraszam jesli tak sie stało

pisze tylko to co widze a widze ze swiecie do du*y... dlatego zadałem pytanie czy nie mozna tego poprawic....

kelly

Świecą parami ale można je poprzestawiać :) Jak kto sobie życzy :)

Anirack.....czerwone mówisz ...... będziesz musiała koniecznie zarzucić zdjęcia :)

A ja już nie moge się doczekać kolejnych diodek ale fachowiec mi się zlisił :P

Guest Mecenas

ja mam pytanie techniczne...

czy te diody swieca cały czas ?? nawet przy zamknietych drzwiach?? czy moze podłaczone sa do układu oswietlenia wnetrza i w momencie gdy otworze drzwi to sie zapala diody i swiatełko wewnatrz nad lusterkiem?? a moze jest oddzielny pstryczek elektryczek??

kelly

Były trzy opcje: pstryczek, dod lampkę i zapalaja się wtedy kiedy i lampka ablo na stałe........ uwielbiam niebieski kolor więc wybrałam na stałę......są super...wrażenia pod czas jazdy nie z tej ziemi.

:)

I od razu wyprzedę pytanie...nie oślepiają podczas jazdy. Patrząc do przodu pole wzroku nie obejmuje światełek

Krzycho

no to ja cos pokaze :P .

zrobilem kiedys podswietlane zaglowki ale obawiam sie to wlaczac bo nie chce sluchac tekstow typu: przesada, wiejski tuning, choinka, brak gustu itp.

jak to dziala:

dwie diody umieszczone przy slonecznikach swieca na zaglowki z zalozonymi bialymi pokrowcami z logiem i napisem peugeot.

wlaczane na postoju. wieczorkiem daja zaj... efekt (moja subiektywna ocena)

blue.jpg

hi hi... mowcie i myslcie sobie co chcecie ale i tak mi sie to podoba 8)

Kudlacz

Krzycho jak dla mnie to swietnie wyglada :):)

szczegolnie w srebrnym autku chyba podchwyce pomysla :D:D

Guest Mecenas

mi tez sie podoba... fajniej by wygladało moze z przyciemniona szybka

kelly

super...a masz jakieś bliższe foty?????

Bo mnie zostało kilka diodek i szukam pomysłau na ich zastosowanie :)

Krzycho

ciesze sie ze jest zainteresowanie pomyslem :D

postaram sie cyknac pare fotek :idea:

AniracK

eeeeeeeeej!!! czegos takiego jeszcze nie widzialam!!! Super pomysl!!!

ziolo

Ja to mam zawsze problemy z podlaczeniem czegokolwiek swiecacego w samochodzie :x:|

Mozna prosic o łopatologiczne wytlumaczenie gdzie to podlaczyc ??

Jak ostatnio sie w podswietlanie bawilem to mi wysiadla cala elektryka w samochodzie :oops:

Guest Mecenas

hah widze zekolega spacjalista jak ja

przy podłaczaniu radia został mi czarn kanelek - co z nim zrobic

zwargłem go z jakas para innych kabli i kaplica na całego pradu ni widu nisłuchu

dopiero elektryk znalazł w biedym tico jakis duzy bezpiecznik ktory sie spalił a o ktorymnawetzdania w instrukcji nie było

marecek

RU_Ziolo, a co tam można spalić? :) Najwyżej bezpiecznik. Robisz tak - jeżeli żarówka, to wpinasz jeden koniec do jakiegokolwiek źródła napięcia, drugi koniec w jakąkolwiek blaszaną część żeby zamknąć obwód. Jeżeli diody - musisz wiedzieć który to + a który -. Plus do źródła - np. od lampki (jeżeli chcesz, żeby dane oświetlenie działało tak jak lampka oświetlenia wnętrza - najprościej), minus gdziekolwiek - do najbliższej śruby... i po kłopocie :) Jak diode włożysz odwrotnie to... nie będzie świecić :) Wiesz, że trzeba zamenić. Kilka źródeł światła łączysz równolegle ze sobą żeby świeciły w tym samym momencie (nasze diody w drzwiach) i już... tam na prawdę nie ma nic trudnego :)

Guest
This topic is now closed to further replies.