Jump to content
kelly

LEDy.... niebieskie ...yummy....

Recommended Posts

k42loo

no jak ja próbowałem to do kostki dochodził tylko prąd stały tz świecił nawet po zamknięciu auta...tam jest tyle kabli bo gdzieś do góry będzie podpięty ściemniacz no i wychodzą dalej kable do drugiej lampki...

..moge się mylić ;)

yohan206
to do kostki dochodził tylko prąd stały tz świecił nawet po zamknięciu auta

tylko ze to jest kostka do lampki wiec nie moze byc tam tylko prad staly...

PIX 206

wiecie co ja mam taka koste ale zielona i z 2 kablami :) o Co chodzi bo juz sam nie wiem ( MUX???)

k42loo

no ja tez mam zieloną z dwoma albo trzema dokładnie nei pamiętam ale napewno 4 tam nie ma!! :)

PIX 206

To co yohan206, nam tu pokazuje z 4 kablami :) widoczenie co auto to inna instalacja :)

k42loo, Był bys w stanie dac namiary do tej aukcji z której kupowałes LEDY ??

k42loo

http://allegro.pl/item120357355_temperatura_rosnie_a_ceny_spadaja_neony_tuning.html

nie wiem jak świecą niebieskie z tej firmy ale widziałem zamontowane u takiego gościa:

http://allegro.pl/item120379890_neon_neony_tuby_ledowe_2x_24cm_niebieski_czerwony.html

i świeciły lepiej niż moje tz mocniej bo kąd padania był taki sam ale nie wiem czy to przez to że lepsze czy że niebieski ale podejrzewam że niebieski daje lepsze światło obojętnie z jakich diod będą...

yohan206

ach te instalacje w 206... w kazdym inna :P

wiewioor

Małe pytanko. Chciałbym 2 neony 12v do bagażnika zamiast standardowej żaróweczki. I moje pytanie gdzie najl;epiej to podłączyć. Muszę przyznać że niestety 1 neon już spaliłem gdyż na żyłę go podpiąłem pod wyjście owej żaróweczki. Nie wiem jakie tam jest napięcie. Nie mam miernika. WIęc pytanie gdzie najlpeij podłączyć w bagażniku aby dopiero po podniesieniu klapy neony świeciły >??

yohan206

najlepiej wlasnie do tej lampki... ja tak mam i dziala juz dobre pare miesiecy... nie wiem dlaczego Twoj sie spalil... moze byl wadliwy?

Nie wiem jakie tam jest napięcie. Nie mam miernika.

u mnie 12.5V :P

gdzie najlpeij podłączyć w bagażniku aby dopiero po podniesieniu klapy neony świeciły

wydaje mi sie ze tylko i wylacznie pod te lampke...

ja przecialem te wtyczke co idzie do lamki... zamontowalem kostke i wszystko dziala jak nalezy... a wyglada to tak:

b2iu9.th.jpg b1uy0.th.jpg

DJrocco

wiewioor, ja zrobiłem tak : bagażnik mam "lekko" zabudowany, przeniosłem lampkę oświetlającą bagażnik do schowka :) a zamiast lampki podpiołem neon co mi wzmacniacz oświetla .. wszystko zabudowane, fotek narazie niezrobiłem bo dzis wreszcie skończyłem zabawe z tym... postaram sie wrzucic

wiewioor

przepraszam za odkopan temat ale czy można jeszcze raz dać zdięcia bo nie ma ich. Chciałbym zobaczyć efekt i stwierdzić czy się opłaca bawić czy nie . I gdzie się wpinaliście z tymi diodkami ?

digit6

jakie kupic do tego diody??ile kosztuje jedna sztuka, bo u mnie w miescie sa za 1,50zl sztuka na 12V.

Cobra

digit6, kup sobie TAKIE diody.

Sa bardzo jasne i maja szeroki kat swiecenia, wiec dadza lepszy efekt

mam je zamontowane z tylu na podswitleniu tablicy - osiwetlaja tez zderzak i droge dajac fajny efekt swiatlny za samochodem

zapodam jakas fote pozniej

OK, zrobilem fotke

tablicafm1.th.jpg

DJrocco

poczekej jak mister policija to zobaczy :)

Cobra

DJrocco, nooo mam to od niedawna wiec sie zobaczy, jakby co to zwykle mam w popielniczce :bezzebow

ale jesli na niebieskie postojowki nic nie mowia/robia to moze z tymi bedzie podobnie :bezzebow

BTW. LINK do przepisow szczegolowych dotyczacych oswietlenia pojazdow - dosc przejrzysta tabelka - wszystko w 1 miejscu

mat

Cobra no mocne są, to widać, ale co do policji doczepić się mogą nawet do tego czy auto posiada chlapacze... To zależy od przypadku mamy już drugie auto na niebieskich postojówkach i nic się nei dzieje (odpukać...) a kolega amigo założył niebieskie postojówki i tego samego dnia policja go zgarneła...

Cobra

No to teraz wiadomo gdzie policja po ludzku podchodzi do kierownikow peugeotow :)))

Jest jeszcze druga opcja - czesto jezdze w koszuli koloru bardzo bliskiego kolorowi policyjnych koszulek, moze mysla ze to ich ziom i dlatego nic nie robia :lol:

kosmos

Otóż z tymi diodami jest bardzo prosta sprawa, jezeli chcecie by nie swiecily punktowo, nalezy je po prostu zeszlifowaći to smialo, diode o srednicy 5mm podejrzewam ze wlasnie takie zostaly zamontowane w drzwiach mozna zeszlifowac okolo 2mm patrzac na nią z gory, sama dioda znajduje praktycznie w miesjcu gdzie jest katoda i anoda, a reszta to jest tylko kupa tworzywa sztucznego ktore ma skupiac otrzymane swiatlo, oczywiscie zalecam metode prob i błedów;)

kelly

Dodajmy tylko ze im bardziej scieramy diode tym bardziej jest rozproszona a co za tym idzie coraz slabiej swieci.

Dlatego polecam diodki kwadratowe, których nie trzeba scierac (czyli trochę roboty nam odchodzi) i swiecą baaaaardzo mocno - przetestowałam :)

Paulo_debica

coś podobnego jak neon uzyskasz bawiąc się plexą grubą do kantu przyłóż diodę :206

Smart

Witam.

Zanim ten temat powstal mialem to juz u siebie zalozone.. :) mtos pytal na poczatku jak wyeliminowac efekt punktow swiecacych z diod na ziemi.

O toz wystarczy inne diody nie zaokraglone a takie sciete jakby wałeczki.

Ja zastosowalem to http://allegro.pl/item494664948_neon_neony_tuby_ledowe_2x24cm_niebieskie_czerwone.html

rozebralem to Foto nizej

Tak to wyglada podczas montazu

zdjcie0082vp1.jpg

w1280.png

Troszke tych kabelkow jest

A tu 2gie foto:

zdjcie0083wy5.jpg

w1280.png

Cale zasielanie mam pociagniete z lampki nocnej, a jak sami wiecie w Pugu jest sciemniacz swiatla.

Wiec fajnei to wyglada po zamknieciu drzwi LEDy same powoli gasna :)

A jak sie otwiera drzwi to sie zapalaja.

I za 24 zl mozna takie cos uzyskac.. :) Troszke checi...umiejetnosc lutowania i wsio :P

po obu strochac jest po 12 diod :)

Ale fajny quid. Pozdrawiam

Edited by Smart

maly-01

Czyli rozumiem że ściemniacz spokojnie uciągnie jak podepnę się z diodami?

Smart
Czyli rozumiem że ściemniacz spokojnie uciągnie jak podepnę się z diodami?

Tak spokojnie :)

Tak jak opisalem wyzej kupilem te listwy swietlne (tylko czerwone) rozebralem je, wylutowalem diody i w miejsce diod wlutowalem kabelki zeby przedluzyc je. wszystko polutowalem tak jak ma byc z powrotem. I z obu stron z listewek wychodza kable... do sterownika.

A do sterownika mam poprowadzony prad z lampki nocej. :) Wszystko gra i buczy :)

troszke jest z tym zabawy bo diody w tym sa naprawde male no i troszke kiepsko sie lutuje... :)

A zeby wszystko bylo tak jak nalezy zaciapralem w tapicerce diody akrylem... :)

p_raq

Masz może zdjęcie jak to świeci?

pawloswp

no to moze przyda sie do kolekcji niebieskie diody wychodzace z panelu do otwierania szyberdachu oraz tam gdzie jest lampka do oswietlenia wnetrza.. zdjecie wrzuce to zobaczycie oco chodzi tylko musze auto od mechanika zabrac a to bedzie dopiero w czwartek:/

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...