Jump to content
Sign in to follow this  
lsone1

wydech

Recommended Posts

lsone1

czy jedynym mozliwym sposobem zamontowania koncowki wydechu jest uciecie starej koncowy i wspawanie mowej?bo bylem dzisiaj w sklepie i kolo mowi ze innego rozwiazania nie widzi bo komin jest zakrzywiony w dol no ewentualnie wycinanie zderzaka ale to w moim przypadku odpada moze ktos sie wypowiedziec na ten temat?

ZDOLNY

mozna stara koncowke odciac i wspawac nowa ja tak zrobilem osobiscie i jest ok :) ale ty masz caly wydech do wymiany czy co sie dzieje ??

lsone1

nie nie chcialem sobie sama koncowke zamontowac tak zeby ladniej fura wygladala :) tylko jak odetne to i tak dziura jest za wysoko i nie przejdzie mi przez zderzak :/ przynajmniej tak chloip w sklepie mowil

ZDOLNY

a nie oplaca ci sie wymienic calego wydechu np na sportowy z ladna koncowka ? a nie bawienie sie i kuppywanie samej koncowki ?

lsone1

czy ja wiem ... koncowka 50zl + robocizna ok 70 zl =120 zl za tyle chyba nic nie kupie :/

krejzRudy

lsone1, tak jak powiedział Przem. Osobiscie kupiłem ten tłumik z poziomem dzwięku delikatny bas i jest super:)

Nie ma co się bawić w same końcówki...

lsone1

w sumie to racja ale jest mozliwosc ze moze nie pasowac ? bo jak sie okaze ze cos n ie gra i cos trzeba bedzie przerabiac to znowu lipa ;/

PrzemkoPW

Ulter robił również końcówki dedykowane do 206. Są owalne i specjalnie wygięte właśnie po to żeby nie trzeba było nic ciąć i spawać. Jak to wygląda w rzeczywistości niestety nie wiem.

lsone1

przegladalem na allegro ale nie znalazlem nic o takim ksztalcie :) chyba ze cos pominalem :P

[ Dodano: 13-03-2007, 18:50 ]

poza tym prawde mowiac na allegro jakos nie mam odwagi kupowac takich rzeczy wolalbym w sklepie dobaczyc dotknac :P jakos tak pewniej...

krejzRudy

lsone1, z tym tłumikiem co ja mam to trzeba było przerabiać bo jest on o jakieś 20cm krótszy. Po prostu w warsztacie dotną Ci rurke i dospawają i przyspawają obejme. Mnie skasowali za założenie tłumika i takiej rury w wydechu 100zł (90 + 10extra). Według mnie sie opłaca...

Junk65
nie nie chcialem sobie sama koncowke zamontowac tak zeby ladniej fura wygladala :) tylko jak odetne to i tak dziura jest za wysoko i nie przejdzie mi przez zderzak :/ przynajmniej tak chłop w sklepie mowil

34d048e5e2.jpg

Podjechałem do "tłumikarzy" bo jak kupiłem Puga to miam wydech dziurawy i do nowego tłumika chłopaki zainstalowali wybrana przeze mnie końcówke. Obcięli wydech na równo z tłumikiem, troszke skrócili końćówke i z tego co zostało wyprofilowali tak, zeby wydech był pod zderzakiem i poziomo... Nie ma co kombinować tylko trza sie zdac na fachowców, nie pamietam ile zapłaciłem, ale cena obejmowała tłumik i końcówkę, montaz był gratis z tego co pamietam...

Spectral

Rudy_Tychy, masz moze filmik z dzwiekiem? I jak sie w trasie sprawuje????

krejzRudy

Spectral, niestety nie. Cyfrówki brak...

Ale może Cię to zadowoli...jest to filmik z tłumikiem Mugena, ale dzwięk jest na bardzooo zblizonym poziomie. Mi się bardzo podoba. Nie jest natarczywy podczas jazdy ale jeśli się chce może zawyć i to głośnooo :)

lsone1

Rudy_Tychy, a ktory ty masz dokladnie ?wrzuc linka z allegro

lsone1

yhy dzieki bo na filmiku zdawalo mi sie ze jest cos ala http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=171794092

[ Dodano: 13-03-2007, 22:18 ]

to chyba rzeczywiscie skusze sie na ten tlumik troche wiecej kaski ale efekt tez bedzie lepszy...zastanawiam sie tylko ile mi powiedza za montaz :/ w mojej malej miescince to pewnie cena bedzie dosc wygurowana ://

krejzRudy
yhy dzieki bo na filmiku zdawalo mi sie ze jest cos ala http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=171794092

No ten też fajny :)

to chyba rzeczywiscie skusze sie na ten tlumik troche wiecej kaski ale efekt tez bedzie lepszy...zastanawiam sie tylko ile mi powiedza za montaz :/ w mojej malej miescince to pewnie cena bedzie dosc wygurowana :/ /

I dobry wybór!

Za montaż około 80zeta Ci powini wziąść. Jeśli się znają to skończą to szybko (około 1h)

Dobranoc!

Shapeshifter

u mnie końcówka owalna ultera wygląda tak :

dsc07895hb1.th.jpg

co do sposobu to tak: pojechałem do mechanika i wziął spawarkę do ręki i po chwili był już efekt widoczny jak na zdjęciu . obciął starą moją rurkę mniej więcej w połowie , zastosował kawałek innej rurki po to by wyprofilować dobrze końcówkę i nadać jej właściwa pozycje ( u Ciebie tego problemu nie będzie bo masz rurkę prosto a u mnie szła pod ukosem ) potem juz tylko ładnie przyspawał i jest tak jak na foto . koszt 30 złotych .

lsone1

CEO, tobie widze powiedzial rozsadna cene mi wyrzucil 100zl powiedzialem ze nie ma takiej mozliwosci to powiedzial ze sie dogadamy ale mysle z enizej niz 70 zl nie mam co liczyc :/ rozpatruje kupno tumika tego z linka wyzej...... hmm

digit6
Spectral...Ale może Cię to zadowoli...jest to filmik z tłumikiem Mugena, ale dzwięk jest na bardzooo zblizonym poziomie...

Heh filmik jest mojej produkcji ;) tlumik robilem na zamowienie koncowka 100mm wykonany z nierdzewki gr.1,5mm(ma swoja wage :hyhy:) idealnie pasuje do otworu w zderzaku 'przedliftowego' mam do niego wkladke wyciaszajaca ale i tak jezdze bez :hyhy: najbardziej go slychac w granicach 3-4tys obrotow na poczatku nie moglem sie przyzwyczaic bo 'troche' go w srodku slychac, ale teraz jest oki ;)

RobAg

ja też ostatnio zakładałem tłumik z Ultera i jestem zadowolony z niego jak narazie, wygląd , dźwiek i wrażenia z jażdy wszystko na +++ foto poniżej :D

190120073pz3.th.jpg

krejzRudy

RobAg1810, no to musze Cię kiedyś przyważyć z tym Ulterkiem :hyhy:

P.S. Też miałem mieć taką końcóweczke.

Paulo_debica

Przemyśl najlepiej przejedź się do kogoś kto ma taki tłumik jeżeli nigdy nie miałeś sportowego tłumika to lepiej się zastanów. Czasami lżejsze i przyjemniejsze efekty da sama końcówka niż tłumik. Miałem już sportowy i wyleczyłem się z niego bo jazda na długi dystans to porażka :mur: możesz też mieć problemy z przeglądami i Policją swojego czasu sympatyczni panowei czekali już na mnie nocą na środku drogi niczym przyjechałem witali mnie lizakiem jakie to przyjemne :serce: Wszystko zależy od głośności i od ciebie.

Pozdrawiam :206

focus

Odswieze.

A ktos moze posiada TAKA koncoweczke? Niby jest dedykowana do 206, gosciu mi napisal ze nie trzeba ciac wydechu, co mnie cieszy bo nie mam zdolnosci do tego a poza tym, nie chce nie odwracalnie czegos zmienic (czylic ucinac...)