Skocz do zawartości
tornado

Instalacja CB w 206, moze ktos ma fotki?

Rekomendowane odpowiedzi

Chorus

ukaszSie, najprościej to z zapalniczki, pod nią się podpiąć - ona (przynajmniej u mnie w bezMUXie) ma zasilanie zawsze (no, poza momentem odpalania samochodu :P), a daleko nie masz :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ukaszSie

Chorus, w tym problem, że mam MUXa i nie mam napięcia w zapalniczce po wyjęciu kluczyka. Pół biedy by było gdybym miał CB z pamięcią kanału ale zawsze po odłączeniu napięcia mam kanał 9.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
focus

ukaszSie, a co ty masz za radio ze wraca na 9?

Mam muxa i jedyne co ma zasilanie bez kluczykow to radio, wiec moze podpiac sie pod kabel zasilajacy radio...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Chorus

ukaszSie, zawsze na tgw. "chama" możesz podciągnąć kabelek z kabelka idącego od akumulatora do skrzynki bezpieczników w kabinie... Dużo dalej niż do zapalniczki to nie jest, a na kablu zasilającym do CB masz bezpiecznik, więc chyba powinno być OK?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Thomas
ukaszSie, a co ty masz za radio ze wraca na 9?

Wszystkie Alany z starszym procesorem startuja po odlaczeniu zasilania domyslnie na 9 kanale :) Tak samo np. W Cobrze 19dxiv w ktorej jest elektoroniczna pamiec kanalu. W Unidenie nie ma problemu, gdyz pamiec kanalu jest mechaniczna i mozna go zmienic nawet przy wylaczonym radiu :)

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ukaszSie

Dzięki Panowie za podpowiedzi. Jak będę miał chwilkę to się pobawię i poszukam z miernikiem tam gdzie pisaliście.

Chorus, tak mam bezpiecznik na kablu więc w tym temacie nie będę już kombinował.

Co do samego radia to mam Midlanda 1001z malutki i nie dopuszczony do używania na terytorium RP ;) Jak będę miał chwilkę to pstryknę i wrzucę jak to wszystko zamontowane.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Witos

Witam,

ja się zdecydowałem na montaż w podłokietniku, gdyż zależało mi na tym, aby wszystko było schowane i schludnie wyglądało.

Kupiłem zestaw UNIDEN 520 z anteną Hustlera.

Kabel od anteny z dachu wchodzi do środka obok siłownika tylnej klapy, następnie przez osłonkę plastikową biegnie pionowo w dół pod boczkiem do podłogi, pod wykładziną wchodzi pod tylnią kanapę i tam wchodzi pod wykładzinę podłogową, aby pod podłokieknikiem wejść do środka.

Zasilanie jest podpięte pod zapalniczkę na stałe. Biegnie dołem od podłokietnika w tunelu środkowym pod zapalniczkę. Zadnych kabli na zewnątrz.

03d4c7e152dbf2ec.jpg

W środku podłokietnika przykręciłem uchwyt po stronie kierowcy do którego przymocowałem radio. O dobrą słyszalność przy zakmniętej pokrywie dbają specjalnie w tym celu nawiercone dziurki w boczku podłokietnika, także dźwięk jest taki jak przy otwartej pokrywie.

b3dedc249fef6658.jpg

Gdy jeżdżę tylko na nasłuchu, gruszka również siedzi w podłokietniku. Gdy chcę rozmawiać, gruszkę wyciągam, a podłokietnik zamykam. Do tego celu przystosowałem mały uszczerbek, w który wchodzi kabel od gruszki co pomaga w zamknięciu pokrywy.

Nic nie widać, a jest.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Thomas

No to fajnie ze jest i ze fajnie dziala :)

W tym momencie zaluje ze nie mam podlokietnika...

Pozdro

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
focus

Witos, fajnie to wymysliles, ale moja rada, dokup sobie glosnik zewnetrzny (koszt nie duzy) a bardzo ci pomoze, wrzucisz go pod siedzenie i slyszalnosc napewno bedzie lepsza

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Thomas

focus, wcale nie bedzie az takiej roznicy. Tym bardziej jesli go wlozyc pod siedzenie... Bedzie bardzo podobnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
focus

ja osobiscie nie mam glosnika, ale moj kolega w lagunie ma podobnie zamontowane radio jak Witos, po zakupie glosnika zewentrznego dalo sie zauwazyc sporo roznice, przynajmniej wg mnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Q34

a nie mozna cb radia podlaczyc pod zwykle radio ?

jakie tam jest wyjscie na glosnik zew ? zwykly mini jack ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Cwikol

Zawsze mozna poprostu wykręcić głośnik z obudowy radia, przedłużyć kabelek i zamontować gdziekolwiek, gdzie będzie dobrze słyszalny... Jeśli ktoś nie chce kupować głośnika, to jest jakieś wyjście... Łatwe i prawie bez kosztów...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
uczeszsie

też mam ogromny problem z upchaniem radyjka (uniden 520) Nie chce mocować na stałe , bo czesto jezdze innym samochodem. Panowie troszke chyba przegieli z ilością miejsca w środku :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Cwikol

uczeszsie,

Jak nie chcesz montować na stałe, to dobrym wyjściem jest rzep techniczny. Naklejasz go na radio, naklejasz w miejscu gdzie chcesz go zamocować i w każdej chwili możesz go odczepić. W drugim aucie montujesz taki sam rzep i już masz mocowanie uniwersalne...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Thomas
a nie mozna cb radia podlaczyc pod zwykle radio ?

Jak sobie to wyobrazasz? Ze oprocz muzyki bedzie slychac rozmowy w jednym czasie?

jakie tam jest wyjscie na glosnik zew ? zwykly mini jack ?

Jest mini-jack. Ja sobie moge podlaczyc np. jako Aux do mojego radia. Ale wtedy albo CB albo muza.

Zawsze mozna poprostu wykręcić głośnik z obudowy radia, przedłużyć kabelek i zamontować gdziekolwiek, gdzie będzie dobrze słyszalny... Jeśli ktoś nie chce kupować głośnika, to jest jakieś wyjście... Łatwe i prawie bez kosztów...

Tracimy homologacje ;) Chociaz przy 520 to zbytniej roznicy nie robi. Mysle ze warto wydac 35 zl na glosnik Presidenta do CB :)

Pozdro :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Q34
Ja sobie moge podlaczyc np. jako Aux do mojego radia. Ale wtedy albo CB albo muza.

tak wlasnie to sobie wyobrazam - dzieki w takim razie juz wiem wszystko :) tez na szczescie mam aux-in wiec nie bedzie problemu , no ale najpierw to cb trzeba miec ;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
uczeszsie
uczeszsie,

Jak nie chcesz montować na stałe, to dobrym wyjściem jest żep techniczny. Naklejasz go na radio, naklejasz w miejscu gdzie chcesz go zamocować i w każdej chwili możesz go odczepić. W drugim aucie montujesz taki sam żep i już masz mocowanie uniwersalne...

ooo , faktycznie dobry pomysl , nie wpadlem na to :D a wytrzyma ciężar radia ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Thomas
ooo , faktycznie dobry pomysl , nie wpadlem na to :D a wytrzyma ciężar radia ??

Rzep techniczny firmy TESA. Tylko nie naklej tego zbyt duzo, tylko po pasku na bok i wystarczy. Inaczej bedzie ciezko odczepic taki ten rzep mocny :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Cwikol

Trzeba dobrze przy tym dobrać powierzchnie mocowania. Na przykład w miejscu obok siedzenia pasażera, tak jak ma to zrobione kolega łysy nie bardzo to wychodzi, bo tam jest „chropowata” powierzchnia. Ja mam na rzepie takim zwykłym z allegro zamontowany pod schowkiem. Tam jest gładko i rzep dobrze się przykleił. Choć podejrzewam, że po pewnym czasie pewnie klej zacznie puszczać. Ale póki co trzyma dobrze. Fakt, że nie wyciągam radia z auta prawie wcale, więc też nie nadwyrężam go w ten sposób. Zawsze jest to jakieś wyjście i w sumie nie jest aż tak drogie, a nie wiercisz dziur w aucie…

[ Dodano: 13-09-2007, 23:17 ]

U mnie wygląda to tak:

cb1.JPG

cb3.JPG

Zdjęcia słabe, ale robilem telefonem...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość sandra

U mnie wygląda to tak:

u mnie radio zamontowane jest troszke głębiej i nie na rzep tylko na standardowym mocowaniu :) radia nie widać, więc nie musze go wyciągać jak wychodzę z samochodu...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Cwikol

Ja go nie wyciągam, po prostu zostaje w aucie. Nie sądzę, żeby ktoś pokusił się o starą zdezelowaną Onwe. Po za tym, samo to że na samochodzie jest antena zdradza fakt, że jest też radio, czy go widać czy nie. Po za tym, rzep służy właśnie do tego, że jeśli ktoś chce, może sobie radio wyjąć. No i obsługa... u mnie jest już utrudnione zmienianie kanałów podczas jazdy (trzeba sięgnąć) skoro nie widzisz radia, to u Ciebie musi to być jeszcze gorsze...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Przem

U mnie wygląda to tak:

u mnie radio zamontowane jest troszke głębiej i nie na rzep tylko na standardowym mocowaniu :) radia nie widać, więc nie musze go wyciągać jak wychodzę z samochodu...

To chyba jeździsz z pasażerem :hyhy: Jak tam można sięgnąć bezpiecznie i coś ustawić jak na budziku np.140km/h ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość sandra

dla chcącego nic trudnego ;), spokojnie tam sięgam i, i tak widze drogę(nie musze chować głowy pod schowek :P) obsługe radia znam na pamięć, więc nie muszę tam spoglądać :P

niestety nie mam podłokietnika a, nie było mowy o dziurawieniu plastików w widocznych miejscach (np. przy gałce zmiany biegów od strony pasażera) więc to było jedyne sensowne miejsce...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Cwikol

Miejsce jest dobre i nikomu w niczym nie przeszkadza... Miałem radio przez chwile dam koło skrzyni biegów, ale niestety tam rzep nie zdawał zbyt dobrze egzaminu. Do pierwszedo odczepienia radia trzymał dobrze, później zaczął już lekko puszczać...

W 206 niestety nie ma zbyt wielkiego wyboru jesli chodzi o sensowne miejsce do zamontowania CB.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta