Skocz do zawartości
tornado

Instalacja CB w 206, moze ktos ma fotki?

Rekomendowane odpowiedzi

tornado

Witam Ponownie! Od dawna mam zamiar zainstalowac CB w 206. Odpowiedni sprzet juz wybralem zakup to kwestia doslownie kilku dni. Mam jednak pewne obawy co do miejsca instalacji, jak wiadomo nasze Pugi nie maja za wiele miejsca w srodku. Myslalem o schowku ale wg mnie to malo wygodne (kable wystaja daleko siegac itd), ktos tez mowil ze po lewej stronie tam gdzie jest skrzynka na bezpieczniki, moze miedzy fotelami...? Co Wy myslicie? Jak rozwiazaliscie ten problem w swojej 206. Proslibym o fotki w miare mozliwosci dla porownania roznych rozwiazan. Z gory dziekuje ze odpowiedzi. Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kasper

ja mam w schowku zadne kable nie wystaja wysiadasz z auta zamykasz schowek i radia nie widac montaz to 2 blachowkrety i 2 grube podkladki przykrecasz szyne to sufitu schowka i wio kable przeciagasz przez wyciagnieta lampke w schowku nic nie wystaje i wszystko jest gites co do regulacji jest ok dlugosc mika jest w sam raz polecam :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tomasz01

Fotki mogę jutro zrobić, ale ogólnie to mam zamontowane z lewej strony pod bezpiecznikami,

dokładnie przed samą wajchą do otwierania maski.

Jako, że samochodu nie zostawiam w miejscach potencjalnie niebezpiecznych to spisuje się to OK ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
łysy

A proszę bardzo.Tak to u mnie wygląda.

dscn2087tz6.jpg

dscn2089sk8.jpg

dscn2091rw3.jpg

Radio jest tak zainstalowane że nawet przy maksymalnym przesunięciu fotela do przodu jest jeszcze miejsce.Zrobiłem tak żeby nie było problemów z odsuwaniem fotela przy wsiadaniu do tyłu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pugito

kiedys mialem zamontowane podobnie jak łysy wg mnie jest to dobre miejsce montarzu pod warunkiem, ze zawsze jezdzimy z cb lub gdy nie ma cb nie ma tez pasazera...

u mnie blacha montazowa od cb idealnie pasowala w piszczel pasazera co w razie nawet drobnej sluczki moglo zmasakrowac jego noge

dlatego tez troche zmodyfikowalem ten uchwyt i zrobilem mu skladane "lapki"

ale i tak ostatecznie zamontowalem radio w miejscu na radio :)

osobiscie jestem za montowaniem radii w miejscach ukrytych ze wzgledu na bezpieczenstwo pasazerów i w celach antykradziezowych (w mysl zasady jak nie widac to moze nie zginie ;) )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
łysy
ale i tak ostatecznie schowalem radio z widoku postronych osob ;)

wygodniejsze, bo nie trzeba sie bawic w ciagle montowanie i demontowanie radia

Co do miejsca to rzeczywiście "jest na widoku" z czego nie jestem zadowolony.Jak zostawiam gdzieś samochód(np. hipermarket) to zawsze chowam antenę a radio zasłaniam złożonym oparciem fotela.

A tak na marginesie, to pod salonem L`emira w moim mieście stoi xsara kombi, chyba pracownika. Wiecie gdzie on ma radio? W podsufitce! Zaraz za lampką. Kucze facet musi się czuć jak kierowca ciężarówki, bo gruchę ma przy radiu wieszaną i kabel sobie tak wisi jak w ciężarówkach. Postaram się kiedyś wrzucić fotki. Ale z drugiej strony nie chce sobie nawet wyobrazić co by się stało jakby to spadło.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pugito

przymierzalem sie do montarzu radia pod sufitem, ale jakos mi nie pasowalo to miejsce

bo pomijajac kable i estetyke.. jak przylozylem radio za lampka to wygodniej sie je obslugiwalo z tylnej kanapy niz z foteli, a w odwrotna strone jakos mi wogole nie pasowalo patrzec w tyl zeby cos na wyswietlaczu radia zobaczyc, ew moznaby we wstecznym lusterku radio obserwowac :P

no i to o czym wspomnial łysy efekt kierowcy ciezarowki w malym samochodziku jakos jest nie teges ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tornado

@łysy wlasnie tak chce zamontowac jak Ty i takie samo radio lub 520. Jak sie spisuje ten uniden ? Slyszalem ze zbiera pochwaly.To miejsce mi pasuje mam tylko jeszcze jeden problem tzn. blokade skrzyni, bede musial przeniesc gdzies uchwyt na nia bo mam wlasnie tam zamontowany.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Chorus

Ja mam radyjko w ogóle nie zamontowane tzn:

kabel od anteny idzie dobie tunelem środkowym, żeby w okolicach ręcznego sobie wyjść. Normalnie jest schowany wystający fragment pod moim fotelem.

Jak potrzebuję używać CB, wyjmuję owe ze schowka, włączam pod zapalniczkę zasilanie, a samo radyjko wstawiam pionowo między mój fotel a ręczny.

Jakbym gwałtownie potrzebował rękawa, to go zaciągnę, a że zwykle CB = trasa to nie używam ręcznego => nie ma problemu :)

Ma to ten plus, że nic nie ingeruję w samochód, mogę zawsze radyjko schować, nikomu nic się nie dzieje przy ewentualnym wypadku (tfu, tfu!), a pokrętła mam pod ręką...

Myślałem o radiu w schowku, ale ile razy manipuluję do głośnością, to tym drugim od odcinania szumów (nie pamiętam nazwy :P), to przecież do schowka jakbym sięgał przy np 130 km/h to bym się już zabił.

Myślałem o przykręceniu w moich nogach, tam przy bezpiecznikach, ale...

Zdecydowałem, że tak rzadko używam CB - po mieście nie ma to sensu - że poradzę sobie.

Jak ktoś ma wersję 5D, to może jeszcze wstawić CB miedzy fotel pasażera. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
łysy

tornado, Radyjko nawet nieźle "śmiga" aczkolwiek gdybym miał ci doradzić to dołóż trochę kasy i kup 520.Trochę mi brakuje rf gain`a, zwłaszcza w mieście gdzie jest masę jakiś szumów.A co do uchwytu na blokadę, można by go za radiem przykręcić. Na pewno coś wymyślisz gdzie by go można umieścić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kocurr
nikomu nic się nie dzieje przy ewentualnym wypadku

A pozwolę się niezgodzić. Wszystko tego typu jak np. radyjko a co nie jest przymocowane we wnętrzu może zabić... Pasażer nieprzypięty pasami może zabić...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Chorus

Masz rację, ale powiedzmy, że to trochę na zasadzie butelki z piciem za fotelem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kocurr

ale akurat fruwające cb, metalowe, kanciaste, może narobić więcej szkód. Nie musi, ale tak bywało...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Thomas

łysy, Ja mam w jednym aucie zamontowane tak jak Ty, ale w druga strone tzn. zeby glosnik nie byl zasloniety :) Tak mi polecili :)

A w drugim to raczej mam miedzy tunel a fotel, ale trzeba pomyslec czy by na stale nie zalozyc :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tornado

Mam nowy pomysl co do miejsca instalacji cb. Wymyslilem ze mozna wyciac prostokatny otwor w tej wnece za popielniczka. Mam jednak pytanie czy ktos moze powiedziec co tam jest wewnatrz w tym miejscu, czy to naruszy konstrukcje i plastki? Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pugito

tam jest nagrzewnica.. .tzn za tym plastikiem i radio sie tam nie schowa w calosci

tu ktos tak zamontowal w 307

klik

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tornado

Widzialem te fotki, jakbym mial 307 to bym tak zrobil. Jak wymienialem radio to wydawalo mi sie ze nagrzewnica jest troche wyzej ale moge sie mylic szkoda ze wtedy nie pozagladalem tam wiecej a teraz tak radio wmontowalem ze nawet tymi blaszkami do wyjmowania nie moge wyjac xD.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pugito

tti sie tam nie miescilo.. wymontowalem tunel srodkowy i przymierzalem, radio dochodzilo do skrzyni biegow, oczywiscie z podlaczonym mikrofonem i podpieta antena (prosta wtyczka wychodzaca z radia)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tornado

Nie no mogli troche tego miejsca dac wiecej bo to juz przestaje byc smieszne. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pugito

zobacz czy nie pasowaloby Ci zamocowanie radia w schowku tak jak pisal kasper

to calkiem niezle rozwiazanie...

bo jak nie to albo miejsce na radio :)

albo wymiana radia na cobre 75 ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
focus
Ja mam radyjko w ogóle nie zamontowane tzn:

kabel od anteny idzie dobie tunelem środkowym, żeby w okolicach ręcznego sobie wyjść. Normalnie jest schowany wystający fragment pod moim fotelem.

Jak potrzebuję używać CB, wyjmuję owe ze schowka, włączam pod zapalniczkę zasilanie, a samo radyjko wstawiam pionowo między mój fotel a ręczny.

Ja trzymam radyjko identycznie jak Chorus Mam unidena 510 i wchodzi idealnie miedzy fotel a rekaw, trzyma sie mocno i nie lata podczas przyspieszania lub hamowania. Gdy autko zostawiam gdzies to radio wrzucam w schowek pod fotelem pasazera. Antena na magnes wrzucona do bagaznika, kabel przeciagniety miedzy siedziskami tylnej kanapy. Jak potrzeba to wyciagam kabel i podlaczam.

A co do samego radia, to polecam, tylko szkoda ze nie mozna kupic juz nowki unidena...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mundolf
A co do samego radia, to polecam, tylko szkoda ze nie mozna kupic juz nowki unidena...

mozna kolego:) ja kupiłem 2tygodnie temu,nowka,tylko faktury na niego nie ma bo nie wolno ich sprzedawac,ale fakturke koles wystawił mi na poduszki powietrzne:)a i gwarancja jest tylko ustna, ale odpukac zeby sie nie psulo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tornado

@mundolf mi nawet gwarancje koles wypisal;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
katmail

kiedys w tunezji w taxowce widzialem taki patent na montarz za popielniczka w sumie najlepsze miejsce jak dla mnie..

img2119largehk2.th.jpg

ale moj alan 100+ jest za szeroki i mam go zamontowanego identycznie jak łysy i tez praktykuje pod marketami skladanie fotela, ktory skutecznie je zaslania

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ukaszSie

A ja mam zamocowane na końcu tunelu (między nogami środkowego pasażera tylnej kanapy), pod kątem w górę, kabel antenowy wychodzi spod tylnej kanapy. Najbardziej pasowało mi to miejsce bo wszędzie z przodu by przeszkadzało a tak jest ok, problem tylko przy zmianie kanałów ale da się przeżyć. Grucha pociągnięta na wierzchu tunelu i zaczepiona o pokrywę popielniczki. Jedyny problem z zasilaniem i tutaj pytanie:

skąd wziąć stałe zasilanie (takie, które nie wyłącza się po wyjęciu kluczyka)? tylko tak żeby nie kopać się do akumulatora...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta