Jump to content

przeróbka LAND ROVER FREELANDER z anglika!

Recommended Posts

Witam kumpel kupił sobie właśnie land rovera freelandera 1,8 B. Chciałbym znaleść jakieś informacje na przeróbkę takiego samochodziku na kierownice z lewej strony. Może ktos z was ma z tym doświadczenie, może zna kogoś z takim doświadczeniem, chodzi mi o liste cześci do wymiany, czy potrzebne sa przeróbki blacharskie! Jakie koszty!?

dzięki z góry!

napewno są do wymiany światła, deska rozdzielcza :)

napewno są do wymiany światła

Nie koniecznie mogą być przystosowane także do ruchu prawostronnego. Są modele świateł jakby dwusystemowe. Coś się w nich przestawia i wszystko gra.

krejzRudy

Koszt przeróbki (zmienienie pedałów, kolumny kierowniczej, lamp, deski rozdzielczej, itp.) takiego zwykłego kompaktu w dobrej firmie to koszt ~10tyś. zł

Tak szłyszałem w telewizji :) Pewnie w przypadku Land Rovera będzie to więcej...

Guest mecenas

nie jest to tani koszt zwlaszcza w takim aucie. no chyba ze kupi kolega wszystkie czesci np z jakiegos innego auta np bitego tylem. roboty tez troche jest. widzialem u mechanika jak przerabiali jakiegos seatowskiego wana - silnik wywalony i duzo grzebaniny. mechanik powiedzial ze trzeba naprawde tanio anglika kupic zeby sie oplacalo zamianke robic

ale jeżeli są soczewkowe

To nie jest kwestia jaki to reflektor tylko jego konstrukcji. Na szkle reflektora będzie wtedy taka strzałeczka "<-->" Znaczy że jest przystosowany do ruchy lewo i prawo stronnego.

Koszt przeróbki (zmienienie pedałów, kolumny kierowniczej, lamp, deski rozdzielczej, itp.) takiego zwykłego kompaktu w dobrej firmie to koszt ~10tyś. zł

Tak szłyszałem w telewizji :)/quote]

telewizja klamie :) i pogrubia , hehe

znajomy sprowadzil octawke i zrobil przkladke za 5 kola.

i wygladalo to tak ze wymienili

przewody klimy , maglownica , przewod ze wspomagania to czesci z silnika

i

pedaly, i wszystki eplastiki deski, lampy

no generalnie nie bylo zadnego spawania ani nic z tych rzeczy. a robione bylo w rybniku u kolesia co sie zajmuje przekladkami

Ramek, każde autko jest inne. Czasami nie trzeba wymieniać maglownicy bo wystarczy ją obrócić. Innym razem trzeba przekładać serwo hamulcowe. Tutaj nie ma jakiejś uniwersalnej recepty. Bankowo trzeba wymienić deskę, lusterka zewnętrzne. Czasem fotel kieorwcy bo ten zazwyczaj jest z regulacją wysokości. Boczki drzwi jeżeli były elektryczne szyby.

Koszty mogą być totalnie różne nawet dla dwóch Skód Octavia. Skoda golas będzie kosztowała mniej niż taka na wypasie. Właśnie np. przez te boczki drzwiowe.

wiele aut ma wogóle otwory w przegrodzie czołowej zarówno z prawej i lewej strony. Ale np golfa IV juz nie tak prosto przerobic z anglika na europejskiego. Ale ogólnie wiekszość aut , jeśli tylko występują odpowiedniki kontynentalne to fachowiec przerobi za nieduże pieniądze, trzeba tylko dorwac części najtaniej jak sie da. Najwiecej robią opli/vauxhali, fordów mondeo i wlaśnie octavii

Junk65

Sorki za OT - Freelander?!?!?!? Taka terenówka do lansu (czyt bulwarówka). Sorki, ale prawdziwe auto terenowe powinno być na ramie - nie lepiej było Discovery kupić? I jeszcze problem z przeróbkami... :mur:

Oleandro

wybaczcie OT ale...

...jezdziłem tym padłem pol roku...

ten samochod to nieporozumienie...wykonczenie kupa, silnik kupa i z niego kupa a nie SUV...

• 1 year later...
  • 1 year later...

Witam. posiadam Freelandera z 1999 roku 2.0 TD. Przeróbka kosztowała mnie 2000zł za maglownice + 300zł za przewody hamulcowe + 200zł za gómowe maty na deskę rozdzielczą + 1500zł za robociznę. deska rozdzielcza oraz lampy zostają z oryginalnej wersji. Przełożenie kosztowało mnie około 4 tyś zł. Polecam.

vip_patrico
Witam. posiadam Freelandera z 1999 roku 2.0 TD. Przeróbka kosztowała mnie 2000zł za maglownice + 300zł za przewody hamulcowe + 200zł za gómowe maty na deskę rozdzielczą + 1500zł za robociznę. deska rozdzielcza oraz lampy zostają z oryginalnej wersji. Przełożenie kosztowało mnie około 4 tyś zł. Polecam.

a gdzie to robiles???

wydaje mi sie ze to przerabianie to za duzo roboty i jeszcze wiecej kasy.

poza tym samochod juz grzebany strasznie i wogole....

to tylko moje zdanie

to po prostu zalezy od auta:P

bo np 206 sa bardzo latwe do przerobienia a inne auta juz nie bo trzeba juz sporo rzeczy wymieniac