Jump to content
Sign in to follow this  
dziacial

szyba mi sie pekla

Recommended Posts

dziacial

Wczoraj wieczorem bylo dobrze, a dzisiaj rano mam w dolnym lewym rogu przedniej szyby pekniecie na 20cm :( I albo wczoraj tego nie zauwazylem albo stalo sie to dzisiaj rano. Nie ma zadnej dziurki po kamieniu ani nic takiego. Pekniecie jest od samej krawedzi. Wczoraj dopompowalem soboe koleczka do 2.3 bara bo troszku za bardzo sie oponki uginaly ale to go chyba jeszcze tak nie usztywnilo zeby mu szybka pekla.

Mial ktos cos takiego?

[ Dodano: 09-06-2005, 09:18 ]

Dzwonilem do serwisu. Mowia ze wymienia na gwarancji tylko najpierw mam sie zjawic zeby to zobaczyli. Mam nadzieje ze nie beda nic kombinowac.

Geciu

no takie pęknięcia nie wiadomo od czego to zdarzają się w bitych autkach (krzywych itd.), ale nie w nóweczce!!!

także targaj serwis niech robią!!

i może ustaw trochę niższe ciśnienie, bo zawsze się mogą doczepić do byle czego :?

powodzenia! ;-)

dziacial
i może ustaw trochę niższe ciśnienie, bo zawsze się mogą doczepić do byle czego

cisnienie narazie zostawie bo jest takie jak na tej naklejce przy drzwiach ale jakby sie czepili to wtedy pojade do drugiego serwisu z nizszym cisnieniem :)

[ Dodano: 09-06-2005, 10:10 ]

no takie pęknięcia nie wiadomo od czego to zdarzają się w bitych autkach (krzywych itd.), ale nie w nóweczce!!!

No niekoniecznie bo w miesiecznym pugu znajomej w czasie jazdy walnela tylnia szyba. A w SW jest to podobno dosc popularne zjawisko.

Madness

Tylne szyby to w SW dzień powszedni ale przód :eek:

Przez założenie fel 15' i niższych opon to nie jest. Pewnie wada fabryczna szkła.

Jaconi

Miałem ten sam przypadek kiedy autko było jeszcze na gwaracji.....wymienili bez zmrużenia okiem.Mój pug jest z 2000r i wtedy podobno takie pęknięcia przedniej szyby były normalką.Pamiętam że w sewisie mówili coś o naprężeniach w karoseri.Moje peknięcie było po środku szyby i szło od od dołu w górę...początkowo było to 10 cm peknięcie,ale w miarę upływu czasu powiększało się.Jedynym minusem po wymianie na nową jest to ,że nie ma logo peugeota na szybce....jest tylko znaczek firmowy Pilkington.:oops:

dziacial
jest tylko znaczek firmowy Pilkington.

Ja i tak tylne boczne i ta na klapie mam z napisami Pilkington.

Geciu
Tylne szyby to w SW dzień powszedni ale przód

tak szybki często lecą w SW??? czyli to niby jak wymiana klocków i oleju? przykre trochę :|

Madness

Nie no aż tak często nie :D

Czytałem o przypadkach pęknięć tylnej szyby już w kilku wątkach i forach. Dotyczyło to przeważnie pierwszych dwóch lat produkcji SW. Podejżewano że to wina "młodego wieku" samochodu nowe nie do końca sprawdzone a to jedna z wad.

AniracK

w poczatkowej fazie produkcji zawsze sie kilka rzeczy "do poprawki" trafi... tam bylo na poczatku z 206, potem z 307... tylko szkoda ze oni (konstruktorzy) musza sie uczyc i eksperymentowac na nas (uzytkownikach) :|

ale fakt dziwna sprawa z ta szyba, takie akcje sie zdarzaja czasem z rozpórką, 206tka jest juz sztywna i jesli dodac jej jeszcze dodatkowe naprezenia przenoszone prosto na bude to takie rzeczy lubia sie dziac (dlatego do 206tki rozporek NIET) no ale u Ciebie przeciez nie ma.... i autko nowe.... wazne ze gwarancja jest i niech robią :x :x :x

Krzycho

w moim pugu wymienialem juz szybe ale napewno mialo to zwiazek z naprezeniami termicznymi - grzalem ostro zamarznieta szybe i pekla cobie dokladnie nad nawiewami. :kwasny:

Madness

Krzycho ale to chyba lut-lampą musiałeś grzać :D

Junk65

Pug to nie Lanos - tam w hatchback'ach sypały sie na mrozie tylne szyby nagminnie po włączeniu ogrzewania. A Daewoo wykręcało się od odpowiedzialnosci, jak sie ktoś nie upierał to tylko patrzyli jak klienta wydudkać...

Walcz do upadłego, jak nie ma odprysku to muszą uznać.

Barti

Tez przez to przeszedlem. Jako ze Pug byl jeszcze na gwarancji pojechalem do ASO. Pan zapytal sie uprzejmie czy naprawiamy na gwarancji czy z ubezpieczenia. Powiedzialem ze jezeli zdnajdzie jakis slad po uderzeniu to z ubezpieczenia. Nic nie znalazl, wiec naprawa byla gwarancyjna. Pozniej przeczytalem, chyba w Auto Swiecie, ze zdarzalo sie to w 206 i Fabiach. Na pocieszenie dodam, ze kolega ma 4 szybe z przodu w Leonie. Wszystkie wymieniane na gwarancji.

kelly

Z tego co pamietam Kudlaczowi pekła szyba ale nie wiem czy sama czy z pomoca.

dziacial

No jutro smigajac do domku jade do nich na ogledziny a w nastepnym tygodniu bedzie wymiana.

AniracK
Kudlaczowi pekła szyba

ktora kiedy jak gdzie? :o

kelly

Kiedyś pękła mu przednia or tylna ....w każdym razie ta na której miał naklejkę trigera.

Kudlacz

dziacial, bardzo mi przykro ze pekla ja mialem cos takiego na prostej drodze podczas wyprzedzania mi pekla szyba tez w lewym dolnym rogu pojechalem do ASO i zglosilem na gwarancji i wymienili bez zadnych problemow tylko ze moosieli wczesniej obejrzec czy aby na ewno nie stalo sie to w skootej jakiegos uderzenia porobili kilka fotek i wymienili

dziacial
wymienili bez zadnych problemow tylko ze moosieli wczesniej obejrzec czy aby na ewno nie stalo sie to w skootej jakiegos uderzenia porobili kilka fotek

mi tez mowili ze musza fotosy porobic i wymienia a narazie mam zabawe i rysuje sobie kreski markerem zeby widziec o ile sie rozpekniecie powiekszylo :) wychodzi jakies 2cm na dobe; powieksza sie caly czas niezaleznie czy stoi czy jedzie

michal

A po wymianie szyby najlepiej wlezc do srodka i ktos niech polewa ziwerzchu silnym strumienien zeby zobaczyc czy nie bedzie cieklo bo gro ichwie jak dokladnie wkleja

AniracK

Kudlacz, to tez przednia Ci poszla?

Kudlacz

AniracK, tez tez ale to jakos jeszcze w tamtym roku bylo kolo pazdziernika

Janus

ładne buty..... z drugiej strony dostać nową szybę po zimie to jest niezła sprawa ;)

AniracK

albo po jakiejs dluzszej trasie :P

dziacial

No i jest nowa szybka :) Tato moj wypatrzyl malutki odprysk i twierdzil ze to od kamola jednak. W aso tez bardzo waznie ogladali ten kawalek ale nic nie powiedzieli i szybke wymienili.

Jedynym minusem po wymianie na nową jest to ,że nie ma logo peugeota na szybce....jest tylko znaczek firmowy Pilkington

A mi dali taka z logo puga :)