Jump to content
Sparkling Cocktail

Jak Woskowac i Dbac o Auto

Przykleic Ten Temat ??  

418 members have voted

1. 1. Przykleic Ten Temat ??

Recommended Posts

miodek89

Panowie niedawno auto odebrałem po polerowaniu lakieru. Na koniec zabezpieczyli mi samochód MENZERNA POWER LOCK. Efekt wet look i fajny poślizg na lakierze czuć. Ale wiadomo, każdego dnia efekt będzie coraz słabszy.

Teraz pytanie. Kupiłem sobie wosk Soft99 Fusso Coat 12 months Dark Colour Wax. Czy przed woskowaniem, nałożyć MENZERNA POWER LOCK?? Ktoś doradzi?

damson93
Panowie niedawno auto odebrałem po polerowaniu lakieru. Na koniec zabezpieczyli mi samochód MENZERNA POWER LOCK. Efekt wet look i fajny poślizg na lakierze czuć. Ale wiadomo, każdego dnia efekt będzie coraz słabszy.

Teraz pytanie. Kupiłem sobie wosk Soft99 Fusso Coat 12 months Dark Colour Wax. Czy przed woskowaniem, nałożyć MENZERNA POWER LOCK?? Ktoś doradzi?

Nie. Ta menzerna to syntetyczny wosk, a nie daje się wosku pod wosk. Przed woskowaniem najlepiej jest użyć jakiegoś czystego cleanera, bez wypełniaczy itp. żeby pozbyć się resztek starego wosku lub pasty polerskiej. Jeśli nie masz cleanera to chociaż odtłuść lakier IPĄ ;)

miodek89

Cleaner mogę kupić ;) IPA też mam.

A co jest lepsze? Menzerna czy soft99 co kupiłem?

RCMan

Podobne

miodek89

Więc Menzerne nie muszę kupować? Po tym wosku też powinienem uzyskać taki efekt?

miodek89

Jeszcze takie pytanko:

Ojciec ma S-Maxa czarny metalic:

Po umyciu auta, glinkowaniu, osuszeniu chciałbym zastosować:

1. Meguiar's Ultimate Compound do usunięcia i zakrycia małych rysek.

2. Soft99 Micro Liquid Compound Set - CLEANER DO LAKIERU (cleaner)

3. Soft99 Fusso Coat 12 months Dark Colour Wax (wosk)

Dobrze tak będzie, czy jeszcze coś dokupić, żeby na końcu uzyskać śliski lakier i efekt "wet look" ?

anikam

Mam pytanie jakie produkty polecicie do czyszczenia i woskowania mojego złotka?

Bartosz88

Dziękuję za cenną poradę. Właśnie muszę zabrać się za czyszczenie swego pojazdu.

MattHarderzz

Charlie widziałem miał coś takiego i był zadowolony :P

marcin90

On miał jakąś lepszą za grubszy piniąc :)

tfelek

średnia ona będzie pianownica najtansza to epoka ew przerobienie marolexa

Jarek206

ja od kilku lat używam tylko i wyłącznie kosmetyki CarChem.

Jesli chodzi o szybkie woskowanie to rewelacyjny środek CarChem Spray Wax Wosk w sprayu

Dokładne umycie auta i podczas wycierania bez specjalnego polerowania nakładamy w/w wosk - woda spływa jak po kaczce :)

filmik jest z mycia auta innym produktem http://www.carchem.pl/pl/p/CarChem-Shampoo-Wash-Wax-5001-Szampon-z-woskiem/8

produkty mega wydajne :)

sarna

Polecam produkty Ceramic Pro do konserwacji i zabezpieczania powłoki lakierniczej. Sprawdzałem i testowałem na swoim samochodzie.

---------- Po chwili dodano... ----------

Polecam z okolić Rumi firmę Lucky Car jednak można również zrobić to samemu

audio_89

Ja używam Mleczko Carnauba-Car Wax-formula 1. W poprzednim aucie stosowałem przez 4 lata i mimo że miał 19 lat to lakier wyglądał miodzio. Rdzy też nie miałem, właściwie wcale. Przy czym ja dbam o auto do przesady. Moje jest czyszczone co tydzień a woskowane ręcznie co miesiąc a czasem co 2 tygodnie. na myjni myję starannie progi wnęki kół i podwozie ile dam radę sięgnąć. stosuję masy bitumiczne co 2 co 3 lata na progi, wnęki kół i podwozie oraz ranty nadkoli. profile zamknięte zalewam co 2 lata specjalnymi preparatami. Warto to robić wtedy auto nie zobaczy korozji chyba nigdy. 

Mleczko Carnauba - CAR WAX - FORMULA 1 - 473 ml

ludwiczek

Praca z tym mleczkiem jest bardzo ciężka, przerabiałem paste jak i samo mleczko. Zdecydowanie bardziej polecam wosk syntetyczny :P

bloszek

Wlasnie czy wosk jest az tak dobry na lakieR??:) a moze cos na stałe zabezpieczycc?

Szybex

Jeżeli chcesz na długo zabezpieczyć lakier warto zastanowić się nad położeniem powłoki kwarcowej lub ceramicznej. Poprawi wygląd lakieru, a dodatkowo taką powłokę również można woskować. Trzeba jednak pamiętać, że nawet taką powłokę co jakiś czas należy odświeżać by zachowała swoje właściwości takie jak hydrofobowość. Warto (szczególnie przed zimą) pomyśleć również o zastosowaniu zabiegu hydrofobizacji na szyby. Dzięki temu całkowicie zabezpieczymy auto przed zimą.

motoman89

Ale kwarc  i ceramika to wyższy koszt. Dobry wosk też utrzyma się co najmniej poł roku a aplikacja to koszt pewnie kilkadziesiat zł max :)