Jump to content
amigo

[GUIDE] zmiana podświetlenia PANELA CLIMATRONIC

Recommended Posts

maniek0012

Dzieki kolego,po swietach sie za to zabiore. Dziekuje bardzo, mam nadzieje ze sobie poradze. Pozdrawiam serdecznie i zycze Wesołych Świąt

zawiass1985

Gdzie można dostać niebieskie żaruweczki 3w3 prosze......?

cerber
3w3

chyba W3W . w każdym sklepie moto i na allegro .

areexx

Pomocny artykuł

Krissu

Artykuł bardzo pomocny - modyfikacja udana :)

Folia transparentna + diody LED R5 w koszyczku z rezystorem i płaskim łebkiem,efekt miodzio!

Koszt: niecałe 20PLN

Focie: (uwaga duża rozdzielczość)

1. w nocy

2. za dnia

Edited by Krissu
dodaję zdjęcia co by nie być gołosłownym ;)

euromobil

elegancko,dobry guid

wojcior71

fajne troche skomplikowane ale dam rade :P

sebomaster

Wymieniałem dzisiaj te podświetlenie w moim nowym nabytku i zastanowiła mnie jedna sprawa .. gdy mocniej nacisnę na wyświetlacz to nie wyświetla się kontur auta, tylko same cyferki.. Gdy nacisnę znowu pojawiają się już wszystkie informacje. coś popsute? czy ten typ tak ma? I lepiej nie naciskać na wyświetlacz?

zeke1984

Mam takie pytanko czy podświetlenie zegarów ktoś kiedyś może wymieniał ?? bardzo bym chciał sobie wymienić na białe :) z góry dziękuję

konrad2111

Witam :) mam dziwny problem otóż jak odpalam auto, załączam światła, panel od climatronic jest podświetlony, natomiast przyciski panelu już nie, ale po przejechaniu ok. 10 km wszystko jest już normalnie podświetlane. Dodam tylko, że wszystko normalnie świeci panel radia, przyciski regulacji świateł... Co to może być ? Proszę o pomoc i pozdrawiam ;)

Czeri

Super, dzięki ;)

Mars2090

naprawde spoko porady :)) tak bym błądził po google :))

jarre167
DarQs_2005

Masz na myśli taki klasyczny z trzema pokrętłami? Bo mi na kompie nie zaczytało?

Rozkręcasz na czynniki pierwsze na forum masz GUIDE jak to zrobić (jeśli będziesz miał problem daj znać bo ostatnio to robiłem). Jak rozłożysz to na czynniki pierwsze tam masz taki pomarańczowy filtr musisz go zdjąć/zdrapać. Sama wymiana żarówek na określony kolor nie wystarcza.

pigulkaczewa

spoko guide :)

jarre167

móglbyś wstawić zdjęcie jak ten filtr wygląda bo jak rozebrałem ten panel to nic takiego nie rzuciło mi sie w oczy , mam zwykły panel bez wyswietlacza ,myśle że wystarczy jak zmienie pokrętła na niebieskie bo tam sa takie niebieskie plastiki ,w takich miejscach jak w orginalnych tylko w orginalnych sa pomarańczowe

DarQs_2005
móglbyś wstawić zdjęcie jak ten filtr wygląda bo jak rozebrałem ten panel to nic takiego nie rzuciło mi sie w oczy , mam zwykły panel bez wyswietlacza ,myśle że wystarczy jak zmienie pokrętła na niebieskie bo tam sa takie niebieskie plastiki ,w takich miejscach jak w orginalnych tylko w orginalnych sa pomarańczowe

Jak będę rozbierał to zrobię zdjęcie. Filtr jest na tej czarnej części gdzie są pokrętła ale od wewnątrz. U mnie jest naklejone i to doskonale widać. Postaram się Ci zdjęcia załączyć w przyszłym tygodniu.

Poniżej guide wraz ze zdjęciami

http://s1.bnm.pl/forum_files/wymiana_zaroweczek_pokretel_na_konsoli.pdf

DarQs_2005

Ta sama zasada ;)

wlodario

fajna porada dzieki za zdjecia

maarcin12095

mam male pytanie dotyczace tego pomaranczowego filtra, z ktorej str trzeba go zdrapac?od str pomaranczowej czy od drugiej str? nie bardzo to ogarniam a nie chce tegozepsuc:)

Boncio94

Hej chciałem sie zapytac jaka musi byc kombinacja papieru i diod aby zrobic białe tło i czarne litery takie cos jak np w lagunie 2 bialy papier i czarne diody ? Produkują wgl czarne diody ? Z gory dzieki za odp :)

MattHarderzz
Hej chciałem sie zapytac jaka musi byc kombinacja papieru i diod aby zrobic białe tło i czarne litery takie cos jak np w lagunie 2 bialy papier i czarne diody ? Produkują wgl czarne diody ? Z gory dzieki za odp

Czarne diody mówisz? :D

Nie słyszałem jeszcze o czymś takim jak czarne światło... :D

wrobeleczek
Czarne diody mówisz? :D

Nie słyszałem jeszcze o czymś takim jak czarne światło... :D

Spalona żarówka/dioda emituje czarne światło... :rotfl

Luki206.1.6.2000

Hej. A czy przy mojej 206 mogę zrobić takie coś no ja mam z 2000 roku ale tam jest zwykle manualne da się przełożyć ?:P bo kce takie