Jump to content
amigo

[GUIDE] zmiana podświetlenia PANELA CLIMATRONIC

Recommended Posts

Silver 16

20080930182qy2.th.jpgthpix.gif

Aktualnie nie mam innych diod i raczej czasu żeby eksperymentować, ale postaram się to zrobić.

Na razie wstawiam jak to wygląda na białych ledach (zaznaczam są krótkie i sprzedawane w oprawkach, przy długich światełka odznaczają się na wyświetlaczu )

amigo

wszystko spoko ale ja widze ze obramówki sa białe a nie niebieske a załozeniem było aby wszystko było na niebiesko

Silver 16

Przecież pisałem, że tak będzie :P Na początku miałem dokładnie tak jak u ciebie wszystko na niebiesko, ale po jakimś czasie, troszkę mi się znudziło i zrobiłem tak jak teraz jest, może komuś również się spodoba. To tylko kolejna z możliwości zmiany. A nawiasem mówiąc popieram pisanie takich GUIDE'ów, wielu osobom pomagają przełamać bariery i zaczynają coś robić w swoich pyziakach :D Sam mam zamiar napisać o światłach automatycznych, ale wykryłem usterkę i nie mogę się na razie jej pozbyć, jak to zrobię to zabieram się do instrukcji krok po kroku. Pozdrawiam zapaleńców własnoręcznych modyfikacji.

coolpixsq

Extra GUIDE ! Bardzo pomocny przy zmianie diód w podświetleniu, dzięki

amigo
Extra GUIDE ! Bardzo pomocny przy zmianie diód w podświetleniu, dzięki

cieszę się że się przydaje :biggrin:

misiek13

super to wyglada :) chyba u siebie tez to zastosuje :)

sierpik

siemka :)

ja mam zwykly panel (bez klimy itp.) da sie zrobic jakoś na inny kolorek?

amigo
siemka :)

ja mam zwykly panel (bez klimy itp.) da sie zrobic jakoś na inny kolorek?

Bist przerobił na zielono

sierpik

spoko :) ale jakieś wskazówki jak to zrobić ??:)

owl_21
jest taka firmam tacho pro czy jakoś tak dzaiłają na allegro i za ok 25 pln + przesyłka wykonaja ci panel w dowolnym kolorze.-> ja mam niebieski. A do reszty użyłem worka od śmieci i zgrało się idealnie

---------- Po chwili dodano... ----------

A teraz pytanie-> w celu uzyskania jaśniejszego światła założyłem diody ale przez wzgląd na brak funduszy tylko na panelu środkowym i wyświetlaczu kilometrów. I co jakiś czas zaczyna mi jedna mrugać i się przepala. O co biega? pewnie coś związanego z poborem prądu? szkoda mi kasy żeby całego uzbroić w diody ale jak 1 na jakieś 2 tyg pada to szybko się zwróci. jakies pomysły?

dsc00610cv.th.jpg dla zainteresowanych. Wyświetlacz kilometrów wymaga poprawki bo dioda daje zbyt mocne światło na środku( nawet zamalowałem lakierem grzbiet i h.. dało. Ostatnio doszły jeszcze niebieskie wskazówki, mocno się zastanawiałem nad ponownym ruszaniem licznika po ostatniej przygodzie.

sierpik

hmm jak zrobiles niebieskie podwietlanie kilometrów ??? :) fajnie to wyglada :) aha i nadal niewiem jak zmienic panel srodkowy na niebieski:(

owl_21
niebieskie podwietlanie kilometrów
poszukaj w wyszukiwarce pod nazwą zegary... temat bista. On tam opisał jak rozebrać krok po kroku zegary a dalej ta sama procedura-> podmianka folii i odpowiednia dioda. Jest to troche niebezpieczna operacja bo ja przez głupotę i zostawienie rozłożonych zegarów na stole straciłem całą konsolę."odkleiła mi się taśma od licznika kilometrów"
ha i nadal niewiem jak zmienic panel srodkowy na niebieski
tak jak napisałem wejdź na allegro wpisz sobie tacho-pro albo wejdź:http://moto.allegro.pl/item907516503_biale_zegary_tarcze_peugeot_206_nawiewy.html nawet aukcja paneli :) widać, że dużo userów zamawiało ot postanowili wystosować aukcję

nawet cena pasuje, jak takie coś kupisz odklejasz starą okleinę i przyklejasz tą

czelu

Mi się udało uzyskać podświetlanie na niebiesko bez, zdejmowania folii. Dzięki temu nie ma takich dwuch jasnyh punktów. A mianowice zmieniłem same żarówki na niebieskie diody bez zdejmowania folii. Amigo dziś widział. Diody kupiłem przez allegro odbiór w Krakowie gdzieś niedaleko Politechniki na ul.Szlak 1zł sztuka. Są już standardowo w oprawkach.

Piotrek92

czelu, masz jakieś foty jak to wygląda?

Silver 16
czelu, masz jakieś foty jak to wygląda?

Poczytaj poradnik, jest tam wiele ciekawych rzeczy o 206, np. o tym co to jest MUX. Ale widzę po roku produkcji twojego auta, że właśnie go masz. A jest to sposób wykonania instalacji elektrycznej w twoim aucie. W zwykłym (do 2001r.) jest ich o wiele więcej, przez co auto jest cięższe (nieznacznie, ale jest). W twoim sa to cieńsze wiązki i mniej przewodów.

Piotrek92
Poczytaj poradnik, jest tam wiele ciekawych rzeczy o 206, np. o tym co to jest MUX. Ale widzę po roku produkcji twojego auta, że właśnie go masz. A jest to sposób wykonania instalacji elektrycznej w twoim aucie. W zwykłym (do 2001r.) jest ich o wiele więcej, przez co auto jest cięższe (nieznacznie, ale jest). W twoim sa to cieńsze wiązki i mniej przewodów.

Yyy...? :lol2

czelu

Zrobię jutro jakies foty i coś wkleje. Diody są na tyle mocne że pomarańczowa folia nie przeszkadza i nie zmienia barwy światła, natomiast świeci troszkę ciemniej niż bez folii, ale dzięki temu nie ma tak znacznych przejaśnień. Nie mogę sie uporać z wyświtlaczem górnego zegara. Tam ściągnołem folię żeby jaśniej świecił ale w momencie kiedy włączam światłą on samoczynnie się przyciemnia i w ciągu dnia kiepsko go widać. Znacie sposób żeby ten ściemniacz nie działał ?

ok jeszcze zbiegłem do garażu i zrobiłem fote, wygląda to tak

http://img190.imageshack.us/img190/9492/dscf0166cz.jpg

Dwie ciemne plamki na wyświeltaczu to przebijająca pomarańczowa folia, po włączeniu ogrzewania tylnej szyby świeci na coś w rodzaju zielonego :) To jest najwiesza wada nie ściągnięcia folii. Ale jak widać samo podświetlenie jest dośc równomierne.

dscf0166cz.th.jpg

zaznaczam, że zdjęcie nie jest w stanie oddać realnego wyglądu. Przyciski są nieco jaśniejsze a sam wyświetlacz ciemniejszy

Silver 16

:lol2 Z rozpędu odpisałem na twój podpis... Sorka, ale zmęczenie robi swoje :P

marcin_root

hmm tak czytam ten temat i powiedzcie mi czy zastanawialiście się nad diodami dyfuzyjnymi (a może próbowaliście już używać) ?? Bo widzę że problem w punktowości światła diody LED...

Silver 16
hmm tak czytam ten temat i powiedzcie mi czy zastanawialiście się nad diodami dyfuzyjnymi (a może próbowaliście już używać) ?? Bo widzę że problem w punktowości światła diody LED...

faktycznie, widziałem takie w podobnych oprawkach, ale już zamontowałem zwykłe i nie chciało mi się znów przerabiać. One mają chyba kąt prawie 180 stopni więc nadawały by się idealnie, ale niewłaściwe zamontowanie spowodowało by, że przez drgania autka by wypadły. Pomysł dobry :) Można by było spróbować, chociaż u mnie ten problem praktycznie nie występuje (z resztą na poprzedniej stronie jest zdjęcie, na którym dokładnie widać). Pozdrawiam

mattus1

witam. jestem nowym posiadaczem puga i bardzo zaciekawił mmnie temat. ja mysle zrobic podświetlenie na czerwono..:) niebieski już oklepany:D i zastanawiam sie bo skoro foli za wyswietlaczem jest pomarańczowa to może wystarczy tylko zmienic diody na czerwone i bedzie czerwono, bo pamarańcz jest kolorem zbliżonym...

moze już ktos tak zrobił?? jak to wygląda??

ja do pracy zabieram sie jak mi tylko przyjdą diody:hurra

i jeszcze jedno... ktoś napisał ze sa to zarówki W3W... a to nieprawda

żarówka w3w to jest taka jak postojówka czyli w5w tylko ze ma 3 a nie 5 wat. te w kokpicie natomiast to są żarówki 1,2 wata zwane T5... 3w3 sa t10... t10 sa większe (rozmiarowo) choc wygladają tak samo ale wielkośc sie liczy:P podsumowując:

T5--1.2 wata -- zamienniki na allegro takie same lub 2 watowe (mały rozmiar)

T10-- w3w>3 waty --- i w5w>5 watowe (duzy rozmiar<postojówki>)

pozdrawiam:)

cerber

a czy sprawdziłeś u siebie jakie masz żarówki ( zwykłe W1,2W czy może już diody . różnica taka że żarówki normalnie włożysz , a diody trzeba lutować) ?

mattus1
a czy sprawdziłeś u siebie jakie masz żarówki ( zwykłe W1,2W czy może już diody . różnica taka że żarówki normalnie włożysz , a diody trzeba lutować) ?

Tak żarówki juz wyjąłem bo mi sie jedna spaliła... sa to żarówki T5 1,2W.. na allegro są dostępne diody zamienniki dla żarówek T5 których nie lutujesz tylko zwyczajnie zamieniasz... wyciagasz zarówke z oprawki i wkładasz w jej miejsce diody.. później diode w oprawce wkręcasz do panelu tak jak żarówke.

zabieg identyczny jak wymiana żarówki

co wiecej możesz kupić zamiennik czyli diode 2watową zamiast 1,2wata a o poborze prądy 0,24W-- efekt mniejszy pobór pradu a jaśniej świeci

wejdź na allegro w cześci samochodowe, wpisz T5 i wszystko jasne:);)

oto łańcuszek allegro:

Allegro › Motoryzacja › Części samochodowe › Tuning › Optyczny › Diody, neony, stroboskopy › i wpisz t5 w szukaj

maniek0012

Witam nowych kolegów. Jestem tu pierwszy raz tak samo jak pierwszy raz mam Peugeota 206. Zapisalem sie do Was aby dzielic sie Waszymi doswiadczeniami na temat tego auta. I mam problem, ktory mam nadzieje pomozecie mi rozwiazac. Czesc panelu o ktorym jest teraz mowa przestala mi swiecic. Z tego co juz wyczytalem sa tam zarowki.Chcialbym to w jakis sposob zdemontowac i naprawic. Moze mi ktos podpowiedziec jak sie go wyciaga?? Nie jest to wersja z wyswietlaczem tylko calkowicie manualna.