Jump to content
Koza

[Guide] jak zdjąć boczek drzwi

Recommended Posts

Koza

Jako, że tamat wraca jak boomerang o to guide jak zdjąć boczek drzwi przednich w 206.

Pracę rozpoczynamy od zakasania rękawów i nabrania odrobiny chęci :)

Pierwszą czynnością jest zdjęcie osłony mechanizmu regulacji lusterka. Robimy to po prostu pociągając ją do siebie. Jest ona mocowana na zatrzaskach, więc nie powinno sprawić to większego kłopotu.

15wy1.jpg

Po usunięciu osłony, naszym oczom ukaże się malutka śrubka mocująca boczek do drzwi. Należy ją wykręcić oraz pozostałe dwie śrubki mocujące. Jedną w okolicach zawiasu drzwi a drygą w zagłębienu służącym do zamykania drzwi (chyba :? przynjamniej ja do tego tego używam i jeszcze telefon tam kładę :lol: )

29by.jpg33nb.jpg42sb.jpg

Kolejną czynnością jest zdjęcie osłony klamki wewnętrznej. Najprościej będzie podważyć ją śrubokrętem.

55fp.jpg

Kiedy już pozbędziemy się tych śrubek i osłony klamki możemy zabrać się za zdejmowanie boczka (brzmi jak jakiś guide z garmażerki :) ). Zamontowany jest on na zatrzaski więc należy go delikatnie podważać i wyczepiać z tych zatrzasków.

61pb.jpg73cn.jpg

Kiedy już uda się zdjąć boczek, naszym oczom powinno się ukazać coś podobnego do tego:

89iz.jpg

I to byłoby na tyle. Zdjęcia nie są moje. Znalazłem gdzieś na necie i zrobiłem guide'a. Jak znajdę coś jeszcze to zrobię znowu jakiegoś. Może się komuś do czegoś przyda. Zrobiłem to z nudów ;-)

• Like 1

Junk65

Fajna osłona klamki, już miałem pytać skąd taką masz... ale foty nie Twoje... Znajomy w C5 ma taki niebieski karbon ale seryjne to było.

A no i już wiem, czemu, pomimo, że jest głośnik to wieje przez maskownicę - głosnik jest mocowany do drzwi, gdyby był przykręcony do tapicerki to by uszczelnił sobą...

Ma ktoś jakiś patent na to?

KwAs

Ja juz to robie z zamknietymi oczyma:) Guide klasa:) ;-)

GRETZ

w niektórych modelach dochodzi jeszce zdjęcie korbki podnośnika szyb :D

Krzycho

bardzo dobry podrecznik ;-)

jak ktos bedzie sciagal boczek to niech zrobi fotke lub zaznaczy ile i w ktorych miejscach sa zatrzaski .

bedzie wtedy lkomplet informacji.

dodam od siebie ze tej bialej pianki zakrywajaca mechanizmy drzwi nie nalezy deflorowac :P tylko podwazyc i delikatnie i cierpliwie odkleic od blachy.

u mnie po 4 latach klej byl nadal plastyczny i po robocie (dokrecanie/nitowanie trzeszczacych mechanizmow podnosnikow szyby) wystarczylo docisnac i nie bylo sladu po robocie :idea:

Koza

Słuszna uwaga. O korbkach nie pomyślałem bo takowych nie posiadam. Jeżeli ktoś ma, niech cyknie jakąś fotkę jak się to zdemontowuje, to się wklei.

GRETZ
jak się to zdemontowuje

po prostu trzeba pociągnąć - jest samozatrzaskowa

meles

Ja jeszcze dodam, ze warto sie zaopatrzyc w kilka tych klipsow (zatrzaskow) bo pewnie kilka sie zlamie (przynajmniej mnie za pierwszym razem sie tak stalo).

KwAs

ja od strony kierowcy jak zdejmuje teraz to zadna spinka mi sie nie zrywa.Po stronie pasazera,ZAWSZE zostaja 3 sztuki w drzwiach i potem zeby to wydlubac,to yhhhhhhhhhhh.

kelly

Dobry guide tylko tak dorzuć ta korbke bo to chyba problem ją zdjąć.

ja boczki zdejmuję kilka razy w tygodniu ale jka ktos nigdy tego nie rogił to sprawa idealna.

AniracK

elegancki guidzik ;-)

ale co z tymi klamkami?!?!?!?! tzn tym blue-karbonem-jakby skad to co to i w ogole (wiem OT :P) w C5 seryjny niebieki karbon???? musze to zobaczyc :)

Koza

Można takie coś zakupić w firmie Romar . Koszt około 170 złotych- ale w to wliczone są okleiny na cały kokpit.

Można też kupić w sławetnym sklep.tuning.pl ale nie polecam ze względu na przygody kelly

Można też tutaj

Venon

Koza wielkie dzieki za guide dobra robota mi sie przyda jako laikowi napewno :]

AniracK

Koza, ale tam nie maja dokladnie takiego :( (duze sorry za OT )

satana

Koza, co to za głośnik ???? czy lepszy od seriii ??? pliis info

Koza

Sorrki satana, ale nie pomogę Ci bo jak pisałem wcześniej zdjęcia nie są moje tylko gdzies z internetu :?

Visterio

A może ktoś mi powie czy takie zatrzaski do boczków dostane w ASO i za ile? Bo niestety kilka mi szlag trafił :/ Bo moje boczki nigdy wcześniej zdejmowane nie były i... zatrzaski cholernie mocno trzymały...

marecek

w porywach do 80gr za sztukę :) Dostępne od ręki w ilościach hurtowych :P

badmacler

A ja mimo tych wszystkich opisów nadal nie moge tego wymątować !! Jest problem nie mam elektrycznie opuszczanych szyb tylko korbką która mi umiemożliwia zdięcie tego. Jak sobie z tym poradzić ??

KwAs

Zdjac delikatnie korbke!! Podchyl ja czyms...delikatnie jakims srubokretem!

Dasz rade!!

• Like 1

AniracK
Bo niestety kilka mi szlag trafił Bo moje boczki nigdy wcześniej zdejmowane nie były i... zatrzaski cholernie mocno trzymały...

u mnie było to samo ;)

poki co trzyma sie na pooowie - ale calkiem niezle sie trzyma :D

tylko korbką która mi umiemożliwia zdięcie tego

płaskim srubokretem ja potraktuj - podwaz, wsun pod nia i wypchnij, ewentualnie jakas szmatke pod srubokret podloz zeby nie porysowac ;-)

-Kuba-

Te białe bobki są paskudne mnei też czeka wycieczka po garść :> Ale to jak się zreobi cieplej i zaczne się grzebać przy dotłumianiu drzwi bo przy pewnych częstotliwościach wszystko wibruje m.in. przez te bobki jak podejrzewam.

Ale co by nie powiedzieć wnętrze puga rozkręca się dużo sprawniej niż takiego civica 12 letniego... ehh kiedyś ciągaliśmy z kumplem kable, naszczęście to on rozbierał progi ;)

Dujawica
A ja mimo tych wszystkich opisów nadal nie moge tego wymątować !! Jest problem nie mam elektrycznie opuszczanych szyb tylko korbką która mi umiemożliwia zdięcie tego. Jak sobie z tym poradzić ??

Ściągałem kiedyś korbki w mondeo i myślę że tu będzie podobnie. Jak wciśniesz boczek w okolicy korbki powinieneś zobaczyć taką spinkę metalową (kawałek drutu wygiętego który wchodzi w taki rowek na trzpieniu na który nakładasz korbkę). Podważysz ją śrubokrętem i zeskoczy. Uważaj na oczy bo to ma niezłe odejście :)

Chorus

Mi się udało bez problemów korbkę ściągnąć po prostu rękoma, ciągnąc do siebie :)

Po zmontowaniu wszystko jest OK, więc chyba metoda działa.

weede

moglby ktoś zaktualizować fotki na pierwszej stronie bo nie widze?

A w niedalekim czasie czeka mnie taka operacja ;)

[ Komentarz dodany przez: marecek: 26-02-2007, 10:08 ]

done!