Jump to content
tornado

Instalacja CB w 206, moze ktos ma fotki?

Recommended Posts

Zbycholek

Ja długo szukałem miejsca na swoje radyjko, woziłem na siedzeniu przednim, tylnym. Często mi spadało podczas hamowania.

Obecnie wożę je między fotelem a dźwignią hamulca przedniego, gruszka leży sobie w zagłębieniu z tyły. Zasilanie podpięte pod gniazdo wycieraczek. Problem mam jedynie ze zmianą kanału bo nie widzę wyświetlacza. Pokrętła reguluję na pamięć.

Na noc radio pozostaje w aucie, mam szczerą nadzieję że nie stracę szyby.

Uważam że jest to najlepsze miejsce na radio w naszych pyziach, szkoda że nie ma jakiegoś miejsca do tego przeznaczonego.

Jak będę kupował następne radio to kupię takie z obsługą zmiany kanałów w gruszce a wtedy schowam go do schowka.

Thomas

Jak czesto zdarza wam sie zmieniac kanaly ze to az taki problem?

Witos

Teraz zrobiłem trasę 350 kilometrów. Jak raz dobrze nastawiłem to przez całą drogę nie zaglądałem do schowka. Uważam, ze to super miejsce na CB.

tornado

Witam! Widze ze odgrzewacie moj stary temat wiec tak:

- Zalozylem radio jak lysy

- Mialem wkret juz jeden przy skrzyni bo tam bylo uchwyt na blokade wiec wkrecilem jeszcze jeden i po klopocie ale ja mam starszego puga wiec rozumiem ze nie chcecie dziur

-Polecali mi te rzepy ale jakos mnie to nie przekonuje

- Witos, ekstra podlokietnik!

-Witos, kazdy Ci powie ze masz w zlym miejscu antene bo to nie jest ozdoba tylko ma swoje zadanie pelnic.

- Montowanie w schowku czy pod schowkiem kiedys Was zgubi.

- Uniden 520XL wymiata!.

- Ktos napisal ze lata z radiem po autach wiec nic dziwnego ze potem "jak mnie slycha, jak mnie slychac" - radio i antene stroi sie pod jedno konkretne auto.

Pozdrawiam Serdecznie!

Witos
Witos, kazdy Ci powie ze masz w zlym miejscu antene bo to nie jest ozdoba tylko ma swoje zadanie pelnic.

Naszczęscie się mylisz :)

Originalny Hustler w każdym miejscu na dachu zbiera tak samo, wiec jego położenie nie ma znaczenia, a mi zależało na tym, aby jak najmniej kabla się ciągnęło po dachu.

Pozdrawiam.

Thomas

Akurat przy metrowej antenie nie ma roznicy czy w rogu czy na srodku dachu :)

A co do dziurawienia... Wartosc auta przy sprzedazy Wam od tego nie spadnie :)

Cwikol

Wartość auta może nie. Ale kiedy ktoś postanowi pozbyć się radia, pozostaną brzydkie ślady... a pedantom kupującym auto doda atutów do marudzenia o cene...

Fakt, że kanał zmienia się nie często, jeśli jeździ się na trasie. W momencie kiedy szukamy jakiejś ulicy w obcym mieście i ktoś nas prowadzi, przeważnie skaczemy po kanałach, lub w sytuacji odwrotnej, kiedy my kogoś prowadzimy.

Radio między fotelami... hmmm nie przeszkadza kiedy chcesz zaciągnąć ręczny??

Każdy montuje radio gdzie mu wygodnie. Jedyne co nie jest naprawde dobre, to wożenie go luzem na siedzeniu. Przy wypadku latające po aucie radio może nam zrobić kuku...

Thomas

W koncu udalo mi sie dobrac do kabli zeby podlaczyc zasilanie na stale :) Podlaczylem do poswietlenia popielniczki. Jedyna wada to fakt ze podswietlenie dziala tylko przy wlaczonych swiatlach. Ale ze jezdzimy na swiatlach to nie ma problemu :hurra:

Radyjko tutaj na uchwycie. Kabel od zasilania i od anteny wchodzi pod konsola i idzie tunelem srodkowym.

130027cda03f014cm.jpg

2d4d136916d9f87dm.jpg

Antena w rogu + podkladka z folii bezbarwnej.

dfafa824ab239644m.jpg

Kabel wchodzi w slupek, idzie na dol boczkiem, pod wykladzina bagaznika, pod fotelem i pozniej wchodzi w tunel srodkowy. I wychodzi dopiero przy radiu :)

7b60f21bd8eacf97m.jpg

Nie polecam puszczania kabla przez lampe bo sie wtedy woda leje do lampy i do srodka.

Pozdrawiam

uczeszsie
Ktos napisal ze lata z radiem po autach wiec nic dziwnego ze potem "jak mnie slycha, jak mnie slychac" - radio i antene stroi sie pod jedno konkretne auto.

a jakie to ma znaczenie ?????? bo ja osobiscie nie widze roznicy czy jade hondą civic, czy jade pugiem. Małe znaczenie ma równiez zainstalowanie anteny , czy jest to na srodku dachu , czy z boku . Różnice są minimalne. Przynajmniej tak jest na moim zestawie , uniden 520xl + hustler. Zasięg sprawdzałem wielokrotnie w podobnych warunkach , zmieniając tylko położenie anteny.

Thomas

uczeszsie, popieram :)

U mnie nie ma roznicy czy uzywalem tego zestawu w Transicie (jak bylo jeszcze radio luzem) czy w Peugeocie :) Jedynie antene na samym poczatku musialem skrocic okolo 2 cm zeby byl prawidlowy SWR.

Cwikol

Zarówno zestrojenie, jak i umieszczenie anteny, ma znaczenie. Jeśli powiedzieli byście inaczej w środowisku krótkofalarskim, czy przy ludziach siedzących w tym temacie, zjedli by was wzrokiem. Ale tak na prawdę, jadąc samochodem, nie zależy nam na uzyskiwaniu połączeń na wiekie odległości, tylko o kontakt z mijającymi nas autami. Więc bez zestrojania i z anteną w rogu auta itak sie dogadamy...

tornado

Cwikol, zdrowko twoje. :zdrowko:

Thomas

W przypadku metrowej anteny na magnes u mnie nie bylo roznicy czy srodek dachu czy w rogu, czy przy antenie FM. Przynajmniej u mnie i byly testy ktore potwierdzily te teze.

Oczywiscie najlepsze efekty osiagamy na srodku dachu. Ale wtedy gdy jest ona w dziurze w dachu. Albo duza antena na magnesie z 16cm. Przy Huslterze nie ma to znaczenia :)

A stroilem pod konkretne auto :) Wyszedl SWR 1,1 na 19tym wiec jest tak jak byc powinno :)

Pozdro :zdrowko:

Cwikol

Zdrówko zdrówko ;) Chętnie bym się napił a nie ślęczał nad kampanią wrześniową ;) :zdrowko:

tornado

Nie no zgadza sie z Huslterem jest inna bajka troche ale ja ogolnie mowie ze jest zasada iz powinno sie stroic pod auto a ktos kto w tym siedzi to powie Wam ze antenty niewymagajace strojenia to kiepskie produkty. Tylko tyle. Prosze sie nie gniewac na mnie.

Thomas

tornado, nikt sie nie gniewa :)

Joanita

JarekS zapodał z CB wczoraj, będą fotki i opis, może być w clio? :P

JarekS

Jutro będę montował - prawdopodonie pod schowkiem z prawej strony konsoli środkowej. Z tym, że w Klijaku :hyhy:

Pozdrowienia

Thomas

Montuj montuj :) Ja dalem foty w 406 to mozesz i w Clio :)

JarekS

Zamontowałem.

Zdecydowałem się na takie rozwiązanie:

IMG_0033.jpg

IMG_0034.jpg

IMG_0038.jpg

Jutro pierwsze jazdy.

Pozdrowienia.

wieczny

U mnie to wygląda tak.

rajdwislyiwilliams002a1hm5.th.jpg

Montaż bez śrub, wkrętów i rzepów :hyhy:

Przem

wieczny, Masz pięć furtek? Ja w moim mam dalej zamontowane żeby fotel się swobodnie przesuwał, bo mam trzy furtki ;) ps. Taką podobną gajge miał starszy w Syrence :hyhy:

wieczny

Mam trochę większe radio, dlatego idealnie mieści się między uchwytem na telefon, a fotelem. Pasażer ma sporo miejsca.

Taką podobną gajge miał starszy w Syrence :hyhy:

Ta akurat pochodzi z mojego pierwszego samochodu, którym był polonez 80r.

Przejechałem nim prawie 200 tysięcy i bardzo mile go wspominam. Ta gałka zawsze mi go przypomina. Mimo wielu swoich wad (może trudno w to uwierzyć), ale był niezniszczalny. Nawet jak zdarzyła się awaria, zawsze dojechałem do domu. :jazda

Masz pięć furtek?
tego nie kumam :pardon

Przem

wieczny, Chodzi o drzwi ja mam 3 to fotel się przesuwa do przodu jak przechylam oparcie ;)

wieczny

Przem

Mam 3D. Fotel też się kiedyś przesuwał :hyhy: , aż się zepsuł ;)

Koniec OT :zabawa: