Jump to content
Sign in to follow this  
Lajka

Bałagan na forum.

Recommended Posts

krejzRudy
ale czy oni cokolwiek robią ostatnio...
COŚ na pewno, ale jak wiadomo nie każdy z modów ma czas wejść na forum posprawdzać wszystko i co ważne - zaakceptować posty w giełdzie.

tornado

Jak ludzie nie będą czytać FAQ,używać funkcji szukaj i myśleć to ilu by modów nie było i tak będzie to samo.

lsone1

powiem tak :

jak sami twioerdzcie na forum bylo juz wszystko wiec co mamy pisac?

jak Koza, napisales na 100% wiadomosci tylko 1% to cos nowego reszta juz byla !

wiec jakby nie patrzec jesli zostana wyeliminowane nawet te "najglupsze"pytania to dojdzie do tego ze to forum "umrze"

rowniez nalezy miec na uwadze fakt iz na niektore sprawy z perspektywy czasu ma sie inne podejsie tj.ktos zaklada temat ktory pojawia sie juz ktorych raz z rzezdu na forum!tyle tylko ze bagaz doswiadczen rosnie u kazdego z nas i nie koniecznie to to w tym samym temacie pisales rok temu ma odwierciedlenie w tym co teraz o tym myslisz...wciaz sa jakies nowe rozwiazanie spostrzezenia itp ! oto moje zdanie! :)

kocurr

Rudy na moda czy smietnik na forum, bo widze niewnoszace posty w temacie:P . Problem jest ale moim zdaniem troche sie cisnieniujecie, kto kaze wszystko czytac ;)

Koza

Wszystko ładnie i pieknie ale można kontynuować stary temat. Rozwijać go. Nie trzeba od razu zakładac kilku tematów o podobnej treści.

Poza tym jak widać starzy userzy przenieśli się do SB i forum nie umiera. Żyje trochę inaczej :)

Janus
Modów mamy teraz mase, ale czy oni cokolwiek robią ostatnio....(musialem to napisać nawet kosztem łorna...)

Dokładnie, bo modzi są straszni, zaraz bana dostaniesz :mur:

Co to są "oni"?? Najlepiej wszystkich wrzucić do jednego wora. Nawet jeżeli ktoś nie może być ostatnio aktywny na forum to chyba ma ku temu jakieś powody. Sam wydajesz się mało zorientowany w sprawach forum - inaczej nie robiłbyś takich uogólnień.

Przywykłem już, że wszystkiemu winien jest moderator, ten zły i czepialski uzytkownik forum i który w dodatku nic nie robi.

Nikt natomiast nie bierze pod uwagę, ze nie trzeba być modem żeby zrobić dla forum porządny FAQ. Najlepiej za to gadać i wygodnie wskazywać palcem kto to ma zrobić.

biszkopt

Janus, nie wiedziałem że odbierzesz to tak osobiście.....

//Janus: Daruj sobie uszczypliwości...

Koza
Przywykłem już, że wszystkiemu winien jest moderator, ten zły i czepialski uzytkownik forum i który w dodatku nic nie robi.

Nikt natomiast nie bierze pod uwagę, ze nie trzeba być modem żeby zrobić dla forum porządny FAQ. Najlepiej za to gadać i wygodnie wskazywać palcem kto to ma zrobić.

Janus, wybacz ale to Wy rządzicie forum i to Wy macie moc to ogarnąć. My nie możemy zamykać/usuwać tematów :/

Piotrek92

Ja się podpisuję pod tym co napisał Koza. Niedługo to forum będzie o wszystkim.

swierg

mimo iż jestem na forum dopiero od 2 miesięcy, to ostatnio zauważam wiele powtarzających się tematów, zamiast których można wpisać w wyszukiwarce to samo co w temacie zapytania i już z jest gotowa odpowiedź

Szisz

podpisuję się pod postem Kozy :)

Co do Rudego moderatora ;)

Myślę że to dobry pomysł bo spędza sporo czasu na forum, i lubi pomagać ;)

soulraver

Również podpisuję się pod tym. Mimo, że sam ostatnio pisałem podziękowania, trochę jest to dziwne albo zachwycanie się autem "dziadka kolegi" :) Także trzeba zadbać o ład i porządek :) pozdrówki!

Visterio

dobra moment!

fakt to z grubsza prawda co napisał KOZA.

druga sprawa... powtarzania tematów się nie uniknie z tego względu, ze w coraz większej bazie trudno cokolwiek wyszukac!

Powstaje FAQ teraz który będzie porządny i będzie zawierał całą mase odpowiedzi!

i tak co chwile któryś z modów przesuwa jakis temat, scala z innym, przenosi i cuduje ale mimo wszystko sa chwile, ze na forum nie ma ani jednego moda i robi się śmietnik!

krejzRudy
Powstaje FAQ
oo, to miło :)

Koza
z tego względu, ze w coraz większej bazie trudno cokolwiek wyszukac!

Rzecz w tym że ta baza rozrasta się dzięki nowym tematom, które juz były poruszane :/

krejzRudy
powtarzania tematów się nie uniknie z tego względu, ze w coraz większej bazie trudno cokolwiek wyszukac!
Ok, ale wiesz. Zamiast zakładać nowy temat, to nie lepiej jest kontynuować stary ? Wtedy wszystko jest zebrane w jednym temacie (tak jak np. problemy z 2.0 - temat ma już dużo postów)

Visterio

cięzko upilnować ludzi zwłaszcza nowych - robimy co możemy - używajcie opcji "zgłoś ten temat do moderatora lub administratora" i wtedy będzie łątwiej bo Admin jak zwita na forum to nie będzie musiał przeczesywać wszystkiego tylko przynajmniej część będzie miał od razu zgloszoną do moderacji

GOLDI

Koza, robi porządki... ;)

Visterio napisał/a:

Powstaje FAQ

oo, to miło

masz racje, Faq się przydaje ale myślę że żaden faq tego nie zmieni, nawet jak się wyświetli zaraz po rejestracji, bo nowy użytkownik zobaczy 200 punktów i je oleje – po co ma czytać to wszystko jak może założyć nowy temat i ktoś go nakieruje.... :mur:

Visterio

GOLDI, dlatego obmyślam strategię (mam kilka pomysłów ale jeszcze nie wiem co ostatecznie wybiorę za rozwiązanie tego problemu) - FAQ będzie wręcz boski mam nadzieję ;P

greg25
GOLDI, dlatego obmyślam strategię (mam kilka pomysłów ale jeszcze nie wiem co ostatecznie wybiorę za rozwiązanie tego problemu) - FAQ będzie wręcz boski mam nadzieję ;P

oby to pomogło, bo tak jak piszą wyżej, robi się mega zemieszanie

PRINCEofPUGEN

Primo:

wszystkim narzekającym proponuję użyć funkcji szukaj i spróbować najpierw znaleźć odpowiedź na jakiekolwiek pytanie a dopiero potem narzekać na wszystkich i wszystko dookoła. Zobaczycie, jakie to miłe i sympatyczne szukanie...

Secundo:

odnoszę nieodparte wrażenie, że niektórzy z Was chcieliby czytać tylko własne tematy i nic poza tym. Może zajrzycie więc do słowników i sprawdzicie co oznacza słowo "forum"?? Bo niektórym z Was chyba ta definicja jest obca...

Rozumiem, że krew może człowieka zalać gdy 125-ty raz czyta to samo pytanie, ale czy którykolwiek z Was próbował sie postawić i wczuć w rolę piszącego?? Czy gdy byliście tu nowi, żaden temat nie powtórzyliście, nie zadaliście żadnego durnego pytania?? Zaglądam na to forum od dłuższego czasu i śmiem twierdzić, że było inaczej... Nieprawdaż panowie??

Krytykować potrafi każdy, narzekać, biadolić. Można też strofować wszystkich dookoła na każdym kroku. Tylko do czego to prowadzi?? Ma to być portal użytkowników 206 czy tylko wąskiej grupki ludzi, którzy wszystkim będą dyktować co i jak? Czy wizerunkiem tego portalu ma być właśnie takie nastawienie o userów?? Czy wizerunkiem mają być wszechobecne zakazy?

I na koniec - durny temat - nie czytaj i nie komentuj

powtórzyło się po raz kolejny pytanie - nie czytaj i nie komentuj

albo co najwyżej napisz "użyj opcji szukaj"

bez zbędnych komentarzy

docinków

i złośliwości

a sami zobaczycie że to forum samo się wyklaruje

Pozdrawiam, zwłaszcza wiecznie niezadowolonych... ;)

PS: Tekst poniżej nie jest do Was :hyhy:

greg25

większość z nas zajrzała tutaj mając jakieś pytanie. I wierze że nowych userów może dziwić takie zdenerwowanie na kolejny taki sam temat. Sam lubiłem (i lubię) to forum za to że ma luz. I tak trzymać. Ale ogarnięcie wszystkiego w pewne ramy nie zaszkodzi, wręcz pomoże nowym odnaleźć interesujące ich odpowiedzi w tym wszystkim. A my wszyscy , jako już obeznani z tym co i gdzie było - pomóżmy tym którzy nie wiedzą. Tak z dobrego serca :). więc moderatorzy, róbcie swoje, a my wszyscy pomagajmy jak umiemy. Bo po to jest to forum. A jak ktoś dostanie warna za zakładanie tematu o którym miał prawo przeczytać w encyklopedii czy FAQ-u, to na drugi raz więcej czasu poświęci na szukanie i nic złego mu sie nie stanie :P

Koza
wszystkim narzekającym proponuję użyć funkcji szukaj i spróbować najpierw znaleźć odpowiedź na jakiekolwiek pytanie a dopiero potem narzekać na wszystkich i wszystko dookoła. Zobaczycie, jakie to miłe i sympatyczne szukanie...

PRINCEofPUGEN, gro ludzi którzy wpisali się do tego tamatu to starzy userzyi wiedzą co to jest funkcja szukaj. Zresztą o to się tutaj rozchodzi ;)

odnoszę nieodparte wrażenie, że niektórzy z Was chcieliby czytać tylko własne tematy i nic poza tym. Może zajrzycie więc do słowników i sprawdzicie co oznacza słowo "forum"?? Bo niektórym z Was chyba ta definicja jest obca...

Generalnie jestem cały podjarany jak czytam własne posty, mogę to robić w nieskończoność :) Proponuję żebyś przeczytał dokładnie post po poście i zobaczył o co chodzi w tym temacie ;)

Krytykować potrafi każdy, narzekać, biadolić. Można też strofować wszystkich dookoła na każdym kroku. Tylko do czego to prowadzi?? Ma to być portal użytkowników 206 czy tylko wąskiej grupki ludzi, którzy wszystkim będą dyktować co i jak? Czy wizerunkiem tego portalu ma być właśnie takie nastawienie o userów?? Czy wizerunkiem mają być wszechobecne zakazy?

I na koniec - durny temat - nie czytaj i nie komentuj

powtórzyło się po raz kolejny pytanie - nie czytaj i nie komentuj

albo co najwyżej napisz "użyj opcji szukaj"

bez zbędnych komentarzy

docinków

i złośliwości

a sami zobaczycie że to forum samo się wyklaruje

Nie masz racji bo każdy nowy temat to kolejny shit do bazy szukaj i tym samym ciężej coś wyszukać. Po to są mderatorzy żeby takie tematy zamykać/usuwać/przenosić itd.

Pozdro :zdrowko:

krejzRudy

Dlatego też, jak ktoś zakłada nowy temat o czymś, co już było, to moderatorzy powinni je od razu scalać. Tak to można przynajmniej zapanować nad ładem i porządkiem. Tylko jak wiadomo moderatorzy nie mogą być cały czas na forum, a ludzie piszą cały czas ... :)

:zdrowko:

lsone1

PRINCEofPUGEN, zgadzam sie z toba ! niektorzy przesadzaja! robia problem z byle czego co w rezultacie prowadxzi do niepotrzebnych konflikow :/

[ Dodano: 15-12-2007, 11:03 ]

i jeszcze jedno skorro o tym mowqa - ten temat tez bylk poruszany wielokrotnie wiec myslac waszymi kat nalzelo by go zamknac! ehh smieszna sprawa