Jump to content
Sign in to follow this  
marecek

Kierunki LED w lusterkach :)

Recommended Posts

marecek

Z racji tego, że forum nasz już ma się dobrze - popatrzcie na najnowszą modyfikację Kelly:

Jak pamiętacie - zrobilismy u Kelly w samochodzie podświetlane boczki i przy okazji udało nam się rozebrać lusterka i wstawić tam podgrzewanie. Wtedy nie udało nam się ich podłączyć. Nadrobiliśmy to wczoraj - lusterka wpięte są w obwód zasilający bezpośrednio ogrzewanie tylnej szyby (nie było łatwo, ale z małą pomocą zlokalizowaliśmy odpowiednią wiązkę wychodzącą z BSI).

k7.jpg

Grzeją aż miło

Ale do rzeczy - poniżej efekt dalszych kilku godzin pracy. Lustereczka rozebraliśmy na czynniki pierwsze (jakby ktoś nie wiedział jak, to zapraszam na priv, bo mam to opanowane) i okablowaliśmy.

l1.jpg

Po podłączeniu - wszystko gra:

l2.jpg

Wszystko zaklejone grubą warstwą taśmy izolacyjnej, żeby nie namokło.

Po zamontowaniu lusterek na miejsce, podpiąłem kabelki bezpośrednio do bocznych kierunków. Efekt przerósł nasze oczekiwania (Kelly wybaczyła mi nawet drobne niedoskonałości przy wierceniu dziur w jej lusterkach i tę małą ryskę na krawędzi drzwi, która powstała przez mooj wielki zad :P):

l3.jpg

l4.jpg

l5.jpg

l6.jpg

Nawet pod światło widać je rewelacyjnie.

l7.jpg

Jasne diody 5mm kosztują na allegro 1zł/szt. Oprawki (obowiązkowo) to wydatek 20gr/szt. Zużyliśmy 7+7diodek (jedną zepsułem :P), tyleż samo oprawek, dwa kitket-y i butelkę coca coli - sami przyznacie, że współczynnik możliwości_do_ceny mamy całkiem niezły :D

[ Dodano: 2004-12-13, 16:36 ]

a propos - czytając "przysłowia informatyków" natrafiłem na hasło "nie wszystko dioda co się świeci" buhahahhahaha :P

Kudlacz

kelly i marecek czy wy nie za bardzo szalejecie z tymi diodami LED ????

ale calkiem przyjemnie to wyglada na fotkach jestem ciekaw jak sie prezentooje w realu

:mrgreen:

Krzycho

a ja jestem ciekawy co na to policja.

pewnie zaczna marudzic cos o homologacji, atestach itp.

sorry, jak dla mnie to szkoda lusterka :hyhy:

ale najwazniejsze aby wlascicielce sie podobalo :idea:

ps. szukam plastykowej podstawy (mocowanie do nadwozia) od lewego lusterka. nie masz nic w garazu?

kelly

Włascicielce sie podoba i to bardzo :)

Ech jak modyfikujesz auto to znajdz w nim cos do czego nie przyczepi sie na 100% policja....

AniracK

oj nieeee ma czegos takiego.... przyczepic to sie moga na pewno jak nie ma kierunku z boku (chociaz i co do tego slyszalam rozne wersje) ale jak jest wiecej = bardziej widoczne = bezpieczniejsze = KIJ IM W OKO :P

a tak btw - juz wpypowiedzialam sie na zagramanicznym forum: FAAAJNE :D

ziolo

Niezle wyglada. Jak tak dalej pojdzie z tymi diodami to dodatkowy akumulator trzeba bedzie zamontowac zeby to wszystko dzwignal :)) hehe joke :lol: ;-)

Kudlacz

zelowy i nie zapomnij o kondesatorze :P:P

kelly

Panowie narazie wielkość poboru prącu moich wszystkich diód nie doszła do ilości prądu pobieranego przez standardową żarówkę w kierunkach :P:))

No a jeszcze podświetlenie podwozia i zakamarków i inne pierdoły ... może ja małą elektrownię do puga kupię :P

AniracK

żarnowiec do puga zaadaptuj ;)

marecek

Kelly dobrze mówi... całkowity pobór prądu z jednego lusterka (6 diodek) to raptem 20mA... Łącznie wszystkie te diody (lusterka + drzwi + schowek) nie biorą więcej prądu niż dwie żaróweczki 5W5 :] LED power! :) :) Akumulator by bez ładowania świecił tym kilka tygodni :P

AniracK

hehehe... led is good 4 u ;-)

Tummi

To ja dodam, ze katody sa podobnie malo pradozerne :D Na inverterze robi sie co prawda nieciekawie (do 1000V zmiennego), ale pradozernosc 1 katody to okolo 0.1A

Neony to inna para kaloszy ;/

T.

marecek

Tummi, coś chyba pomyliłeś jednostki prądu :) Bo jeżeli przy 1kV płynie prąd 0.1A, to mamy moc 100W :P Chyba miałeś na myśli 0,1mA?!

(sorry, ja wydział elektryczny jestem)

AniracK
:D:D:D hihihi i tak poza Wami (no i moze jeszcze kilkoma osobami :P) nikt nic nie kuma :D

Tummi

marecek niedokladnie napisalem :D

Do invertera idzie 12V stalego i do 350mA (zaleznie od producenta, zazwyczaj 100-150mA). Czyli mamy 4.2W maxymalnie.

Natomiast do katody idzie 200-1000V zmiennego (zaleznie od producenta, zazwyczaj 600-800V), a natezenie nieznane (nikt nie podaje).

Odnosnie katod i ringow: http://www.cooling.pl/images/circlegreen.gif :DDDDD

Takie angel eyes (ale niebieskie) bylyby wypasne :D Jak ktos chce poexperymentowac na swoich angelsach, to mam 2 okragle katody UV (bylo 5 ale zepsuly sie :/).

T.

jasiek

Ja soboie zamontopwalem do mojej 206 lusterka m3 z migaczami i jestem bardzo zadowolony !!! szczerze mowiac to co wy zrobilsicie to troszke kiszka ale za takie pieniadze to sam bym sobie zrobil :P ja za swoje lusterka dalem 300 zl wiec roznica jest spora !!! gratuluje pomyslowosci :D

kelly

dla mnie m3 do 206 to kiszka :P ale kazdy lubi to co lubi ....

Odzio

a jak dla mnie to traci troche wiocha ale kazdy ma inny gust :)

AniracK
dla mnie m3 do 206 to kiszka ale kazdy lubi to co lubi ....

dokłądnie o gustach sie nie dyskutuje, chociaz ja fanem wciskania byle czego byle bylo inne do 206tki (nie wazne czy pasuje - jak lusterka M3 czy zderzaki carzone bleee) nie jestem, i tysiac razy lepiej zrobic cos samemu - przynajmniej jest oryginalnie ;-) a czy wyjdzie w 100% tak jak sie chcialo to... juz inna sprawa, przynajmniej jest autorski pomysł :P

Shapeshifter

to co się zrobi własnymi rękoma jest dużo bardziej wartościowe w moich oczach :)

hugodragon

wybaczcie ale mi sie nie podoba ale to jest tylko moje skromne zdanie

liczy sie pomysł i wykonanie a jest swietne i to nie mi ma sie podobac

marecek rispekt for ju :piwo:

kelly

Kiszka nie kiszka ale ostatnio kilka razy uratowały bok mojego puga. Kierunki bocznego koles nie widział i chciał wjechac razem ze mną na ten sam pas. Ja jego kierunku tez nie widziałam. Po małej rozmowie okno w okno okazało sie ze rzuciły mu sie w oczy swiatełka w lusterku i depną w hamulec. Ufffff

Cuba

tak, czy inaczej, to najważniejsze z tego wszystkiego jest to, że są oryginalne, własnoręcznie zrobione, milusie i przede wszystkim praktyczne :hurra: good job Folks!!!!

Tasaczek

Na żywo wygląda to zdecydowanie lepiej niz na tych zdjeciach :)

Moniś

O jaaa.. ja też chcę takie w swoim... :rozpacz: ale ja biedna kobitka sama sobie tego nie zrobie :rozpacz: gdzie mi mogą zrobić takie cacuszka? pozdrawiam, buźki