Skocz do zawartości
Sparkling Cocktail

Jak Woskowac i Dbac o Auto

Przykleic Ten Temat ??  

417 użytkowników zagłosowało

1. 1. Przykleic Ten Temat ??

Rekomendowane odpowiedzi

Junk65

Haro, podmieniłem z postem Adama! Dobra robota!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
BrZoZaS

Ostatnio rozmawialem ze znajomym ktory sporo naczytal sie necie na temat woskowania. Kupil sobie ostatnio 2 produkty:

1) 3M Imperial Hand Glaze

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=330136739333&ssPageName=STRK:MEWA:IT&ih=014

2) YELLOW CARNAUBA WAX

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=220200606451&ssPageName=STRK:MEWA:IT&ih=012

Ja tam nie znam sie na zbytnio na takich produktach ale widzialem efekt po stosowaniu tych produktow.. po prostu bylem w szoku rewelacja :)

A teraz moje pytanie do fachowców z 206club.net :)

Co sadzicie o tych produktach? Warte ceny? stosować czy nie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Junk65
3M Imperial Hand Glaze

Znam, handluję tym i faktycznie doskonale działa, zresztą 3M ma cała game produktów i mógłbym duzo na ten temat pisać.

Jest nowy produkt który np likwiduje tzw "hologramy" widoczne w świetle słonecznym po polerowaniu polerka obrotowa. "Ultrarfina" sie nazywa (str31) i ma granatowy korek (produkty polerskie 3M rozrózniamy po kolorach korków :hyhy: ale i numerach katalogowych)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gangster

Panowie przeczytałem topic i tak jak Adam polecał kupiłem produkty firmy Meguiar's. Kupiłem środek do czyszczenia lakieru (Step 1), polerowania (Step 2) i wosk (Step 3). Teraz chciałbym się dowiedzieć czym to nakładać? Normalnie to robiłem ścierka z mikrofibry ale zauważyłem, że do tego są specjalne gąbki. Znalazłem dwie do nakładania ale nie wiem która będzie lepsza do tego:

http://www.meguiars.pl/shop/product_info.php?cPath=29_46&products_id=114

http://www.meguiars.pl/shop/product_info.php?cPath=29_46&products_id=115

Wycieram każdy środek nową ścierka z mikrofibry.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mat83

dzięki wujku dobra rada :hurra:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Junk65

Właśnie jestem swieżo po serii szkoleń i pokazów produktów 3M i mogę jeszcze conieco dopowiedzieć w temacie. Zagadnienia polerskie sa w 3M projektowane włąśnie jako całe "systemy".

1. 3M - POLERUJE SIE WYŁACZNIE NA SUCHO!

2. Pierwszy krok biały korek lub nowszy system zielony korek - do lakierów świeżych, do odświeżenia starego lakieru mniej agresywny korek czarny. Opakowania 1L.

3. Drugi krok korek błekitny lub nowszy system korek granatowy.

4. Trzeci krok wosk z czerwonym korkiem - jedynie nakładamy na szmatkę i polerujemy - idealnie sie rozprowadza i zabezpiecza w naszych warunkach lakier na ok 3 miesiace.

P.S.

Technicy z 3M twierdzą, ze produkty polerskie są tak skonstruowane, ze trudno nimi uszkodzic lakier, ponieważ "pracuja" do momentu uzyskania przez lakier połysku, podczas gdy inne pasty szlifuja powierzchnie dalej... Takie madre bestie... Ale efekty 3M'a mam nadzieję zaprezentowac na zlocie w Bronku... :hyhy:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Krzycho

meguires?

tak koles z usa "pochromowal" tym nanowaxem (cena w polsce niecale 80 zl) czarnego beetle:

meguires.jpg

jak dla mnie mistrz polerki. szacuneczek!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bolid23
meguires?

tak koles z usa "pochromowal" tym nanowaxem (cena w polsce niecale 80 zl) czarnego beetle:

Obrazek

jak dla mnie mistrz polerki. szacuneczek!

Witam.

Czy moze ktoś mi powiedzieć czy ten Wosk Nanovax nadaje sie do nowych lakierów?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tygrysek8027

Do mycia mojgo pyzia używam Triplewax Car Shampoo - to jest szampon z dodatkiem wosku i całkiem fajnie się myje nim samochód ale chciałem dodatkowo go nawoskowac. Mój kolor lakieru to srebrny metalic. Do woskowania chciałem kupić Triplewax Car Polish - jest to wosk.

Powiedzcie czy dobrego wyboru dokonałem jeśli chodzi o wosk??

[ Dodano: 08-04-2008, 10:15 ]

Nie mogłem nic konkretnego znaleźć w sklepach w mom miasteczku, polecali mi jakiś "Nano Gloss" dobre to jest?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość pzemko
Czernidło do opon

Czym nakładać?

Pytanie dotyczy produktów typu: K2 FIXOL BLACK, BLACK CHROME

EDIT:

Bommb, niby tak. Tutaj mówisz szprejach, tak zwanych nabłyszczaczach ;). Tu raczej mowa o środkach do czyszczenia. Po których użyciu powstaja piana, i ją wycieramy. Mamy wtedy ładny połysk. Ale czy to są czernidła? To czemu nie czernia felgi?

Na rynku dostępne także w sztyfcie lub w butelka wyciskanych. I o to mi chodziło.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Bommb

pzemko, miękką, suchą szmatką. Psikasz na oponę i rozcierasz szmatką. Zresztą jest napisane na opakowaniu :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Biz-on

Dwa pytanka.

Krok 3 woskowanie - czym najlepiej nakładać i polerować?

Krok 2 - polerujemy na zimnym lakierze, czyli jeśli umyję autko w lecie na słońcu to muszę odstawić autko na wystygnięcie do garażu po umyciu?

Jeszcze trochę mi zostało do końca sesji, a potem biorę się za porządne pucowanie puga. Mycie na myjni ciśnieniowej mnie nie satysfakcjonuje... (albo mam talent do brudzenia auta :zakrecony )

Bardzo fajny poradnik :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Bommb

Wiele osób z forum poleca wyroby tej firmy: http://www.meguiars.pl/ . Cena może nie jest niska, ale efekt powalający :)

A co do kroku 2 to tak lakier musi ostygnąć. Zauważ, że nawet krople wody wysychają na słońcu szybko i zostawiają zacieki/ ślady.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mac412

Powiem tak napaliłem się ostatnio na woskowanie nie kupiłem meguiars(co uczynie następnym razem) ale jakieś tam formula1 wnioski:efekt bardzo ładny:)

A co do kroku 2 to tak lakier musi ostygnąć

racja racja maska była delikatnie ciepła to miałem małe problemy ale wkonću dałem rade. :206

[ Dodano: 10-06-2008, 4:48 ]

czym najlepiej nakładać i polerować?

kupowałem w lakierniczym wosk i babka dorzucił mi specjalne ściereczki do nakładania i polerowania(chyba 1zł sztuka) bez żadnych zszyć itp.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Biz-on

Bommb, ja nie pytałem co, a CZYM ;) Czyli gąbką itd. A więc?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Boczek

Biz-on, wydaje mi się że do nakładania są odpowiednie gąbki,a do polerki dobra jest ściereczka z mikrowłókien

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość pzemko

Jak powszechnie wiadomo nie nalezy często nakładać wosków posiadajacych środki ścierne.

A co oznacza taki napis na etykiecie?

Produkt zawiera destylaty bogate w węglowodory C6, niskowrzącą frakcję naftową traktowaną weglowodorem.

Taki opis znajdziemy na etykiecie wosku do karoserii samochodowych, Moje Auto.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Biz-on

Dwa linki z pierwszego topicu tematu wygasły, tzn. nie znaleziono produktu. To tak na marginesie, nie zaszkodzi podmienić ;)

Jakoś niedługo będe robił zakupy na meguiars, nareszcie będe miał czas na zajęcie się pugiem. I pytanko odrazu - wosk zwykły czy w płynie?

[ Dodano: 20-06-2008, 18:33 ]

Wstępna przymiarka do zakupów: 300zł hehe

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mac412
wosk zwykły czy w płynie?
Jak do tej pory używałem w płynie..bez problemów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Biz-on

Dziś zrobiłem zakupy i mam zamiar jutro zabrać się za mycie, ale mam jedno pytanko... Czy ircha to jedyny dobry sposób na osuszenie auta po umyciu? Już nie było kasy na nią :/ Może jedną ściereczkę bym kupił, ale co to jedna... Więc czym można wypucować (osuszyć) auto przed woskowaniem bez obawy o lakier?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mac412

Jeżeli masz dostęp do sprężarki "wydmuchaj" wodę ze wszelakich szczelin później wytrzyj to sciereczką(jedna starczy). Nie musisz całego auta pucować sciereczką do sucha wystarczy, żeby nie było smug-pozwól mu wyschnąć8)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Biz-on

Auto umyte, wosk już siedzi na swoim miejscu :D I pytanko: ile czekać po nałożeniu wosku przed polerką? Gdzieś czytałem, że jeśli po przejechaniu palcem po lakierze zostaje smuga (ślad(?)) to jeszcze trzeba poczekać. Zgadza się?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
AmeN

Wydaje mi się, że nie ma reguły. Na opokowaniu powinieneś mieć napisane ile odczekać, ale z doświadczenia wiem, że samemu trzeba dojść metodą prób i błędów jak długo wosk ma poleżakować na lakierze by brać się za polerowanie. Napewno zauważysz kiedy zbyt długo czekałeś z polerką. Ja robię to tak, nakładam na błotnik wosk, później np drzwi gdy skończę drzwi wracam do błotnika i go poleruję. Na jednym elemencie wosk leży a drugi w tym czasie poleruję i tak na zmianę. Nie wiem ile to dokładnie czasowo wychodzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Biz-on

No i po wszystkim :) Korzystałem z szamponu CarPlan oraz wosku tej samej firmy. To było moje pierwsze podejście do auta z wiadrem i gąbką, więc, zwłaszcza podczas woskowania, działałem instynktownie :P Efekt - ok, ale chyba spodziewałem się czegoś lepszego. To nie jest jeszcze ideał, ale na przyszłość postaram się bardziej :) To, czego brakuje w moim wyposażeniu to glinka i preparat do usuwania uporczywych osadów na lakierze.

c8de0fb0c24204d7m.jpg 95c5438b03eb5d62m.jpg

I jak? :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
marecek

c8de0fb0c24204d7m.jpg

I jak? :P

spodziewałeś się jeszcze czegoś lepszego, czyli ? :P :mur :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta