Jump to content
tornado

Instalacja CB w 206, moze ktos ma fotki?

Recommended Posts

Ci 206

Zakupiłem niedawno całkiem dobry sprzęcik używany: radyjko President WILSON i antenkę sirio (koło metra). Zestaw sprawuje się świetnie, dobrze zbiera, ale mam mały problem. Wożę je obecnie na siedzeniu pasażera, co jest mało wygodne. Chcę je złożyć gdzieś na stale, ale jak wiadomo, stary poczciwy WILSON jest ogromny (15x 19x 5 cm). Gdzie do przykręcić, żeby było ergonomiczne i dyskretnie?

---------- Po chwili dodano... ----------

podłokietnik to droga sprawa, niestety. Może w schowku? można go wymontować jakoś ,żeby swobodnie przykręcić? wolę nie wiercić w nim bez demontażu bo wyżej są poduszki pasażera.

piter13

Ja wiałem zamontowane obok fotela pasażera na tunelu srodkowym i miałem Galaxy i to dopiero była szafa i nikomu nieprzeszkadzało,obecnie Johnnego,bo tamto poszło na baze.I pamiętaj musisz miec dostęp do regulacji radia podczas jazdy,nawet do przełączenia kanałów.

Ci 206

Zgadzam się, ze na tunelu środkowym wygodnie, blisko do wajchy SQ itp. Tylko ja chcę, żeby było dyskretnie, dlatego myślę nad schowkiem. trochę daleko będzie sięgać, ale ustawię na 19 i nie będę ruszał najwyżej. Dzięki za radę.

A co myślicie o montażu po siedzeniem?? przecież obsługa jest intuicyjna i nie trzeba widzieć wyświetlacza jak sie nie skacze po kanałach

pozdrowienia dla Klubowiczów z Krosna :]

piter13

Jezeli bedziesz montował w schowku lub pod siedzeniem to proponuje Ci dokupić sobie głosnik zewnetrzny,bedziesz lepiej słyszał komunikaty i rozmowy,bo inaczej to bedzie troche słabo słychać.

Również pozdrowionka dla Klubowiczow z Bydgoszczy,a dla Ciebie dalekich łącznosci

krecha

Wiem, ze temat wiekowy, ale co bede nowy zakladac..

Wie ktos czy Uniden 520 sie miesci tak jak na zdjeciu ponizej z ktorejs tam strony tego watku?

img2119largehk2.th.jpg

Wiem, ze nagrzewnica itp, no ale gosc jakos upchnal tam radio.

sevendic

Wie ktos czy Uniden 520 sie miesci tak jak na zdjeciu ponizej z ktorejs tam strony tego watku?

Wiem, ze nagrzewnica itp, no ale gosc jakos upchnal tam radio.

Widac, ze ktos mial inwencje tworcza i dokonal "metalo-plasyki" aby wcisnac tam ten sprzet.

Wiec i Ty tez tak zapewne bedziesz zmuszony sie "pobawic" ;).

U mnie w Pug'u CB zamontowalem po lewej stronie na "klapie" od bezpiecznikow.

s8007179.th.jpg

Co do samego radia to zamierzasz nabyc lub juz masz to CB w wersji "XL",

czyli "Uniden 520XL"?!

Bo jesli tak, to zajrzyj tutaj...

http://www.cb-radio.info.pl/sklep/radiotelefony_cb_radio/samochodowe/rid,104.html

i tutaj - na dole, plik exel'a z data 2010-04-28:

http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=Lead24&news_cat_id=368&news_id=1098&layout=9&page=text

oraz na forum, juz poruszali temat tego CB...

http://www.206club.net/showthread.php?t=45557

Guest Pawełkowy

Bez przeróbki nie wejdzie na bank. Mam Unidena 520XL i nie ma szans.

Bambek

A to wogóle jest CB ??

marcin90

Też przymierzam się do kupna tego radyjka i wymyśliłem, że wejdzie ono w schowek/panel po lewej stronie kierownicy, tylko trzeba trochę powiększyć dziurę (gorzej, jeśli ktoś ma tam jeszcze pokrętła, ale można je przenieść w inne miejsce).

35damgw.jpg

Jedynym problemem jest styropian przy wzmocnieniu płyty grodziowej, którego nie wyjmowałem i nie wiem czy wejdzie na długość.

MavericK

Tak się was zapytam, czy to dobry zestaw. Radio President Harry III i antena President Missouri. Antena mała bo do Cycka a z wiekszą jest chała jeździć.

tfelek
Tak się was zapytam, czy to dobry zestaw. Radio President Harry III i antena President Missouri. Antena mała bo do Cycka a z wiekszą jest chała jeździć.

Radio może być choć na kolana nie powala .. antena dla mnie droga i bardzo kipeska.. wola bym sirio omega 27 mag.. pozdrawiam

MavericK
Radio może być choć na kolana nie powala .. antena dla mnie droga i bardzo kipeska.. wola bym sirio omega 27 mag.. pozdrawiam

Dziwne bo gdy byłem w serwisie CB na regulacji to mi gadali że bardzo wysoka półka...

krecha

Zamiast Presidenta Missouri wzielabym jej zamiennik - Yosana lub Sunkera. Zbiera tak samo, a cena 3x nizsza.

sevendic te tematy juz dawno czytalam. Wiem ze U520XL nie ma homologacji, co z tego? :P Nie ja jedna z tym radiem jezdze.

---

Orientuje sie ktos ile jest miejsca za tym plastikiem we wnece? Tak +/- ile cm i czy w ogole cos?

jdv1274966560j.png

Guest taki1gość

Ja też używam Unidena a dokładnie 510. Przez 4 lata nigdy nie było z radiem problemów, również podczas kontroli :) Do tego 35cm antenka z alledrogo za 30 zł :cieszesie

Jeśli chodzi o miejsce montażu radia to wciskam je między hamulec ręczny a siedzenie pasażera. Siedzi mocno i nie ma problemów z obsługą nawet podczas jazdy ;)

piter13

Co do Harrego III to radio niepowala,chyba ze cena,a jak sie uparłes na presidenta to lepiej Walkera

mista1979

marcin90, miejsce może i dobre

i nie wiem czy wejdzie na długość.
to tez prawda

ale pytanie mi sie jedno nasuwa jedno

jaka jakość dźwięku będzię wydobywać się z tam zamonotowanego CB

bo przecież jest głośnik zamontowany w środku CB radia -będziesz coś słyszał??

krecha

mista1979, a glosnik zewnetrzny?

mista1979

ja mam zamontowane tak

bfi1275030657m.JPG

cqs1275030657p.JPG

sevendic
sevendic te tematy juz dawno czytalam. Wiem ze U520XL nie ma homologacji, co z tego? :P Nie ja jedna z tym radiem jezdze.

To wybor indywidualny, ale...

Po co sie martwic, ze jak ktos takim CB nadajac tak sieje, ze sie sygnal

np. w TV pierniczy lub sa trzaski i charczenia na nosnej?!

Lub tez zaglusza sie, zakluca normalna korespondencje na kanalach,

a inni probujac cos zrozumiec tylko prosza o powtorzenie info, bo "ktoś"

ma gdzies, ze takiego sprzetu uzywa (analogicznie do niezestrojonych anten !!),

no to rzeczywsicie nie ma co sie martwic i przejmowac.

Przeciez to nie moj problem!

Guest Pawełkowy

Ja nie rozumiem po co tyle dłubania. Ja mam CB od 2 lat przykręcone na tunelu środkowym od strony pasażera. Można śmiało powiedzieć, że niedaleko popielniczki w prawo. Głośnikiem na zewnątrz i łatwy dostęp i dobrze słychać. Pod górkę sobie robicie. :/

Dokładnie mam tak jak teraz Mista pokazał na zdjęciu.

mista1979
mista1979, a glosnik zewnetrzny?

pewnie ze mozna ja sobie sam zrobiłem

umiesciłem za popielniczką

cqs1275030976t.jpg

krecha

mista1979 no wlasnie, wiec zamontowanie tam gdzie mysli o tym marcin90 to tez fajne miejsce. Tylko ja tam mam przelacznik poduszki, wiec odpada.

Nat206, pod gorke, nie pod gorke - niewazne. Ja chce je upchac tam za popielniczke. Jest ktos w stanie powiedziec ile jest miejsca za tym plastikiem [foto w poscie powyzej]?

mista1979

krecha, za samą poplielniczką jest mało miesjaca.

Chyba ze ją wywciągniesz całą i wtedy powninno sie zrobic wiecej miejsca

krecha

To nie problem. Tylko od poczatku popielniczki do tego plastiku radio sie nie miesci, troche brakuje. I przydaloby mi sie wiedziec czy jak wytne ten plastik to zrobi sie troche wiecej miejsca.

mista1979

zostaje tylko jedno pytanie

Czy aby kabel montowany od gruszki -zazwyczaj z przodu radia wystaje czy to z lewej czy z prawej-

nie bedzie przeszkadzał w zmianie biegów