Jump to content
Sign in to follow this  
Lajka

Bałagan na forum.

Recommended Posts

Lajka

Witajcie ponownie.

Poruszam się po kilkunastu forach w polsce i za granicami...ale szczerze mówiąc pierwszy raz widzę taki bałagan.

Mam nadzieje że nie zostanę źle zrozumiany.

Pojawiłem się na forum by uzyskać waszą pomoc, zaczerpnąć wiedzy na temat P206.

Wpierw przejrzałem wątki które wcześniej zostały założone - niestety często ich poziom retoryczny mijał się z moimi zapotrzebowaniami, z tym czego szukałem.

W związku z tym postanowiłem założyć wątek o P206 i optymalizacji / wyboru podczas zakupu.

Wątek szybko umarł - szkoda...bo zapewne pomógłby sporej części nowych czytelników.

Zadawałem w nim sporo bardzo konkretnych pytań - nie wszystkie doczekały się odpowiedzi. ;)

I właściwie skończyło się na oglądaniu zdjęć - jakby to tak naprawdę miało jakieś znaczenie...dla kupującego (w moim mniemaniu istotne są częste usterki, wady, zalety, opinie codziennych użytkowników a nie...to czy dany konkretny model ma zmieniony zderzak).

Na diagnostyce wyjdzie czy silnik ma problemy z delikatną elektroniką czy nie, czy ma geometrię czy nie - więc często fakt "stuknięcia" jest drugo - planowy...w porównaniu z np częstymi usterkami czy codziennym spalaniu. ;)

Martwi mnie jedna rzecz - widzę że na forum ogólnym zrobił się koncert życzeń - na pierwszej stronie są chyba z 3-4 tematy które się kompletnie powielają.

Robi się zwykły bajzel.

Nie wiem czy tylko ja jestem tak przewrażliwiony czy może po prostu każdy może sobie tutaj założyć wątek...bez minimum wysiłku i sprawdzeniu czy podobny temat był wcześniej?

Już nie wspomnę o "koncercie życzeń" typu kupię - od tego chyba jest dział giełdy.

Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Czy was też drażni taki "bałagan"(może ktoś z nim coś zrobić)?

Czy też może to jest normalne tutaj? ;)

JarekS

Ale o so choziiiii??

marecek

Lajka, cóż zrobić ;)

Sam założyłeś post w dziale "Ogólne", zamiast gdzieś w administracji...

Niestety, techniczne sprawy związane z peugeotem, z jego zakupem, z awariami, powoli schodzą tu na drugi plan. Ludzie się za dobrze znają, więc ciężko jest uniknąć tzw. off-topicu w każdym poście :(. Można wprowadzić rządy twardej ręki, ale zaraz pojawiają się pretensje.

A w ogóle to święta były i moderatorzy mieli dobre serce... głupio tak komuś usunąć temat i życzyć wszystkiego najlepszego!

;)

Serio - u nas jest lajt w porównaniu z innymi forami. Może taki urok tego miejsca...

Guest okno111

Lajka, bardzo śmiała opinia jak na kogoś kto dopiero zaczyna przygodę z tym forum. Mnie na przykład bardzo uderzyło to, że jesteś tu od 5 dni i uprawiasz krytykanctwo. Każdy pisze jaki ma problem, a czy doczeka się pomocy tego nigdy nie wiadomo. I jeszcze jedno jeśli zwracasz sie bezpośredni do kogoś powinieneś używać wielkich liter...

Pojawiłem się na forum by uzyskać waszą pomoc, zaczerpnąć wiedzy na temat P206.

Czy was też drażni taki "bałagan"(może ktoś z nim coś zrobić)?

marecek

Lajka, patrząc z punktu widzenia osoby, dla której na forum mógłby istnieć tylko przycisk "pokaż nieprzeczytane..." mogę śmiało rzec, że nie widzę problemu ;)

90% ludzi na forum to stali bywalcy.

Problem dotyczy tylko nowych użytkowników, którzy są nowi i czegoś szukają... a jak widać - lepiej zalożyć nowy temat niż coś tu znaleźć ;)

Pablo

Lajka, że nie wszystko jest tak piękne i wspaniałe - to każdy wie, nie ma idealnych for... ;)

Jestes bardzo młooodym userem - i niestety, do końca nie Masz racji - więc proszę Cię - zadomowij się tutaj, bądż aktywnym klubowiczem a z czasem zrozumiesz wiele rzeczy.... ;)

[ Dodano: 09-04-2007, 22:35 ]

a! - i przenoszę temat na inny dział

Guest mystery8

Lajka, bałabym się Ciebie zaprosić do domu. Przychodzisz do kogoś w gości i na wstępie stwierdzasz, ale tu bałagan. :hyhy:

Chorus
Ludzie się za dobrze znają, więc ciężko jest uniknąć tzw. off-topicu w każdym poście

To jest chyba zdanie=klucz. Znamy się, lepiej lub gorzej, więc sobie gadamy... Troszkę nie na temat, ale taki już urok...

A co do tematów z prośbami o pomoc w kupnie... Zwykle jest spory odzew, ale bardziej na zasadzie - wrzucasz link, my (czy inni, ja się za mało w tym temacie znam :) piszemy, co możemy ZOBACZYĆ - czy coś nie pasuje, czy wszystko wygląda na OK!

Wg mnie to jest ważne czy miał wymieniany zderzak, bo to znaczy, że coś jest nie tak!

A co do użytkowania... Tych tematów było już pewnie spooro i nikomu już nie chce się pewnie na ten temat gadać... Ale nie wierzę, że nikt nie odpisał :P

Koncert życzeń... Bo ja wiem, dział Giełda jest i funkcjonuje, wprawdzie dzisiaj mroczny Marecek się poddenerwował i dwa posty z czerwoną czcionką poszły (drżyjcie, grzesznicy i heretycy!!) :P

Ale skoro Ty - jako nowy - piszesz, że ciężko na naszym forum znaleźć podstawowe informacje dla "nowego czy przyszłego posiadacza" to jest to chyba ważny sygnał i wypadałoby się zastanowić nad tym...

Marecek, akcja PW dla nowych ruszyła?

BTW - może by faktycznie dodać jakiś artykuł, krótki, z opisem każdego z silników, ich plusów i minusów? Ja wiem, że to w miarę (DLA NAS) oczywiste, ale....

Visterio

jeśli chcesz sie dowiedzieć czegoś o awaryjności to po prostu wejdź w dział awarie i tam zobaczy co najczęściej sie powtarza! proste, prawda? :D

Chorus
Lajka, bałabym się Ciebie zaprosić do domu. Przychodzisz do kogoś w gości i na wstępie stwierdzasz, ale tu bałagan. :hyhy:

Bo ja wiem - kolega wyraża swoją opinię, ma do tego prawo. A to, że jest od 5 dni...

Ja wiem, że nasze forum jest już chyba bardziej nakierowane na "stałych" bywalców, taki duży Chat, ale coś dla nowych też musi być!

Haro

To forum poza niesieniem pomocy czysto technicznej jest przede wszystkim miejscem spotkan ludzi posiadajacych jedna pasje, nierzadko bardzo dobrze znajacych sie, lubiacych, kumpli i przyjaciol. Offtopic nie jest tutaj czyms obcym ale w bardzo wielu przypadkach podany jest w takiej formie, aby nawet nowy uzytkownik zauwazyl, ze i on moze pomoc (czy to przez sarkazm, czy ironie). Wprowadzenie rzadow twardej reki doszczetnie zniszczyloby panujacy tutaj klimat dobrej zabawy i przyjaznej atmosfery. Zreszta... ja tutaj nie widze absolutnie zadnego balaganu. Jesli szukasz czegos konkretnego, kliknij "Szukaj", jesli znalezione dzieki temu tematy nie przyniosa odpowiedzi na nurtujace Cie pytania, dopisz sie do nich. Jesli wogole nie znalazles czegos co Cie interesuje - zaloz nowy watek.

Ja z miejsca, od razu po przybyciu zostalem tutaj bardzo przyjacielsko potraktowany. Wielu uzytkownikow bardzo pomoglo mi w wyborze auta, niejednokrotnie naprowadzili na przyczyne danej awarii. Z czasem - i nie boje sie uzyc tego slowa - wirtualnie zakumplowalem sie z wieloma klubowiczami, ktora to wiez chce zaciesnic dzieki zblizajacemu sie zlotowi w Bronislawowie.

Forum 206 Club to nie oboz koncentracyjny. To przede wszystkim dobra zabawa i masa pozytywnie nastawionych ludzi, z ktorymi mam przyjemnosc i zaszczyt tu obcowac. Mysle, ze i Ty powinienes sie na takie cos nastawic.

P.S. Ja tez bylem, nie tak dawno, nowym uzytkownikiem. Tez mialem poczatkowo problem z odnalezieniem sie w gaszczu tematow i dzungli postow. To jest kwestia zadomowienia i przyzwyczajenia, kazde forum zyje swoim zyciem, kazde funkcjonuje w zgola odmienny sposob. Najpierw musisz sie przyzwyczaic. Jesli po 2 miesiacach uznasz, ze dalej nic z tego, to znajdziesz odpowiedz na nasz "baagan" ;)

JarekS

A ja do powyższego dodam tylko tyle, że każde forum jest inne i nie należy go porównywać z pozostałymi. Prawie każdy z nas udziela się także na jakimś innym forum i każdy ma porównanie, ale nikt nie dąży, żeby coś tu zmieniać.

Mnie się podoba tak jak jest.

Owszem, każdy ma prawo do własniej oceny, ale nie w taki sposób, jak przedstawiłeś - to jest jak ładnowanie się z brudnymi buciorami do cudzego domu.

Poza tym, jak Koledzy napisali. Pobądź tu trochę, to zmienisz zdanie.

Pozdrawiam.

Visterio

każdy po trochu ma rację :D

fakt faktem jest, że atmosfera na tym forum jest wyjtkowa!

być może przez to, że wszyscy się tak znajdą to "nowi" moga czasami czuć jakąć barierę! Ale tak nie jest na prawdę :)

każdy nowy użytkownik jest tu mile widziany :)

chyba, że pyta co to mux :P nie no żartuję już ;)

Lajka

Bo ja wiem - kolega wyraża swoją opinię, ma do tego prawo. A to, że jest od 5 dni...

Ja wiem, że nasze forum jest już chyba bardziej nakierowane na "stałych" bywalców, taki duży Chat, ale coś dla nowych też musi być!

Poczytałem - i widzę że odbieracie to jak jakiś atak?

Szczególnie rozbawiły mnie te stwierdzenia o pisaniu z dużej litery. :hyhy:

Ludzie nie róbcie problemów tam gdzie ich nie ma - to że zwróciłem uwagę że jest "zamieszanie" na forum ogólnym jest chyba jak najbardziej konstruktywną krytyką.

Widzę że jedynie Chorus podszedł do mojego postu we właściwy sposób.

Nikogo nie obrażam - więc w czym problem?

Zanim napisałem swojego 1 posta ....przesiedziałem cały bity dzień w poszukiwaniu potrzebnych mi informacji na waszym forum - nie lubię po prostu bić piany gdy nie jest to potrzebne.

Nie znalazłem potrzebnych informacji więc stworzyłem nowy wątek, w moim mniemaniu przydatny - NIE TYLKO DLA MNIE.

Jeśli poczytacie te posty związane z zakupem aut - to tak naprawdę w żadnym wątku nie znajdziecie za dużo konkretnych danych.

A akurat te rzeczy mnie interesują - jako człeka który lubi analizować a nie tylko poddawać się urokowi - w tej sytuacji karoserii 206.

W dziale technika czytanie o awariach przeróżnych P także nie ma sensu - to tak jakby zapytać w autoryzowanym serwisie o bezawaryjność aut!

No i tak na koniec. ;)

Nie trzeba na forum siedzieć 3 lat żeby zauważyć pewne rzeczy.

Tym bardziej iż sugeruje konstruktywne rozwiązanie zamiast powielania dosłownie " babskiego gadania" w stylu "a czy ten będzie ładny"?

No sami poczytajcie i przyznajcie mi racje. ;)

Nie ma się za co obrażać - tylko na spokojnie przeanalizować to co zasygnalizowałem. ;)

A jeśli ten wątek jest odbierany w taki negatywny sposób to może lepiej go zamknąć i pozostawić sprawy takim jakie są - nic na siłe i wbrew ludu. ;)

Pozdrawiam serdecznie.

Najważniejsze jest to, że to jest NASZE forum, taki nasz "bałagan" nadaje mu swojego uroku i za to właśnie kochamy :serce: forum, adminów

A nasze najpiękniejsze samochodziki cenimy ponad wszystko :hurra:

Haro
Nikogo nie obrażam - więc w czym problem?

Nikt nie twierdzi, ze obrazasz. Nikt tez nie twierdzi, ze nie masz racji. Inna sprawa jest maly nietakt pisanie takich rzeczy po tak krotkim czasie uzytkowania forum.

Poruszam się po kilkunastu forach w polsce i za granicami...ale szczerze mówiąc pierwszy raz widzę taki bałagan.

Chorus
Inna sprawa jest maly nietakt pisanie takich rzeczy po tak krotkim czasie uzytkowania forum.

Bo ja wiem czy to nietakt. To jest opinia. Lubię ludzi, którzy wyrażają swoją opinię wprost :)

No ale cóż, znowu robi nam się OT (:P) a efektów nie będzie żadnych (może to i dobrze :P).

No bo jest jakaś metoda na to?

makaveli

Ja uwazam ze forum jest dla mlodziezy i dla ludzi wiec 3ba zrozumiec niektore "wady" i patrzec na nie z przymruzeniem oka ;)

Szczególnie rozbawiły mnie te stwierdzenia o pisaniu z dużej litery.

no powiem , ze smieszy mnie to tez , ze niekiedy ktos jedzie po kims dlatego ze tamten pisze z capsem... wiecej luzy i dystansu

a na koniec dodam ze forum jest wyczesane i naprawde warto tu wpadac!!!!!!!!!!!!!!!!! :206

Haro
No bo jest jakaś metoda na to?

Na OT? Jasne ze jest. Masowe usuwanie postow i wlepianie warnow. Pytanie jak dlugo bedzie funkcjonowac to forum na tak ostrych zasadach kiedy strach bedzie ze znajomymi lekko zejsc z tematu lub powyglupiac sie na dany temat?

Chorus
Pytanie jak dlugo bedzie funkcjonowac to forum na tak ostrych zasadach kiedy strach bedzie ze znajomymi lekko zejsc z tematu lub powyglupiac sie na dany temat?

Dokładnie. Są fora ściśle fachowe (elektroda czy coś) i tam raczej OT nie ma, ale u nas to wszystko inaczej działa...

Nasze Forum to takie wirtualne spotkanie ze znajomymi bardziej, nie(?) :)

Haro
Dokładnie. Są fora ściśle fachowe (elektroda czy coś) i tam raczej OT nie ma, ale u nas to wszystko inaczej działa...

Dokladnie. Niejednokrotnie usuwano mi posty z tych dzialow tematycznych.

Nasze Forum to takie wirtualne spotkanie ze znajomymi bardziej, nie(?)
Zdecydowanie tak ;)

APROPO
Nasze Forum to takie wirtualne spotkanie ze znajomymi bardziej, nie(?)

i dlatego nawet mimo ze nie mam juz puga to nadal tu zagladam, nawet kilkanascie razy dziennie jak jest mozliwosc :) bo uwielbiam to forum i ludzi ktorzy tu pisza :)

tworzymy tutaj taka mala wielka rodzine proste :)

Guest Arletta
Poczytałem - i widzę że odbieracie to jak jakiś atak?

aż mi sie smiać chce - napiszesz troszkę prawdy i Cie "zjadą", fakt czasem spotkac mozna fora duzo bardziej czytelne i przejzyste a z dugiej strony to forum jest takie a nie inne (mozliwe ze taki urok) zapewne duzo zalezy od humoru moderatora ale mogę sie mylić! moze faktycznie warto ustalic konkretne zasady przykladu nie bede przytaczac bo zaraz znów bedzie problem...

Jeśli poczytacie te posty związane z zakupem aut - to tak naprawdę w żadnym wątku nie znajdziecie za dużo konkretnych danych.
zgadzam sie - jest tak ponieważ osob które sie faktycznie znaja i mogłyby cos sensownego napisac jest mało - reszta to zwykli pasjonaci 206 znajacy sie troszke lub nie!

Guest okno111
Widzę że jedynie Chorus podszedł do mojego postu we właściwy sposób.

Wieć był jakiś właściwy sposób!?!? A ja myślałem, że każdy może tu napisać to co myśli. Jak Widać tylko Chorus "trafił", a ja na Twoim miejscu Lajka, zastanowiłbym się dlaczego TYLKO jedna osoba podeszła do Twojego postu "we właściwy sposób".

A na koniec może dajmy sobie wszyscy spokój i umówmy sie na piwko albo załatwy tą sprwę na zlocie w Bronkq ;-)

Fryc

Ja rozpoczynam działalność forum i marzy mi sie taka klubowa atmosfera jak na tym właśnie forum. Nie przeszkadza to przy tym z szacunkiem i dystansem tak do siebie jak i do innych rozprawiać o głupotkach jak i powaznych sprawach. Nigdy nie ośmieliłbym sie na tak ostry post jak zaczynający ta dyspute.

Pozdrawiam wszystkich i off-topic NIECH ŻYJE :chat